Zaira
18.10.05,08:33
Dobrý deň Vám prajem a zase Vás chcem požiadať o radu, chcem sa opýtať, tu aj v zákonníku práce som sa dočítala že Dohody o pracovnej činnosti boli zrušené k 31. 12. 2003 za predpokladu že boli uzatvorené pred 1. 7. 2003. Toto platí v tejto forme ?Alebo bola nejaká novela ktorá toto obdobie prechodné predlžila? Lebo jedna moja známa tvrdí že počula že to bolo predlžené do r. 2004 ale silne o tom pochybujem.

Vopred Vám velmi pekne ďakujem za Vaše rady a prajem pekný deň :-)
Paula
18.10.05,06:35
Dobrý deň Vám prajem a zase Vás chcem požiadať o radu, chcem sa opýtať, tu aj v zákonníku práce som sa dočítala že Dohody o pracovnej činnosti boli zrušené k 31. 12. 2003 za predpokladu že boli uzatvorené pred 1. 7. 2003. Toto platí v tejto forme ?Alebo bola nejaká novela ktorá toto obdobie prechodné predlžila? Lebo jedna moja známa tvrdí že počula že to bolo predlžené do r. 2004 ale silne o tom pochybujem.

Vopred Vám velmi pekne ďakujem za Vaše rady a prajem pekný deň :-)Nezaznamenala som predĺženie.
Tweety
18.10.05,06:37
Tento typ dohody bol definitívne zrušený. V platnosti sú len dve a to: Dohoda o vykonaní práce, a Dohoda o BPŠ.
Zaira
18.10.05,06:48
Ďakujem velmi pekne, ešte sa chcem opýtať, aké sú sankcie zo SP pri oneskorenom podaní odhlášky? Lebo chceli sme dotyčného odhlásiť v auguste, ale akosi nám to nevyšlo ....
Tweety
18.10.05,07:04
Ďakujem velmi pekne, ešte sa chcem opýtať, aké sú sankcie zo SP pri oneskorenom podaní odhlášky? Lebo chceli sme dotyčného odhlásiť v auguste, ale akosi nám to nevyšlo ....Neviem aké, priznám sa, že teraz nemám čas študovať si zákon o SP. Ale tým sa nezaťažuj, rieš to, až keď náhodou príde pokuta. Radím Ti poslať tú odhlášku, ono potom uvidíš, možno tam majú neporiadok a nezistia to.:) :p :rolleyes:
Zaira
18.10.05,07:10
Tiež sa na to spolieham :-), akurát tento jeden sa mi tak schoval že som na neho zabudla...teda nie len ja lebo ja tu nemám v popise práce robiť mzdárku a tá naša si určite ani nevšimla kedy sa ten zákon zrušil...ja sa z toho zbláznim, ešteže mám vás lebo inak neviem aké hlúposti by som ešte porobila :-)

Ďakujem ešte raz :-)
Zita4
18.10.05,07:23
Zaira, pokiaľ ide o odhlášku, podľa mňa to nie je taká tragédia z pohľadu nelegálnej práce. Keby išlo o prihlášku, to je už horšie... :)
Zaira
18.10.05,08:08
Ďakujem, trošku ma to ukludnilo... :-), tak ešte dnes počkám na tú našu mzdárku a poviem jej čo sa deje ja tú odhlášku vyplním a pošlem ju.
brm
18.10.05,09:53
zlatko, hádam si nemyslíš, že ho sociálka má nahodeného v systéme?
Zita4
18.10.05,09:54
zlatko, hádam si nemyslíš, že ho sociálka má nahodeného v systéme?Karkulka, to bolo trefné :D :D :D . Myslím, že máš 100 % pravdu.
Zaira
18.10.05,11:00
Tiež o tom silne pochybujem :-), ale tak človek sa rád uistí keď sa dá... :-).
Tweety
18.10.05,16:43
zlatko, hádam si nemyslíš, že ho sociálka má nahodeného v systéme?
A čo keď motyka vystrelila a oni ho tam zázrakom majú? :rolleyes: :p ;)
ajobs
18.10.05,18:36
Pozor, Sociálka sa zlepšuje, mám s ňou pozitívnu skúsenosť spred 3 týždňov,

tak bacha :eek:
Silvi
19.10.05,05:00
No neviem v čom sa zlepšuje, ale v nahrávení dohôd do systému to nie je.:-)

Volala som tam pre mesiacom, potrebovala som vedieť či majú našu odhlášku dohodára. Pani mi povedal, že prihlášky a odhlášky dohodárov sú uložené na kope a do systému ich nenahrávajú, takže mi to povedať a ani pozrieť nemôže.
Tweety
19.10.05,09:46
Aha, takže na vine boli programátori!
pyton
19.10.05,09:57
Možno nová ministerka tento Kaníkov zlepšovák zruší. Prínosom myslím nie je pre nikoho.
Tweety
19.10.05,10:02
Možno nová ministerka tento Kaníkov zlepšovák zruší. Prínosom myslím nie je pre nikoho.Mohla by zrušiť aj tie prihlášky na SP s dátumom pred začatím PP. Je to hlúposť, dnes ho nahlásim, že zajtra nastúpi a on zajtra nenastúpi. ;) :p Viac byrokracie ako za socializmu. :rolleyes: