marecek123
23.04.10,14:19
Zdravim,vedeli by ste mi poradit ake auto si vybrat na cestovanie po meste cena cca do 4500eur?Bude na nom jazdit aj moja manzelka a hladame auto s dobrym vyhladom na prednu kapotu.Napr.vo fabii nie je dobre vidno pred seba a bol by asi problem pri parkovani.Vraj aj v peugeote 206 nie je vidno pred seba,ale nesedel som v nom tak neviem ci je to pravda.Mozte prosim popisat nejake tipy na male auto do mesta s dobrym vyhladom na prednu kapotu?dakujem
andreaS
23.04.10,12:25
pracovat v meste, kde je problem s parkovanim, tak si zvolim Smart ;) akurat ze vacsi nakup v nom neodveziete :D a ja potrebujem auto aj s kufrom kvoli psom...

alebo potom citroen C1, C2, VW Lupo.. je xy malinkych aut..

ide len o to, co viac ako vyhlad pozadujete od auta...

inak mne ta podmienka pride zvlastna, ze vyhlad... vsetko je o schopnostiach vodica.. ja jazdim v audi A3, 3dv. verzia a som s nim maximalne spokojna... problem mam len s obrubnikmi ked mam zimne gumy, lebo som nizsie a pri vysokych obrubnikoch mozem nabrat naraznik...
misomiso
23.04.10,12:30
Ziadne so sucanych aut nema dobry vyhlad na kapotu. Je to dane poziadavkami aerodynamiky. Dobry vyhlad naposledy ponukali take hranate auta, ako LADA, poslednym dobrym autom z tejto kategorie bol Mercedes 190. To bola radost parkovat, tam bol odhad na centimeter.
zk24
23.04.10,12:31
Zdravim,vedeli by ste mi poradit ake auto si vybrat na cestovanie po meste cena cca do 4500eur?Bude na nom jazdit aj moja manzelka a hladame auto s dobrym vyhladom na prednu kapotu.Napr.vo fabii nie je dobre vidno pred seba a bol by asi problem pri parkovani.Vraj aj v peugeote 206 nie je vidno pred seba,ale nesedel som v nom tak neviem ci je to pravda.Mozte prosim popisat nejake tipy na male auto do mesta s dobrym vyhladom na prednu kapotu?dakujem

ahoj,

z malych aut mam skusenost s toyotou yaris, ktory vlastnim... je do mesta fantasticky, ale na kapotu si neuvidis ani keby si sa v aute postavil !

a druha je nissan micra... kde si kapotu krasne vidis, lebo ma take "vytrcajuce" svetla.

4,500 eur je velmi relativne.. zalezi od toho v akom stave si ochotny auto kupit.
zk24
23.04.10,12:33
Ziadne so sucanych aut nema dobry vyhlad na kapotu. Je to dane poziadavkami aerodynamiky. Dobry vyhlad naposledy ponukali take hranate auta, ako LADA, poslednym dobrym autom z tejto kategorie bol Mercedes 190. To bola radost parkovat, tam bol odhad na centimeter.

Ja si myslim, ze odhad mas taky, ako si na auto zvyknes... ja pred seba nevidim v Yarise, nedovidim na kapotu ani kusok, ale zaparkujem na centimeter... ked uz nic ine, svietiace svetla sa vedia krasne odrazat od "predmetu" pred tebou... :cool:

a parkovanie cuvanim uplne krasa ;)
marecek123
23.04.10,12:35
no presne o to mi ide co pise miso,ze vidiet pekne pri parkovani.nechcem chodit po bazaroch a sadat tam spolu s manzelkou ci je dobre vidiet pred seba,tak preto sa pytam ci nema niekto male auto a zaroven je dobry vyhlad.Dufam ze sa nieco najde;).Batozinovy priestror moze byt aj mensi
zk24
23.04.10,12:38
no presne o to mi ide co pise miso,ze vidiet pekne pri parkovani.nechcem chodit po bazaroch a sadat tam spolu s manzelkou ci je dobre vidiet pred seba,tak preto sa pytam ci nema niekto male auto a zaroven je dobry vyhlad.Dufam ze sa nieco najde;).Batozinovy priestror moze byt aj mensi

Nissan Micra.
lujza.j
23.04.10,12:41
tá požiadavka vidieť na kapotu má pre ťeba nejaký špecialny význam? :)
zk24
23.04.10,12:46
tá požiadavka vidieť na kapotu má pre ťeba nejaký špecialny význam? :)

Pisal kvoli parkovaniu.
Laco-monter
23.04.10,13:14
Tak o tejto požiadavke by sa mali dozvedieť konštrukteri aut.:confused:

Vraj aby bolo dobre vidieť na kapotu.:eek:

Ak si dobre spomínam, tak najlepšie je vidieť na kapotu z P- V3S alebo z Tatry 148. :D

Ale naozaj seriozne ,ak by som hľadal malé auto tak jednoznačne SMART ale len vo verzii for four /päťdverový/.:)
lujza.j
23.04.10,13:23
Pisal kvoli parkovaniu.
jaj, to som nevedela:) pretože som asi v tom čase písala moju otázku:)
bupi
23.04.10,15:19
Ja si myslim, ze omnoho dolezitejsi je vyhlad dozadu. Ocenis to pri parkovani aj cuvani. Pohlad pred kapotu sice vyznam ma, ale len podruzny.Pisem to preto, lebo u mnohych aut sa cuva iba pocitovo, zial:(
SlavkaS
23.04.10,16:03
Pokiaľ chcete fungovať s autom v meste mali by ste vedieť parkovať predom, zadom a medzi autá. Pokiaľ nie ste o tom presvedčený tak si musíte zatiaľ trénovať parkovanie na odľahlejších parkoviskách a viacej sa nachodíte. Takmer všetky autá micra,yaris, krátka fábia sú o tom istom čo do dlžky, potrebné je sa " zžiť " s autom. Nebudete mať problém, keď sa naučíte parkovať zadom, nasledne pri vychádzaní to oceníte.
Z bežných automobilov nikdy nebudete mať super výhľad, to umožňujú terenne autá a to z dôvodu, že sú vysoké.
220870
23.04.10,17:34
Mal som Žiguláka,Favorit,dlhšie som používal aj kilečko,120-ku ,1203-ku,s týmito autami som bol schopný v plnej rýchlosti trafiť na milimeter,momentálne používam Fábiu a v tomto smere je to doslova neuveriteľná katastrofa.Oveľa ľahšie sa s ňou cúva, ako ide dopredu.
arizona
23.04.10,18:30
Zdravim,vedeli by ste mi poradit ake auto si vybrat na cestovanie po meste cena cca do 4500eur?Bude na nom jazdit aj moja manzelka a hladame auto s dobrym vyhladom na prednu kapotu.Napr.vo fabii nie je dobre vidno pred seba a bol by asi problem pri parkovani.Vraj aj v peugeote 206 nie je vidno pred seba,ale nesedel som v nom tak neviem ci je to pravda.Mozte prosim popisat nejake tipy na male auto do mesta s dobrym vyhladom na prednu kapotu?dakujem
S Fábiou sa náhodou dobre parkuje.Je to malý špunt, takže sa zmestíš všade. Cúva sa výborne a na lepší výhľad do predu sa dá predsa zvýšiť sedadlo;):)
Inak, tiež som toho názoru, že na nové auto si musíš zvyknúť a "dostať ho do oka"...
Stanislav 1975
23.04.10,18:36
ked budem velky a nasetrim si;tak si kupim BMW X6-To auticko proste milujem.:-)
Laco-monter
23.04.10,18:55
Ja si myslim, ze omnoho dolezitejsi je vyhlad dozadu. Ocenis to pri parkovani aj cuvani. Pohlad pred kapotu sice vyznam ma, ale len podruzny.Pisem to preto, lebo u mnohych aut sa cuva iba pocitovo, zial:(

...spätné zrkadla Ti niekto obtrhal ? :confused::rolleyes::o
220870
23.04.10,19:14
S Fábiou sa náhodou dobre parkuje.Je to malý špunt, takže sa zmestíš všade. Cúva sa výborne a na lepší výhľad do predu sa dá predsa zvýšiť sedadlo;):)
Inak, tiež som toho názoru, že na nové auto si musíš zvyknúť a "dostať ho do oka"...
Ja mám "dlhý" Fábia.S parkovaním a cúvaním nieje problém.Ale trafiť sa pravou stranou na cm presne vedľa obrubníka pri jazde dopredu , áno.:mee:
Laco-monter
24.04.10,05:12
Ja mám "dlhý" Fábia.S parkovaním a cúvaním nieje problém.Ale trafiť sa pravou stranou na cm presne vedľa obrubníka pri jazde dopredu , áno.:mee:

Ja si myslim, že problém je nacúvať s 12 metrovým kamionom niekde do haly,kde vráta su len o 1 m širšie ako kamion.:o

Teda na manevrovanie máte len 50 cm po každej strane a často ani to nie.

Každému vodičovi by som doporučoval vyskúšať si jazdu s nakladiakom,potom by začal rozmýšľať v iných perspektívach.:rolleyes:
marecek123
24.04.10,06:59
zvazujeme renault clio,vw polo,citroen c3.Zene sa paci aj peugeot 206,len tam som pocul ze nevidno pred seba,ale neviem neskusal som.mate niekto skusenosti s tymito modelmi?dakujem za prispevky
sarasara
24.04.10,22:40
zvazujeme renault clio,vw polo,citroen c3.Zene sa paci aj peugeot 206,len tam som pocul ze nevidno pred seba,ale neviem neskusal som.mate niekto skusenosti s tymito modelmi?dakujem za prispevky

Nuž neviem, také auto, aké hľadáte nenájdete. Zo sedadla vodiča neuvidíte nárazník, ktorý je najviac vpredu a ktorým môžete do iného auta naraziť. Ani vysoký vodič nevidí. Vodič musí vedieť, kde je predná časť auta. Vlastne každá časť auta. Musíte vedieť, koľko z toho auta je pred vami, za vami i vedľa vás. Treba zájsť s autom na odľahlé parkovisko a naskúšať si to. Tak ako všetko iné, i toto sa musí človek len naučiť.
uct2007
25.04.10,04:19
zvazujeme renault clio,vw polo,citroen c3.Zene sa paci aj peugeot 206,len tam som pocul ze nevidno pred seba,ale neviem neskusal som.mate niekto skusenosti s tymito modelmi?dakujem za prispevky

My máme Peugeot 206 +, muž aj ja sme moc a moc s ním spokojní, vidíme dobre pred seba, :) toť moja skúsenosť. Tiež sme vyberali, najprv sme zvažovali Ford, Hyundai, Fiat, aj Citroen, VW - vyhral to tento Peugeot.
lujza.j
25.04.10,08:39
mareček nechcem ti do toho moc kecať, ale ked potrebuješ nutne na prepravu auto, tak zahoď zábrany sadni do auta a jazdi. ja parkujem na :mee:, ale nikomu som nič zatiaľ neodrela:), ked som veľmi nútená tak zaparkujem kde by som inak nezaparkovala. som velmi pasívna sa toto učit, ale to je môj problém! neviem v akom meste chceš jazdiť, ja jazdím asi v najdebilnejšom meste v SR v BA. dokonca som si odjazdila celú túto zimu, ktorá bola fakt na toto mesto hotová katastrofa. ja si osobne myslím, že to chce odvahu a tréning v tom parkovaní. ja som mala zatial iba odvahu:);)
Laco-monter
25.04.10,08:50
mareček nechcem ti do toho moc kecať, ale ked potrebuješ nutne na prepravu auto, tak zahoď zábrany sadni do auta a jazdi. ja parkujem na :mee:, ale nikomu som nič zatiaľ neodrela:), ked som veľmi nútená tak zaparkujem kde by som inak nezaparkovala. som velmi pasívna sa toto učit, ale to je môj problém! neviem v akom meste chceš jazdiť, ja jazdím asi v najdebilnejšom meste v SR v BA. dokonca som si odjazdila celú túto zimu, ktorá bola fakt na toto mesto hotová katastrofa. ja si osobne myslím, že to chce odvahu a tréning v tom parkovaní. ja som mala zatial iba odvahu:);)

