lussika
18.10.05,09:49
hladam hladam ale nic nenachadzam aj ked viem ze sa tu toho dost popisalo ja len strucne ako to je s fakturou do zahrnicia

a| platitelovi - bez dpha
b| neplatitelovi-podnikatelovi - bez dph
c| neplatitelovi - sukromnej osobe - s dph

je to spravne alebo som tatar
dakujem moc pekne
Bunny
18.10.05,09:04
ak sa jedná o internetový službu ako elektronicky dodávanú službu v zmysle § 15 ods. 8 do ČS tak je prenos, ak to dodávaš osobe ktorá podnika v tom členskom štáte.. :) a nemusí byť platiteľ...
ak by to bol obyčajný občan... tak dph :)
lussika
18.10.05,10:14
mna by este zaujimalo ako to je ked som neplatitel v SR a prijimam takuto sluzbu zo zahranicia...musim sa registrovat kvoli tomu alebo staci podavat len danove priznania kde bude na strane vystup ta ista suma ako vstup dakujem
Mickya
18.10.05,10:28
hladam hladam ale nic nenachadzam aj ked viem ze sa tu toho dost popisalo ja len strucne ako to je s fakturou do zahrnicia

a| platitelovi - bez dpha
b| neplatitelovi-podnikatelovi - bez dph
c| neplatitelovi - sukromnej osobe - s dph

je to spravne alebo som tatar
dakujem moc pekne§ 15 ods. 7,8 - elektronicky dodávané služby
Členské štáty - podnikateľ - bez DPH - bez ohľadu na to, či je platca
-//- - nepodnikateľ - s DPH

Tretie štáty - všetci - bez DPH
Mickya
18.10.05,10:30
mna by este zaujimalo ako to je ked som neplatitel v SR a prijimam takuto sluzbu zo zahranicia...musim sa registrovat kvoli tomu alebo staci podavat len danove priznania kde bude na strane vystup ta ista suma ako vstup dakujemAk prijímaš službu a nie si platcom DPH, neregistruješ sa, ale DPH si nemôžeš uplatniť s nulovým dopadom, ak si neplatca. DPH tu musíš zaplatiť.
Lila
18.10.05,10:35
Ak ste neplátca DPH , tak pri prijatí služby od zahraničného dodávateľa musíte podať daň.priznanie DPH podľa §69 a vyčísliť DPH na r.11 a ju riadne uhradiť. Túto istú výšku dane si ako neplátcovia DPH nemôžete odpočítať!
dopravca
12.07.11,07:04
Prajem pekný deň. Potreboval by som čerstvé informácie. Poskytol som internetovú reklamnú službu firme z Čiech. Som platiteľ DPH. Mám problém s určením miesta zdaniteľného plnenia a či je služba oslobodená od DPH. