Katka0208
23.04.10,12:24
Dobrý deň, neviem ako sa správne opýtať, ale vie mi niekto poradiť, či z pohľadu BOZP sú určité dokumenty, ktoré musí mať firma podpísané so zamestnancami? Napr. keď dostanú nejaké pomôcky ohľadom bezpečnosti práce (napr. okuliare alebo prilby) je potrebné podpísať o výdaji týchto pomôcok nejaké papiere. Alebo musí mať firma podpísané nejaké iné dokumetny, čo sa tohto týka? A na čo sa pri kontrole zameriava inšpekcia práce (alebo neviem ako sa presne volá) ? Ďakujem pekne za rady
majus1
05.05.10,05:07
Pre výdaj OOPP - ochranných pomôcok, musí byť vypracovaná smernica a evidenčný list OOPP. Ďalej musí by vypracovná analýza rizík na jednotlivé pracovné pozície na základe ktorej sa OOPP pridelujú. Medzi dokumenty, ktoré kontroluje inšpektorát práce určite patia :
- analýza rizík - v každom prípade
- politika BOZP
- smernica BOZP
- zakázané práce ženám a tehotným ženám
- zakázané práce mladistvým
- smernica pre prácu s bremenami
- smernica na poskytovanie OOPP
- smernica na kontrolu používania alkoholických a omamných látok
- pokyn na určenie podmienok súvisiach s fajčením v priestore spoločnosti

potom sú to pracovné postupy na jednotlivé pozície

možno som na niečo zabudla ale tieto dokumenty vyžadujú určite (osobná skúsenosť), ďalej záleží na tom o akú prevádzku sa jedná (či sa používajú pracovné nástroje, rebríky.......ak je to sklad - skladový poriadok atď).
vyššie spomenuté dokumenty vypracuje bezpečnostný technik a pracovné postupy jednotlivý vedúci zamestnanci.

a samozrejme by mali byť zamestnanci s dokumentami preukázateľne oboznámený.
erzet
05.05.10,05:24
+ samozrejme školenia.
Pozri si prílohy
yukaya
19.05.10,08:09
kto mi poradi... ktory zakon o BOZP platí... teda mám uvádzať
, že v zmysle zákona č. 309/2007 alebo 124/2006???
karol.za
19.05.10,08:49
kto mi poradi... ktory zakon o BOZP platí... teda mám uvádzať
, že v zmysle zákona č. 309/2007 alebo 124/2006???

bežná prax: v zmysle zákona 124/2006 z.z v znení neskorších predpisov
s pozdravom karol
:):):):):)
erzet
19.05.10,08:58
bežná prax: v zmysle zákona 124/2006 z.z v znení neskorších predpisov
s pozdravom karol
:):):):):)
Zákon č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov v platnom znení.
Pretože to je úplné znenie zákona.
Alebo:
Zákon č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Ja používam:
Zákon č. 124/2006 Z. z. o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci v platnom znení.
katarina.j
07.10.10,11:33
Ľudkovia moji, prosím o pomoc, ak by niekto mal bezpečn.technika-na vyškolenie a čo vypracuje všetku dokumentáciu, môžete mi poslať cez ss (nech nerobíme niekomu reklamu) nejaký kontakt? potrebujeme vo firme obnoviť všetko ohladom Zákona o BOZP.Budem povďačná...Lebo som si prešla zákony a mám z toho "bolíhlav".
Slezak
08.10.10,05:28
Vykonávam Autorizovaného technika BOZP kde by som Vám vedel poradiť ako mať veci v poriadku,avšak potrebujem vedieť zameranie firmy aké činnosti vykonáva rizikové práce a ďalšie údaje.V prípade vedel by som Vám poradiť pracovnika BOZP v mieste sidla fiemy.Ozvite sa na e-mail :vslezak@post.sk
kde by som Vám poskytol informácie.Tej práce je tam dosť podľa druhu prevádzok a ich činnosti s vypracovaním smerníc,školenie previerok.Oznámte pod ktorý Inšpektorát práce spadá firma.
S pozdravom
Slezák