Vieš čo lujza, ja Teba moc nemusím,

no za tento príspevek získavaš odo mňa STANDING OVATION !:):cool:

tak vystižne uprimne aj sebakriticky vie podstatu veci vystihnuť len málokto.
Naozaj sa mi tento príspevok veľmi páčil, a hodnotím ho v tejto téme ako NAJLEPŠÍ !
pivko
25.04.10,09:22
Ja som kúpil žene Suzuki SX4 , perfektný výhľad len neviem či za 4.500 zoženieš.
marecek123
25.04.10,10:44
No Pivko a este niektory to pochopili o co mi ide.Chcel som len aby ludia ak chcu napisali mam taky a taky model a a je idealny do mesta,dobre sa parkuje atd.Moja zena ma kratky cas vodicak a preto chcem najst auto,aby mohla aj ona jazdit.ale dakujem vsetkym co sa zapojili
lujza.j
25.04.10,11:18
No Pivko a este niektory to pochopili o co mi ide.Chcel som len aby ludia ak chcu napisali mam taky a taky model a a je idealny do mesta,dobre sa parkuje atd.Moja zena ma kratky cas vodicak a preto chcem najst auto,aby mohla aj ona jazdit.ale dakujem vsetkym co sa zapojili
myslím, že vôbec nejde o to ako dlho má niekto vodičák, ale ako dlho jazdí:) ja jazdím intenzívne rok /t.j. každý deň/, ale vodičák mám 4roky. prepáč, ale ak nenájdeš auto podľa svojich požiadaviek nebude tvoja žena nikdy jazdiť? ja so tiež nikdy nechcela manuálnu prevodovku:( pretože som si povedala,že ja sa tam dole nebudem babrať z až "tromi" pedálmi. nakoniec ked som chcela jazdiť a "automat" bol v nedohľadne tak som sa to musela naučiť na tom čo som si kúpila:)
jaja99
25.04.10,11:34
A nevyriešili by to parkovacie senzory? Neviem síce, čo to stojí, ale ak parkovanie bráni jazdeniu, tak by som pouvažovala. Prípadne nejaké kondičné jazdy na vlastnom aute (keď ho kúpite) - to robí každá autoškola.
Stanislav 1975
25.04.10,12:04
A nevyriešili by to parkovacie senzory? Neviem síce, čo to stojí, ale ak parkovanie bráni jazdeniu, tak by som pouvažovala. Prípadne nejaké kondičné jazdy na vlastnom aute (keď ho kúpite) - to robí každá autoškola.

Jaja, parkovacie senzory sú vhodné tak na nejakú limuzínu a nie na malé bežné autíčko...:)
Stanislav 1975
25.04.10,12:08
Súhalsím s lujzou- treba kúpiť auto a jazdiť, nejaké malé ošuchy patria k jazdeniu a stane sa to aj ostrielaným vodičom-však auto je spotrebný materiál a stráca dennodenne na hodnote,tak treba jazdiť a basta..., príp. si poistiť ked nie krádež tak aspoň nejakú tú haváriu aspoň na čas kým sa zapraxuje manželka...
Ja keď som prvýkrát ošuchol auto,tak som nešťastný ako neviem čo-5 krát denne som sa chodil na to pozerať ako je to šuchnuté,susedia už zo mňa mali show...:D:D:D-a teraz už kašlem na to, proste auto je spotrebný tovar...a nie vec na okrasu, na pozeranie...;)
Stanislav 1975
25.04.10,12:11
Inak, toto je asi jediné auto ktoré vyhovuje zadávateľovi témy-ale zasa na druhu stranu- byť po skoro každej havarke malej - mrtvy,tiež nieje nič moc pocit...:D:D:D



