dara
18.10.05,08:24
Kedže je obdobie invetúr, rada by som poznala Váš názor k tejto oblasti.

Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá veľk.predaj kozmetického tovaru, na oddelení interného auditu sa vykonávajú invetnúry.V minulosti sme museli vykonať inventúry na všetkých pobočkách na slovensku a pritom pracovníci jednotlivých skladov sa nie príliš aktívne zapájali, pretože to považovali, že sme tam od toho aby sme to urobili za nich.

Otázka znie v zákone je definované, kto zodpovedá za výkon inventúry ?
Tweety
18.10.05,06:28
Kedže je obdobie invetúr, rada by som poznala Váš názor k tejto oblasti.

Pracujem v súkromnej spoločnosti, ktorá sa zaoberá veľk.predaj kozmetického tovaru, na oddelení interného auditu sa vykonávajú invetnúry.V minulosti sme museli vykonať inventúry na všetkých pobočkách na slovensku a pritom pracovníci jednotlivých skladov sa nie príliš aktívne zapájali, pretože to považovali, že sme tam od toho aby sme to urobili za nich.

Otázka znie v zákone je definované, kto zodpovedá za výkon inventúry ?Odporúčam preštudovať si zákon o účtovníctve. Určite tam nájdeš odpovede na svoje otázky.
Je tam popísané kedy, ako často, treba robiť inventúry zásob, majetku...;) .
dara
18.10.05,06:29
Odporúčam preštudovať si zákon o účtovníctve. Určite tam nájdeš odpovede na svoje otázky.
Je tam popísané kedy, ako často, treba robiť inventúry zásob, majetku...;) .
Ten mám preštudovaní, ale nikde tam nie je uvedené, že inventúry musia vykonávať nezávislé osoby napr. z oddelenia interného auditu.

Tak budem rada ak mi poradí niekto z praxe aké ma skúsenosti.
Tweety
18.10.05,06:35
Ten mám preštudovaní, ale nikde tam nie je uvedené, že inventúry musia vykonávať nezávislé osoby napr. z oddelenia interného auditu.

Tak budem rada ak mi poradí niekto z praxe aké ma skúsenosti.V tomto prípade, všetko vyrieši vaša smernica o inventúrach.:)
JanaF
18.10.05,09:35
tak ako hovori tweety, najjednoduchsie zakotvit to do smernice:)
ESTER
19.10.05,05:29
Fyzickej inventúry by sa mala zúčastniť osoba ktoré je hmotne zodpovedná za zverený majetok a jedna nezávilá, kôli objektívnosti. Tých nezávislých osôb môže byť aj viac, záleží to všetko od veľkolsti firmy.
Jana Acsová
19.10.05,05:30
Zodpovedná osoba, napr. štatutár, alebo ním poverená osoba by mala menovať inventarizačnú komisiu. Osoby takto menované sa zapoja do jej fyzického priebehu a kontroly. Pri menovaní by mali byť zároveň aj zodpovednosti (čo má kto robiť).http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Inventarizačná komisia sa spravidla menuje v príkaze k vykonaniu inventúr, ktorý nadväzuje na smernicu.
marmal
07.11.07,08:43
Mali sme inventuru majetku a veduci jedneho strediska nechce podpisat inventarizacnu supisku ako hmotne zodpovedna osoba, vraj na zaklade coho je on hmotne zodpovedna osoba, on nic nepodpisoval. Pritom podpisuje faktury, prebera material ...

Neviete mi poradit nejaky zakon, pripadne paragraf ?

Dakujem

Marta
:( :( :(
Zoltán Kovács
07.11.07,08:45
Mali sme inventuru majetku a veduci jedneho strediska nechce podpisat inventarizacnu supisku ako hmotne zodpovedna osoba, vraj na zaklade coho je on hmotne zodpovedna osoba, on nic nepodpisoval. Pritom podpisuje faktury, prebera material ...

Neviete mi poradit nejaky zakon, pripadne paragraf ?

Dakujem

Marta
:( :( :(

AK nemá podpísanú hmotnú zodpovednosť, tak ani nie je hmotne zodpovednou osobou.