brinza
23.04.10,11:58
Dobry den, v roku 2008 boli volby do spolocenstva (podla vysky podielu boli pridelene hlasy). ludia, ktori nemohli prist sa dali zastupovat splnomocnenim. bohuzial niektori iniciativni clenovia, ktori sa chceli dostat k moci sfalsovali splnomocnenia. Tento fakt som sa dozvedel len nedavno a mam v ruke aj dokazy.
vec by som chcel riesit s pravnikom a nasledne na sude, ale najprv sa poradim na porade ci to ma zmysel riesit. ako sa moze vyvijat rozhodnutie sudu ak dokazem ze bolo sfalsovane len 1 splnomocnenie. moze sud vyhlasit volby za neplatne? alebo povie ze vzhladom k vyske podielu sfalsovane hlasy nemaju vplyv na vysledky volieb a sud rozhodne v moj neprospech....
Chobot
23.04.10,10:50
Dobry den, v roku 2008 boli volby do spolocenstva (podla vysky podielu boli pridelene hlasy). ludia, ktori nemohli prist sa dali zastupovat splnomocnenim. bohuzial niektori iniciativni clenovia, ktori sa chceli dostat k moci sfalsovali splnomocnenia. Tento fakt som sa dozvedel len nedavno a mam v ruke aj dokazy.
vec by som chcel riesit s pravnikom a nasledne na sude, ale najprv sa poradim na porade ci to ma zmysel riesit. ako sa moze vyvijat rozhodnutie sudu ak dokazem ze bolo sfalsovane len 1 splnomocnenie. moze sud vyhlasit volby za neplatne? alebo povie ze vzhladom k vyske podielu sfalsovane hlasy nemaju vplyv na vysledky volieb a sud rozhodne v moj neprospech....

Jednoznačne ti na to odpovie jedine sudca. Nikto nemá krištálovú guľu aby ti predpovedal, ako by dopadol súd. Je to na rozhodnutí sudcu, na výpovedi svedkov, na dôkazoch...

Môžem ti len napísať, ako by som rozhodol ja, keby som bol na mieste sudcu.

Ale s odvolaním sa na § 14 ods. 4 zákona o vlast. bytov by som povedal, že tvoj návrh bude zamietnutý:
(4) Prehlasovaný vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome má právo obrátiť sa do 15 dní od oznámenia o výsledku hlasovania na súd, aby vo veci rozhodol, inak jeho právo zaniká. Ak sa vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome nemohol o výsledku hlasovania dozvedieť, má právo obrátiť sa na súd najneskôr do troch mesiacov od hlasovania, inak jeho právo zaniká. Pri rovnosti hlasov, alebo ak sa väčšina hlasov pri hlasovaní podľa odsekov 2 a 3 nedosiahne, rozhodne na návrh ktoréhokoľvek vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome súd.

pretože je to už hodne viac, ako 15 dní. Ale ak nájdeš dobrého právnika, ktorý presvedčí sudcu, že na tebou žalovaný prípad sa nevzťahuje toto ustanovenie, tak to môžeš risknúť.