unidat
23.04.10,17:44
Skúseným záhradkárom to bude na smiech, ale aký je vlastne rozdiel
medzu tujami a koniferami? Niekto hovorí že je to to isté, niektoré záhradníctva predávajú zvlášť tuje a zvlášť konifery. Zapáčili sa mi ku plotu tuje Smaragd (štíhly kužeľ). Sused napr. tvrdí že konifery sú redšie a tuje hustejšie.
arizona
23.04.10,15:54
Konifera :
ihličnatá rastlina, strom alebo ker
Tuja :
štíhly ihlanovitý ihličnatý strom z čeľade cyprusovitých
http://slovnikcudzichslov.eu/
unidat
23.04.10,16:09
Ešte dotaz - v záhrade mi teraz dokončili nejaké výkopy, dnes to dokončili. Nemohol som nič sadiť. Dajú sa ešte nasadiť napr. tuje Smaragd - cca 50 cm vysoké? Nie je už neskoro?
arizona
23.04.10,16:35
Ešte dotaz - v záhrade mi teraz dokončili nejaké výkopy, dnes to dokončili. Nemohol som nič sadiť. Dajú sa ešte nasadiť napr. tuje Smaragd - cca 50 cm vysoké? Nie je už neskoro?
Môžeš aj teraz. Tuje je dobré sadiť do blata, tzn. ,že do jamy naleješ hodne vody, necháš vsiaknuť, aby boli vo vlhku. ( ja som pridávala do každej jamy aj za hrsť hnojiva) Tuje je dobré prvé dva roky častejšie zalievať, najmä po zasadení,pokým sa zakorenia.
finis
23.04.10,17:42
my sme Smaragdy sadili az koncom maja alebo dokonca v juni.je to uz takych 7 rokov a uz su tak 2-2,5m a ani jedna nevyschla.takze kludne mozes sadit.
Samir
12.05.10,12:53
Tuje a vlastne akékoľvek rastliny zakúpené v kontajneroch - črepníkoch môžete vysádzať po celý rok mimo obdobia, kedy je zamrznutá pôda. Avšak rastliny vysádzané v letných mesiacoch sú potom náročné na závlahu. Rastliny bez koreňového balu môžeme vysádzať iba na jar a na jeseň.