učtovníčka a
22.04.10,17:21
mám faktúru z vietnamu a bola preclená a zaplatená DPH je nárok na odpočet DPH ?
Tamila
22.04.10,16:33
DPH sa odpočítava na základe JCD po zaplatení:
§ 49
Odpočítanie dane platiteľom
Na začiatok

(1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.

(2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7. Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň

a) voči nemu uplatnená iným platiteľom v tuzemsku z tovarov a služieb, ktoré sú alebo majú byť platiteľovi dodané,
b) ním uplatnená z tovarov a služieb, pri ktorých je povinný platiť daň podľa § 69 ods. 2 až 4, 7 a 9 až 12,
c) ním uplatnená pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu podľa § 11 a § 11a,
d) zaplatená správcovi dane v tuzemsku pri dovoze tovaru.
učtovníčka a
23.04.10,07:06
ďakujem aj som si myslela že to tak je lebo na jcd je dph ale istota je istota ešte raz díky !
beatar
20.01.11,18:52
Mám zálohovú faktúru z Turecka v mesiaci december uhradenú a tovar príde teraz koncom januára, samozrejme prejde cez colnicu ako dovoz, potrebovala by som vediet ci teraz v tlacive DPH uvadzam niekde výšku uhradenej faktúry na nejakom riadku?????myslím si, že nie. A potom po úhrade dph colnici predpokladám že výšku zaplatenej DPH uvádzam v tlačive /starom/ to bol riadok 24 a 25 / §51 odst.1/d/. Je to správne?