c0k0
22.04.10,18:30
Dobry den. mam mensi problem...potrebujem nejak zbuchat do zajtra tuto zmluvu..ucitelovi ekonomiky dosla fantazia tak nam co sme v abecede posledny podaval taketo veci..neviete mi s tym poradit? aspon co ma ta zmluva ohladne dojnej kravy obsahovat? dakujem

A prepacte ak som zle zalozil temu ale netusil som kam do mam dat.:eek:
Petra Nová
22.04.10,16:39
Keď to potrebuješ len nejako zbúchať, tak môžeme začať.

1. Komu tú kravu máš predať a kto si Ty, že predávaš?
c0k0
22.04.10,16:41
Noo dajme tomu ze som farmar a predavam ju nejakemu inemu farmarovi:)
Halli
22.04.10,16:50
2. Ako je stará tá krava a aký má výkon /dojivosť/? :D
bodliak
22.04.10,16:52
No ja by som napriklad zmluvne osetril to, ze ak sa oteli do nejakej doby, tak ze to tela bude este patrit povodnemu majitelovi alebo doplati nejaku sumu.
Nieco ako opak 'skrytej vady'. :D
Petra Nová
22.04.10,16:53
Noo dajme tomu ze som farmar a predavam ju nejakemu inemu farmarovi:)
Zanamená to, že zmluvu budeš uzatvárať podľa Obchodného zákonníka, podľa § 409 a nasl.. Obchod.zák, máš aj na Porade.
Predpokladám, že vieš, ako presne označiť zmluvné strany.
V predmete zmluvy- uvedieš dojnú kravu, ale aj rozpíšeš aké plemeno je to, špeciálne znaky, môže byť váha , nejaké Tvoje čísla, pod ktorým ju eviduješ v majetku.
2.Vieš cenu?
c0k0
22.04.10,16:53
Ty vole..ja som z mesta a videl som tak kravy maximalne z auta:D 5 rokov je stara?:D to moze byt? :D ja netusim :D a k tomu vykonu...netusim to sa doji kazdy den?:D dajme tomu 10l denne...
Halli
22.04.10,16:54
No ja by som napriklad zmluvne osetril to, ze ak sa oteli do nejakej doby, tak ze to tela bude este patrit povodnemu majitelovi alebo doplati nejaku sumu.
Nieco ako opak 'skrytej vady'. :D

No to teda nie:eek:, čo kúpi, je jeho aj s bonusom :D:D
c0k0
22.04.10,17:00
prosim vas..a nemate nejaky vzor do ktoreho by som mohol len podoblnat nejake udaje? ja som odbor stojar a ekonomiku nam dali na rok a vobec ale vobec mi nic nehovori nejaky obchodny zakonnik alebo "skrte vady" :D :D
Halli
22.04.10,17:05
prosim vas..a nemate nejaky vzor do ktoreho by som mohol len podoblnat nejake udaje? ja som odbor stojar a ekonomiku nam dali na rok a vobec ale vobec mi nic nehovori nejaky obchodny zakonnik alebo "skrte vady" :D :D


No vieš...my tu bežne predávame kravy na počkanie:D...takže skus si niečo nahodiť do googliku a videla som tam pár dobrých vecí, ale už nemám čas na hľadanie. Keby si chcel zmluvu na byt, nie je problém ;)..tak pokukaj , ja palim od PC, veľa štastia ;)
Petra Nová
22.04.10,17:06
prosim vas..a nemate nejaky vzor do ktoreho by som mohol len podoblnat nejake udaje? ja som odbor stojar a ekonomiku nam dali na rok a vobec ale vobec mi nic nehovori nejaky obchodny zakonnik alebo "skrte vady" :D :D
To by tu musel byť nejaký predseda družstva, aby Ti tú zmuvu oskenoval a pripojil. pokiaľ si pamätám, tak na Porade je len kúpna zmluva na psíka. Tak neviem či Ti pomôže.:D
c0k0
22.04.10,17:11
mozes mi sem hodit odkaz? jasne dufam ze pomoze:)
Petra Nová
22.04.10,17:14
Hľadám ju, ale bolo to niekedy v decembri a nedarí sa mi to nájsť. A čo keby si googlil na nete, nebolo by to skôr?
Blankake
22.04.10,17:22
Hľadám ju, ale bolo to niekedy v decembri a nedarí sa mi to nájsť. A čo keby si googlil na nete, nebolo by to skôr?
Peti, bolo to v tejto téme?