http://www.yauto.cz/includes/img/inzerce/Daewoo_tico_1.jpg
JarkaL
25.04.10,12:14
Pre mňa ani tak nie je dôležité, či vidím na kapotu, naozaj si človek musí tie rozmery auta predstaviť a zvyknúť si na ne, dôležitejší je posilovač riadenia. Lepšie sa mi parkuje Honda CRV ako favoritka bez posilovača.
Stanislav 1975
25.04.10,12:18
Pre mňa ani tak nie je dôležité, či vidím na kapotu, naozaj si človek musí tie rozmery auta predstaviť a zvyknúť si na ne, dôležitejší je posilovač riadenia. Lepšie sa mi parkuje Honda CRV ako favoritka bez posilovača.

No servo to je už samozrejmé-to už asi aj neexistuje žiadne auto novšie bez toho...-na žiguliaku som sa natočil volantom teda- po ceste 200km som bol unavený ako keby som celý deň robil v bani
pivko
25.04.10,12:22
Jaja, parkovacie senzory sú vhodné tak na nejakú limuzínu a nie na malé bežné autíčko...:)
Ja som na to Suzuki SX4 dal namontovať parkovacie senzory dodatočne za 100 Eur a žena si to nevie vynachváliť.Možeš byť šofer akokoľvek dobrý ,ale je to výborná vec ktorá poslúži aj na malom aute..;)
Stanislav 1975
25.04.10,12:24
Ja som na to Suzuki SX4 dal namontovať parkovacie senzory dodatočne za 100 Eur a žena si to nevie vynachváliť.Možeš byť šofer akokoľvek dobrý ,ale je to výborná vec.;)

šak ja nič, ja nehovorím,že nie...-ani taký tempomat nieje na zahodenie...:rolleyes:
plackoo
25.04.10,12:41
No servo to je už samozrejmé-to už asi aj neexistuje žiadne auto novšie bez toho...-na žiguliaku som sa natočil volantom teda- po ceste 200km som bol unavený ako keby som celý deň robil v bani

A ja som bol ako "rybička" (v kanalizačnej čističke), keď som šoféroval starú (oblú) Volgu z Ústí nad Labem po cca Trnavu.
PS
A na čelné sklo mala do kabíny zapojený gumený balónik (stisneš - ostrieka :D ).
Stanislav 1975
25.04.10,12:51
A ja som bol ako "rybička" (v kanalizačnej čističke), keď som šoféroval starú (oblú) Volgu z Ústí nad Labem po cca Trnavu.
PS
A na čelné sklo mala do kabíny zapojený gumený balónik (stisneš - ostrieka :D ).

to si asi o niečo starší odomňa...:cool:
lujza.j
25.04.10,14:13
Inak, toto je asi jediné auto ktoré vyhovuje zadávateľovi témy-ale zasa na druhu stranu- byť po skoro každej havarke malej - mrtvy,tiež nieje nič moc pocit...:D:D:D



http://www.yauto.cz/includes/img/inzerce/Daewoo_tico_1.jpg

moje "obľúbené" zrazíš sa s cyklistom ty máš zlomené nohy:(:mee: a cyklista si utrie čelo a ide ďalej:D
Stanislav 1975
25.04.10,14:22
moje "obľúbené" zrazíš sa s cyklistom ty máš zlomené nohy:(:mee: a cyklista si utrie čelo a ide ďalej:D

tak nejak asi...:D
plackoo
25.04.10,14:51
to si asi o niečo starší odomňa...:cool:

Možné to je.Lebo ja som osobne videl koľaje v jarkoch po takých nešikovných šoféroch, čo "přijeli v plechových maringotkách" - a tí teda mali ozaj na prd výhľad :D:D:D .
Stanislav 1975
25.04.10,14:56
Možné to je.Lebo ja som osobne videl koľaje v jarkoch po takých nešikovných šoféroch, čo "přijeli v plechových maringotkách" - a tí teda mali ozaj na prd výhľad :D:D:D .

