simona sucha
23.04.10,10:43
ahojte potrebovala by som poradit:
PO ( s.r.o.) ma v plane prenajat nehnutelnost a tuto nehnutelnost nasledne potom prenajimat inej PO na ubytovacie kapacity..
moja otazka:
1. Musi tiez PO oznamovat prislusnemu DU ze prenajima nehnutelnost na podnikanie ( tak ako FO, ktora prenajima nehnutelnost tak to musi oznamit)?
2. alebo to musi mat v predmete podnikania? ja mam vedene v predmete podnikania : sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť) - neviem ci tento predmet podnikania staci ? alebo treba rozsirit predmet podnikania?
dakujem za odpoved
JAJA11
23.04.10,09:22
ahojte potrebovala by som poradit:
PO ( s.r.o.) ma v plane prenajat nehnutelnost a tuto nehnutelnost nasledne potom prenajimat inej PO na ubytovacie kapacity..
moja otazka:
1. Musi tiez PO oznamovat prislusnemu DU ze prenajima nehnutelnost na podnikanie ( tak ako FO, ktora prenajima nehnutelnost tak to musi oznamit)?
2. alebo to musi mat v predmete podnikania? ja mam vedene v predmete podnikania : sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť) - neviem ci tento predmet podnikania staci ? alebo treba rozsirit predmet podnikania?
dakujem za odpoved

Ja som kedysi tiež riešila tento problém. Prenajímame staré priestory, ktoré momentálne nevyužívame. Nemáme to v popise činnosti. Vtedy mi bolo poradené, že ak prenájom je náhodný a tvorí len malý podiel z našej činosti, nemusím s tým nič robiť. Pokiaľ však bude prenájom vo väčšom meradle, treba si vybaviť na túto činnosť živnosť :o
simona sucha
23.04.10,09:30
dakujem za odpoved...