http://www.porada.sk/t116214-kupa-psa-zmluva.html
Petra Nová
22.04.10,17:24
http://www.porada.sk/t116214-kupa-psa-zmluva.html
Tak tu je tá zmluva. Lenže tá je uzatvorená podľa občianskeho zákonníka. Tak neviem, či nebudeš radšej predávať ako sused susedovi.:D;)
Petra Nová
22.04.10,17:25
Peti, bolo to v tejto téme?

http://www.porada.sk/t116214-kupa-psa-zmluva.html

Áno, to je ono, bola si rýchlejšia.:)
Danielle369
22.04.10,17:27
Predám kravu na chov alebo na mäso. Je 6x otelená, váha cca 400kg je pokojnej povahy a má kvalitné mlieko.
Má krvné testy. Treba vidieť.

Cena: 330 €
tu máš aj trošku popis kravy:)
zk24
22.04.10,17:30
mimotemy Toto je taka krasna tema :D

Dakujem za jej zalozenie... aky zlaty... pise zmluvu a pise ze kravku asi ani nevidel :D

Tuto temu budem sledovat...
c0k0
22.04.10,17:35
Dan dakujem za radu...uz ju mam skopirovanu v zmluve:D

zk24...prepac ale toto je vazny problem:D potrebujem dostat z toho jednotku:D
Petra Nová
22.04.10,17:37
Možno ten učiteľ nerozozná predaj kravky od psíka, ak je tiež z mesta a nie je psíčkar.:)
c0k0
22.04.10,17:42
Takze cca zmluva by bola...moze byt?:D
Danielle369
22.04.10,17:49
Máš to perfektné, kravy majú aj nejaké tetované čísla v uchu..tak tam daj nejaké evidenčné číslo
zk24
22.04.10,17:49
v clanku jedna mas dve gramaticke chybicky krasy... do obsahu sa nerozumiem :)
c0k0
22.04.10,17:49
Je to skor poriadny pes ako psickar:D ale kukni uz som nieco napisal:D
c0k0
22.04.10,17:51
Máš to perfektné, kravy majú aj nejaké tetované čísla v uchu..tak tam daj nejaké evidenčné číslo
to bude isto len nejaka domaca:D
c0k0
22.04.10,17:52
v clanku jedna mas dve gramaticke chybicky krasy... do obsahu sa nerozumiem :)
dakujem opravene:)
Petra Nová
22.04.10,17:55
Mohol si do bodu o kúpnej cene napísať aspoň to, že ste sa dohodli na tej cene a potom pokračovať tým, čo tam máš.
Prosím Ťa, aký to bude návod na použitie kravy? Či len na dojenie , alebo všeobecné popužitie? čl.9
A kde máš zodpovednosť za vady kravky? § 422 a nasl. Obz ?
zk24
22.04.10,17:57
Az budem najblizsie predavat kravu, tak pouzijem tvoj "template", dufam nevadi :D
Blankake
22.04.10,17:58
ešte by som možno doplnila, že krava bola očkovaná a možno aj druh plemena :)
c0k0
22.04.10,18:10
Tak tu je finalna verzia. Dakujem vsetkym za uzitocne rady pri rieseny tohto zakerneho problemu :D

P.S... Druh Michalus Jančus som dal preto lebo Michal Jančo je nas profesor ;)
plackoo
22.04.10,18:10
Takze cca zmluva by bola...moze byt?:D

Ja by som upravil :
- doplniť čOP oboch
- čistotu kravy prehodiť z čl. 1 do 3
- čl. 1 doplň jednoznačné identifikačné znaky (z krvných testov) = nie je krava ako KRAVA
- čl. 5 /2 asi radšej " Kupujúci zaplatí kúpnu cenu pri prebratí kravy v hotovosti
- doplň čl-10 o 4 - napr. Zmluva nadobúda platnosť dňom podpisu oboch strán
- o 5 - napr. Pri nedodržaní zmluvných podmienok je kupujúci aj predávajúci oprávnený uplatniť si voči druhej zmluvnej strane sankciu vo výške 10 % kúpnej ceny.
Blankake
22.04.10,18:14
Tak tu je finalna verzia. Dakujem vsetkym za uzitocne rady pri rieseny tohto zakerneho problemu :D

P.S... Druh Michalus Jančus som dal preto lebo Michal Jančo je nas profesor ;)

tak takto tú 1 nedostaneš :rolleyes:

Tu si vyber nejaké "reálne" plemeno

http://www.plemena-hz.szm.com/hd.html
plackoo
22.04.10,18:15
" "
Tak tu je finalna verzia. Dakujem vsetkym za uzitocne rady pri rieseny tohto zakerneho problemu :D

P.S... Druh Michalus Jančus som dal preto lebo Michal Jančo je nas profesor ;)

" očkovaná proti všetkým známym typom ochorení. "
Toto inak
- očkovaná
- očkovaná proti tomu a tomu
- očkovaná proti všetkým známym typom ochorení kráv na Slovensku
- očkovaná podľa požiadaviek veterinárneho zákona


PS
" Predávajúci sa zaväzuje dodať kupujúcemu: " - nepatrí do predmetu kúpy
jozka56
22.04.10,18:17
Ešte by som doplnila na aký denný režim je zvyknutá, čo neznáša a čo zbožňuje. Lebo pri tejto nevedomosti, môže kravka zahynúť a nebude z nej žiaden úžitok.:)
c0k0
22.04.10,18:19
Ja by som upravil :
- doplniť čOP oboch
- čistotu kravy prehodiť z čl. 1 do 3
- čl. 1 doplň jednoznačné identifikačné znaky (z krvných testov) = nie je krava ako KRAVA
- čl. 5 /2 asi radšej " Kupujúci zaplatí kúpnu cenu pri prebratí kravy v hotovosti
- doplň čl-10 o 4 - napr. Zmluva nadobúda platnosť dňom podpisu oboch strán
- o 5 - napr. Pri nedodržaní zmluvných podmienok je kupujúci aj predávajúci oprávnený uplatniť si voči druhej zmluvnej strane sankciu vo výške 10 % kúpnej ceny.
dakujem moc...zmenene uz to mam:) vidim ze si odbornik na kravy:D
plackoo
22.04.10,18:19
Ešte by som doplnila na aký denný režim je zvyknutá, čo neznáša a čo zbožňuje. Lebo pri tejto nevedomosti, môže kravka zahynúť a nebude z nej žiaden úžitok.:)

Si prečítaj.
Je to v návode :D .
Petra Nová
22.04.10,18:27
Prečítala som, a obávam sa, či tá 1 skutočne bude.:mee: Aj keď sme sa všetci snažili. :D Asi by si bol lepšie urobil, keby si z tej psíkovskej zmluvy viac opajcoval.
Predávaš dojnú kravu. Chýba Ti v zmluve údaj o dojivosti kravy, keďže je to jej podstatná vlastnosť v čase predaja. Streľ tam aspoň nejakých 10 l mlieka za deň:)

