macko911
23.04.10,12:02
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť...som rozvedená 2 mesiace, rozviedli sme sa kvôly manželovým neverám a o rozvod si podal on...dohodli sme sa,že po rozvode zostaneme spolu, nikto nevie,že sme sa rozviedli, ale nedokážem tolerovať jeho kamarátky a život, ktorý vedie... s ex bývame spolu v rodinnom dome, ktorého vlastníkmi sú moji rodičia...mali sme spolu dohody, ktoré on však nerešpektuje...na rekonštrukciu domu sme si brali dve pôžičky, ktoré však splácam iba ja, tak isto nič neprispieva na inkaso,ak je treba niečo urobiť tak povie, že sem peniaze vrážať nebude, lebo to nie je jeho dom, ale vyplatiť 33 333 euro chce...investoval sem aj vlastné peniaze, ktoré si zarobil na čierno, ale počas manželstva...má vôbec na nejaké peniaze nárok?ako mám postupovať ja?

Ďakujem
hanelie
23.04.10,10:42
z čoho chce vyplatiť peniaze ?
z domu nie - veď nie ste vlastníkmi
financoval rekonštrukciu? /nie, veď pôžičku splácaš ty/- má doklady ?
Miichaela
23.04.10,11:02
Ak sú vlastníkom domu Tvoji rodičia, on naň nárok nemá, nemusíš ho z neho vyplácať. A pôžičky ? Na koho sú napísané ? Boli zobrazé počas manželstva ? Podľa mňa sa nemáš čoho obávať, o dom rozhodne prísť nemôžeš - nie je Váš (je rodičov). No chlapa by som sa rýchlo zbavila. Vedia to zneužívať, na nič neprispievať a všetko si užívať. Daj pozor, aby Ti nezačal robiť napriek a nezačal rozpredávať Váš spoločný majetok - zariadenie, televízor a pod. Mojej kámoške sa to stalo.
Mgr.Shrek
23.04.10,11:06
Kedže dom vlastnia tvoji rodičia, on nemá vôbec žiadny nárok na vyplatenie z titulu vyporiadania BSM.
V bezpodielovom spoluvlastníctve manželov je všetko, čo môže byť predmetom vlastníctva a čo nadobudol niektorý z manželov za trvania manželstva, s výnimkou vecí získaných dedičstvom alebo darom, ako aj vecí, ktoré podľa svojej povahy slúžia osobnej potrebe alebo výkonu povolania len jedného z manželov, a vecí vydaných v rámci predpisov o reštitúcii majetku jednému z manželov, ktorý mal vydanú vec vo vlastníctve pred uzavretím manželstva alebo ktorému bola vec vydaná ako právnemu nástupcovi pôvodného vlastníka. (§ 143 z.č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník)

Dom však nikto z Vás do vlastníctva nenadobudol.

A čo sa týka jeho investícii, ty s tým nemáš nič. To je vzťah medzi tvojimi rodičmi a ním. A ak by niečo chcel, musel by to nejako zdokladovať, nejako svoje investície dokázať.
macko911
23.04.10,13:02
jedna pôžička bola na moje meno,druhá na jeho...
macko911
23.04.10,13:03
Doklady nemá žiadne,ale čakala by som od neho také svinstvo,že si nejaké dokáže zohnať....
macko911
23.04.10,13:04
A ďakujem veľmi pekne za rady...toto bude asi ešte na dlho...
sarasara
24.04.10,04:42
No, toto by nemuselo trvať dlho. Ste rozvedení. Treba odhlásiť trvalý pobyt. Vyzvať ho, nech si odnesie veci, lebo sa idú vymieňať zámky. To, že tam nejakú dobu býval neznamená, že tam môže bývať aj naďalej. Ak si chce uplatniť nejaké nároky, musí to dokázať on, ty s tým nemáš nič. Myslím, že nejaké bločky z obchodu mu nepomôžu, veď dnes sa dajú kúpiť, ponúkajú ich v inzerátoch.
Kto nevie, že ste sa rozviedli? Rodičia, susedia ? No stalo sa, zverejni to. Načo sa zbytočne trápiť. A hlavne, neboj sa. Čím skôr celú vec ukončíš, tým skôr budeš mať pokoj a môžeš začať odznova.