Ja som už iba zasa videl len ako "odjeli"...
plackoo
25.04.10,15:46
Ja som už iba zasa videl len ako "odjeli"...


mimotemy

To bolo o čosi veselšie.
tom_NR
25.04.10,18:50
Tá 206ka je v pohode ako do mesta, i na dlhšie trasy, treba vyskúšať. Za takú cenu ju kúpite aj vo výbave. Výhradne do mesta by sa pýtala 106ka, ale dlho by sa u vás asi neohriala a p. manželka by si musela zvykať na niečo väčšie...
Ice dive
25.04.10,19:17
a čo takto suzuki swift tie sa dajú už tiež zohnať v cene, slušnej výbave a výhdľad dopredu je lepší ako z 206tky lebo má kratší čumák:D konštrukčne a dizajnovo je predsa len o 7 rokov mladšie ako 206... (swift je na trhu od 2005 a 206 už od 1998...)
misomiso
26.04.10,19:03
Ja som na to Suzuki SX4 dal namontovať parkovacie senzory dodatočne za 100 Eur a žena si to nevie vynachváliť.Možeš byť šofer akokoľvek dobrý ,ale je to výborná vec ktorá poslúži aj na malom aute..;)

Jediny uzitocny cuvaci senzor je tento: http://www.antiradar.sk/antilaser-g9-rx--viacucelovy-laserovy-system--parkovaci-asistent.html
dalid
27.04.10,04:39
Nepises ci to auto musi byt 4-or dverove. Ak nie, tak Renault Twingo - genialne auticko do mesta. 1,2 motor staci, ale da sa kupit aj 1,2 16v - s tym uz v meste vies "nasierat" aj o dost silnejsie auta. 4-och ludi v tom pohodlene odvezies, v kabine je vzadu viacej miesta ako vo Fabii!! Kto sa v tomto aute ale neviezol, proste neuveri.. Vpredu aj vzadu kratke previsi karoserie, kufor sa da zvacsit - zmensit podla potreby posunutim zadnej lavice, skopenim sedadiel... (to tam potom kludne aj napr. pracku das, co ludia nechapu...) Jedina nevyhoda su niekedy 3 dvere. Ale pokial v nom bude manzelka jazdit prevazne sama, pripadne +1 osoba, tak je to OK. Spotreba podla stylu jazdy, ale spravidla po meste okolo 5,2 - 5,5 l/100km, kombinovana sa da pri predpisovej jazde pod 5 l/100 km...
mikroklk
27.04.10,08:09
Ja presne viem co myslis. Ale vidiet na kapotu nie je vsetko a vacsinou na nu vidiet na takych autach s ktorymi sa ale vobec dobre neparkuje, lebo su velke (resp dlhe) a s tym vacsinou maju zeny problem.
Jednoznacne odporucam toyotu yaris. nielen preto, ze mame doma a sme s nou nesmierne spokojni po vsetkych strankach, ale aj kvoli parkovaniu. Na kapotu nevidis, lebo z pohladu vodica klesa, ale predok je tak uzasne kratky, ze sa s autickom priam genialne parkuje a nemusis sa bat ani pred Tescom, kde su nasedno parkovacie miesta, ze obsuchnes susedne auto pri vyparkovavani.
V cene vsak asi bude trochu problem, mozno po bazaroch, ale su tam skor litrove motory a to je trosku lenive. mame 1,3 jku a co sa tyka zivosti tak akurat, spotreba na letnych 5,1-5,3 (zavisi od sofera), na zimnych tak 5,7-5,8
Priestor vzadu na nohy unikatny (v strede dokonca nie je ta krabica veduca kable) trosku mensi kufor, ale ked sa zadne sedadla posunu dopredu, co yariska umoznuje tak je kufor vacsi ako vo fabii.
Samozrejme este ford fiesta je sikovne auto, co sa tyka predku, ale pokial viem nemaju u nas autorizovany servis, co moze byt pri niektorych poruchach problem. a este aj ostatne, ale s nimi nemam skusenost
dalid
27.04.10,08:46
Aj Yaris ma napadol, ale ten bude trochu nad limitom za auto. Kolega mal 1. generaciu, tiez to bolo prijemne auticko.. Len nahradne diely su na japoncov vzdy drahsie ako na europske auta..