anka 14
23.04.10,14:18
dobrý deň...potrebovala by som vediet, či niekto neviete poradiť ako rozčleniť náklady v hotely na variabilné a fixné, neviem sa z toho vymotať a potrebujem to na bakalarsku prácu, už som skušala vsetko a vsetkych, zatail bezvysledne
Laco-monter
23.04.10,12:34
hlavne si zopakuj gramatiku.
Martin Mocko
23.04.10,12:58
Polož si otázku, či sa ten konkrétny druh nákladu zmení v prípade, ak v hoteli prespí o 20% zákazníkov viac.
Mzda recepčnej je v tomto prípade fixný náklad, pretože sa nezmení pri zmene obratu.
Nákup potravín sa určite zmení pri zmene obratu.
A tak posúď všetky náklady, ktoré máš k dispozicií.
anka 14
23.04.10,15:05
no clovece dakujem za gramaticku radu k veci..., ak chces chodit hodnotit gramaticke schopnosti ludi, tak to rob niekde inde alebo si založ klub lingvistiky, posledne co ma momentalne v tejto chvili trapi, je gramatika na fore, kde sa riesi uplne nieco ine...

dakujem za odpoved...skusala som to uz hociako...chcela som vyratat FN a VN na jednotku,ale v tých službách je to zvláštne lebo na súčiastku, na ktorú treba dva drôtiky a tri šrubky sa to da jenoducho, ale toto mi pride zlozitejsie, a okrem toho asi nemam dostatok udajov na takýto vypocet, ale vdaka skusim to tak možno k niecomu dospejem :)
Martin Mocko
23.04.10,17:56
Jaj tak to je iná vec..výpočet FN a VN na jednotku. Tam si treba potom zvoliť nejakú výkonovú objemovú veličinu. Pravdepodobne by som zvolil počet jednotku jeden ubytovaný/jedna noc. Ak teda tento údaj máš. Ak nie..bude to problém vypočítať.
anka 14
24.04.10,15:46
no nepodarilo sa aj tak,ale dakujem za odpoved este raz :) nejak som to vypracovala a teraz mam navrhnut ako zvysim ich ucinnost, tych fixných nákaldov....je to fakticky vesela tema toto :))
Rozalka
24.04.10,16:39
Anka 14, prikladám ti výsledovku - skutočnú - za jeden hotel, možno ti to pomôže.
anka 14
24.04.10,17:21
jej, velka vdaka za ochotu, ono ja výsledovku mam, aj poznamky k uctovnej závierke toho podniku...len ono to by si vyzadovalo tak strasne podrobne udaje, aby som vyratala kolko stoji fixne hotel jeden host, tak som si to zobrala teraz tak zovseobecna radsej a riesim iba naprikald odpisy v celku a sanzim sa navrhnut ako zvysit ich ucinnost. ale ste milí vsetci, skoda, ze som sem neprisla skor :)