Nyyankees
23.04.10,21:27
Dobry vecer,

cca pre rokom som vraj dostal pokutu v mhd, ktoru som zaplatil. Prisiel mi asi o rok platobny rozkaz, kde mam zaplatit 3-nasobok sumy, ale o tom som nechcel. Voci platobnemu r. som sa odvolal.

Chcem sa spytat na to, ako mam docielit, aby mi zasielky (odpoved na odvolanie) posielali domov, pretoze teraz mi to posielaju do zamestnania, a nechcem aby mi to tam chodilo. Dokonca to neposlali mne do prace - teda adresovane mne, ale poslali to na firmu zo ziadostou aby to oni dali mne. Do odvolania som ale aj predtym napisal ze ziadam, aby so mnou komunikovali a zasielali mi korespondenciu na adresu trv. bydliska, ale posielaju mi to stale do prace.

Ako sa da docielit aby mi to posielali domov?

(ospravedlnujem sa za gram. chyby a za blbu stylizaciu textu, som nejako mimo neviem preco)

//
A co sa tyka tej pokuty, pokusim sa to pre info vysvetlit....
Raz som dostal pokutu, nemal som pri sebe aby som ju zaplatil. Zaplatil som ju neskor. Potom, cca o rok mi prisiel z nicoho nic platobny rozkaz. V ktorom bolo aby som zaplatil cca 150eur za nezaplatenu pokutu. Zistil som, ze tu prvu eviduju ako zaplatenu, to je v poriadku. V odovodneni plat. rozkazu bolo, ze som vtedy a vtedy dostal v tom a tom autobude pokutu, ktoru som nezaplatil. Z dopravneho podniku mi vraj prisli aj nejake upomienky, ale to nemozem potvrdit ani vyvratit, nakolko som bol v tej dobe mimo SR. Avsak ako sa mam branit, ked som v tom autobuse ani nesedel, a ten den som dokonca bol mimo BA? Predpokladam, ze z dopravneho podniku vytiahli moje udaje z prvej pokuty, a "nasili" mi dalsiu. Alebo v tom maju "bordel" a dali mi ju omylom, aj ked tomu osobne neverim ze by sa take nieco stalo. Neviem, ako sa mam branit...
58vlasta
23.04.10,19:51
A dostal si pokutu, či nie???
Nyyankees
23.04.10,19:55
Prvu ano, druhu nie....ale skor by som chcel vediet, ako vyriesit aby mi korespondenciu posielali domov...
zdenka131
23.04.10,20:00
Želám pekný večer.

Doporučeným listom požiadaj odosielateľa, aby Ti listové zásielky posielal na Tvoju adresu a nie do práce.

Ak máš nejaký dôkaz o tom, že si bol v čase udelenia pokuty mimo SR, tam im ho poskytni. Inak je to tvrdenie proti tvrdeniu.
Nyyankees
23.04.10,20:03
Dakujem....

Myslela si, aby som napisal extra list, a poslal im ho doporucene..? Aku formu/ako napisane by to malo byt.......podla niecoho, ci len staci "ziadam to a to..."?