bubibu
18.10.05,09:03
Ak zamestnám dôchodu na DOVP som povinná ho prihlásiť na zdravotnú poisťovňu? Do koľkých dní? Alebo to má urobiť on sám? Odmena za prácu bude cca 60 000,-Sk
bea
18.10.05,07:07
Keď zamestnáš "hocikoho" na DOVP neprihlasuješ ho do ZP a ani on sa neprihlasuje. Ak dostane odmenu v období 9. - 12.2005 viac ako 13 000,-- bude si sám robiť ročné zúčtovanie pre ZP a zaplatí z príjmu 14 %.
TheTrinity
18.10.05,07:34
Ked uz sme pri tych dochodcoch. Neviete mi poradit, ako je to pri nich s uplatnovanim nezdanitelnej casti zakladu dane... Mozu vobec podpisovat "Vyhlasenie" ? Aka mzda im bude vyplatena, ked ma na zmluve napr. 50 SK/hod. brutto? Potrebovala by som vediet, aspon priblizne, kolko % platí dane... Straci mi ak viete nejaky link, kde by som to mohla najst...

Dakujem.
M.
Tweety
18.10.05,07:38
Ked uz sme pri tych dochodcoch. Neviete mi poradit, ako je to pri nich s uplatnovanim nezdanitelnej casti zakladu dane... Mozu vobec podpisovat "Vyhlasenie" ? Aka mzda im bude vyplatena, ked ma na zmluve napr. 50 SK/hod. brutto? Potrebovala by som vediet, aspon priblizne, kolko % platí dane... Straci mi ak viete nejaky link, kde by som to mohla najst...
Dakujem.
M.Ak je poberateľom dôchodku celý rok;) nemá nárok na nezdaniteľnú časť ZD.
Ingrid G.
18.10.05,07:44
Ak bol k 1.1.2005 už dôchodca, nemá nárok na odpočítateľnú položku - zdaňuješ 19%. Ak k 1.1.2005 ešte nebol dôchodcom a do dôchodku odišiel v priebehu roka, má až do konca roku 2005 nárok na mesačnú odpočítateľnú položku vo výške 7328,-Sk (musí mať u Teba podpísané vyhlásenie). V roku 2006 si už každopádne odpočet dane nemôže uplatniť.
bea
18.10.05,07:47
Ked uz sme pri tych dochodcoch. Neviete mi poradit, ako je to pri nich s uplatnovanim nezdanitelnej casti zakladu dane... Mozu vobec podpisovat "Vyhlasenie" ? Aka mzda im bude vyplatena, ked ma na zmluve napr. 50 SK/hod. brutto? Potrebovala by som vediet, aspon priblizne, kolko % platí dane... Straci mi ak viete nejaky link, kde by som to mohla najst...
Dakujem.
M.Možno Ti pomôže aj tento link: http://www.porada.sk/showthread-t_9248.html
TheTrinity
18.10.05,08:41
Dakujem! Ste super!

M.