tulila
23.04.10,12:55
Ahojte chcela by som poprosit o pomoc . Teraz som v pošte obdržala fa od spol XY bonus na tovar ,ktorú prefakturovavama spol do čiech ,od ktorej kupujeme tovar fa ma dátum vyst a zdan plnenia 31.3.2010

Idem vystaviť fa do čiech
musim dať datum vystavenia 14.4.2010 lebo tam mam fa
dátum zdanitel plnenia 31.3.2010 lebo vtedy bola služba poskytnuta.
Otazka : teraz musim podat DDP k suhrnnému vykazu pretože v DPH to mam v marci???,

ďakujem
IvoM
23.04.10,11:22
Tulila, najskôr píšeš o tovare, potom o službe, nerozumiem čo vlastne potrebuješ, len na okraj obratový bonus nie je zadniteľným plnením a chápe sa ako finančné vysporiadanie.
tulila
23.04.10,11:46
Aby som to upresnila my nakupine tovar z EU ten predame na Slovensku spol xy .Spol XY nam fa 6% z obratu odobrateho tovaru ,ktorý mi prefakturovavame s päť spol do EU
Len som chcela vedieť či to ide do SV a ked ano do kotreho obdobia ked je to za 3/2010.
Vladimír Ozimý
23.04.10,11:49
Aby som to upresnila my nakupine tovar z EU ten predame na Slovensku spol xy .Spol XY nam fa 6% z obratu odobrateho tovaru ,ktorý mi prefakturovavame s päť spol do EU
Len som chcela vedieť či to ide do SV a ked ano do kotreho obdobia ked je to za 3/2010.

A nebolo by správnejšie že by ste to faktúrovali Vy im ako opravu základu dane a následne zahraničná firma zase Vám...lebo čo to je 6% z obratu odobratého tovaru, ako zadefinovať túto službu???? Lebo mne to na službu sa vôbec nehodí...
IvoM
23.04.10,12:22
Aby som to upresnila my nakupine tovar z EU ten predame na Slovensku spol xy .Spol XY nam fa 6% z obratu odobrateho tovaru ,ktorý mi prefakturovavame s päť spol do EU
Len som chcela vedieť či to ide do SV a ked ano do kotreho obdobia ked je to za 3/2010.

Podľa mňa ide, tak ako som Ti už napísal, o obratový bonus a ten nie je predmetom dane ak sa neviaže ku konkrétnej faktúre ale na obdobie, ak by to bolo ku konkrétnej faktúre tak ide o opravu základu dane §25.1.
tulila
25.04.10,09:37
takže ak to spravne chapem ja tieto fa ,kotre vystavujeme partnerovi z EU registrovaneho ako platitela dame uvadzav DP DPH na riadku 15 a do SV nemaju ist?? nerozumiem tomu.