denimama
23.04.10,14:15
Zdravim vsetkych, prosim Vas, mozete mi poradit? MD mi bude koncit teraz v novembri. Mam vyhliadku na novu pracu od septembra, chcela by som tam nastupit. V tej starej, z ktorej som isla na MD, by som chcela co najskor dat vypoved, aby som im tam zbytocne neblokovala miesto. Neviem vsak, ci sa potom v tom obdobi "medzi dvomi zamestnaniami" - ale este stale na MD - musim hlasit na nejaky urad, cize aky to na mna bude mat dopad, ci potom nejakym sposobom kvoli tej vypovedi nebudem skodna. dakujem!
Mária27
24.04.10,08:39
A máš dohodnutý presný dátum nástupu po MD? Zvyčajne sa pokračuje v rodičovskej dovolenke, s čím zamestnávateľ počíta.
Výpoveď môžeš dať aj neskôr, prípadne ukončiť pracovný pomer dohodou.
Ingrid Ondruskova
24.04.10,10:04
Ja by som výpoveď zatiaľ nedávala...
denimama
25.04.10,03:29
Jeezis, ja sa ospravedlnujem - napisala som zo zvyku MD, ale ide uz o rodicovsku dovolenku. Ide vlastne len o to, ze pocas RD budem nejaky cas "bez zamestnavatela", potom RD predcasne ukoncim (inak mohla by som potiahnut do novembra), aby som v septembri nastupila do novej prace. A neviem, ci ma pre mna nejaku nevyhodu, ze som dala vypoved v tej prvej praci uz teraz (od bud. mesiaca zacina plynut vypovedna lehota)... Keby som tu vypoved nedala nebola by som k septembru volna a nemohla by som do tej lepsej prace, ale kedze v byvalej praci boli vzdy korektni, zdalo sa mi nefer blokovat im miesto, ked uz s istotou viem, ze sa tam nevratim. Dakujem pekne za vsetky odpovede.
Mária27
25.04.10,04:37
Keď si tú výpoveď už dala, nemáš o čom inom premýšľať, len aby ťa do tej novej práce skutočne vzali. To by mohla byť dosť závažná nevýhoda.
Kedysi sa dávali do občianskeho preukazu pečiatky zamestnávateľa, nedalo sa zamestnať bez výstupnej pečiatky. Dnes zamestnanec jednoducho nenastúpi a zamestnávateľ si nepomôže.
Podľa môjho názoru stačilo zatiaľ oznámiť tvoj zámer zamestnávateľovi pre korektnosť ústne. Ak by si sa napriek tomu vrátila do starého zamestnania, možno by si nedostala tú istú prácu, ale prácu by si mala.