Lukáš 142
24.04.10,08:13
Prosim Vas poradte mi ako mam zvirtualizovat OS Linux. Neviem ci bude mozne instalovat Linux na notebook HP Pavilion dv5-1060ec. Taktiez by som sa chcel opytat ci cez zvirtualizovany Linux budem mat pristup k systemovym zlozkam windowsu a k suborom uzivatelskeho uctu pod windowsom.
pistik71
24.04.10,09:13
Na virtualizaciu mozes pouzit napriklad programy Windows Virtual PC (zdarma), WM Ware, Parallels Workstation,...
V okne (alebo na celej obrazovke) sa ti spusti dalsi pocitac so vsetkym, cize sa to tvari realne ako samostatny pocitac, avsak vyuziva s virtualizacnym spolocne zdroje, ako sietove rozhrania, CD, USB a pod. Pevny disk virtualneho PC je subor na disku.
Cize pristup na internet ano (vo viacerych modoch - do zalezi od zvoleneho programu), pristup k suborom uctu len v tom pripade, ak si ich das zdielat a virtualny PC ich bude vidiet ako keby v sieti (ale funguje to bez problemov).

Otazne je, na co to potrebujes - to preto, ze ci to vobec potrebujes.
Fero11
24.04.10,12:54
Prosim Vas poradte mi ako mam zvirtualizovat OS Linux. Neviem ci bude mozne instalovat Linux na notebook HP Pavilion dv5-1060ec. Taktiez by som sa chcel opytat ci cez zvirtualizovany Linux budem mat pristup k systemovym zlozkam windowsu a k suborom uzivatelskeho uctu pod windowsom.
Ano velmi laicky povedane dalsi virtualny stroj je len dalsie okno vo windowse
zamestnankyna
24.04.10,13:04
Šak si urob Live CD alebo USB, z toho nabootuješ a môžeš skúšať. Prístup k Windows priečinkom mať budeš.
ACCNT
24.04.10,17:05
ja odporucam pouzit sun virtualbox
Flinstone
24.04.10,17:32
skúšať live distribúciu pod virtualboxom je ako vykopnúť otvorené dvere... toť môj názor