Nezabudni sa pochváliť so známkou.
c0k0
22.04.10,18:28
Ešte by som doplnila na aký denný režim je zvyknutá, čo neznáša a čo zbožňuje. Lebo pri tejto nevedomosti, môže kravka zahynúť a nebude z nej žiaden úžitok.:)
rad by som len mi to prosim ta daj do nejakej formalnej podoby:D
c0k0
22.04.10,18:28
Prečítala som, a obávam sa, či tá 1 skutočne bude.:mee: Aj keď sme sa všetci snažili. :D Asi by si bol lepšie urobil, keby si z tej psíkovskej zmluvy viac opajcoval.
Predávaš dojnú kravu. Chýba Ti v zmluve údaj o dojivosti kravy, keďže je to jej podstatná vlastnosť v čase predaja. Streľ tam aspoň nejakých 10 l mlieka za deň:)

Nezabudni sa pochváliť so známkou.
hmmm ale ved to tam mam:) v bode 1...:)
Kazu
22.04.10,18:33
10 litrov za deň? To ju predaj na bitúnok:--- A aké je to plemeno? A v tom bode 7 to je čo? :D Krava potrebuje akurát tak doklad o pôvode a očkovací preukaz:--- prípadne potvrdenie od veterinára o zdravotnom stave pri predaji. Booožinku, až ma brucho bolí :D
jozka56
22.04.10,18:38
rad by som len mi to prosim ta daj do nejakej formalnej podoby:D
Normálne do bodu 1. Len neviem ako kravke vysvetlíš, že bude žuť inú trávu...problém ako vyšitý:rolleyes::D.....jaj to všetko, ako žeeee:) 10l oprav na 10 l. A mne by sa páčilo jej meno krava Malina, také normálne, obvyklé.
Petra Nová
22.04.10,18:42
Ja som kravu síce viac ráz videla, ale som ju nedojila, takže 10 l je údaj z brucha.
Petra Nová
22.04.10,18:44
hmmm ale ved to tam mam:) v bode 1...:)

Tak prepáč, prehliadla som to.:)
Kazu
22.04.10,18:53
Ja som kravu síce viac ráz videla, ale som ju nedojila, takže 10 l je údaj z brucha.

No vidíš, ešte že chodíš na Poradu, dozvieš sa tu naozaj všetko :D Ale je pravda, nevieme aké plemeno to on vlastne predáva. Je rozdiel ak je to plemeno na mlieko alebo mäsovo-mliekové. Taká krava má trochu nižšiu dojivosť. Ale ak dojí len 10 tak je asi dáva menej žrať :---
Petra Nová
22.04.10,18:57
Vyhoď z tej Tvojej zmluvy návod na dojenie a bezpečnostné predpisy, veď nepreávaš auto. Dopíš tam, čo Ti napísala Kazu v príspevku č.40
plackoo
23.04.10,04:16
dakujem moc...zmenene uz to mam:) vidim ze si odbornik na kravy:D


mimotemy

Jaaaasne.
Vlani mi jedna taká KRAVA bola nadriadenou :D:D:D:D .
PS
pomer platov 4 : 1 :)
c0k0
24.04.10,11:27
Ahojte...vraciam sa k vam, aby som vam podakoval a oznamil ze dostal som 1/2 a to len preto ze som zvolil male pismo v kupno-predajnej zmluve :) bohuzial hlupost panuje aj medzi ucitelmi:)
Danielle369
24.04.10,12:04
Gratulujem Ti ...ja Ti udelujem známku 1 zato, že si mal snahu a hladal si rôzne možnosti ako tú úlohu zvládnuť.
Halli
27.04.10,07:32
Ahojte...vraciam sa k vam, aby som vam podakoval a oznamil ze dostal som 1/2 a to len preto ze som zvolil male pismo v kupno-predajnej zmluve :) bohuzial hlupost panuje aj medzi ucitelmi:)


To si dobrý, ja by som Mišovi nepredala ani rysavú jalovicu :D
bikam
27.04.10,15:39
Som vyučená a aj pracujem ako zootechnička, ale z tejto témy neviem, či sa mám smiať, alebo plakať - nad žiakom, ale hlavne nad učiteľom, čo takúto úlohu zadal. V normálnom život by takáto zmluva bola úplne od veci, žiadnu kravu by takto nikto nekupoval , ani nepredával. :eek: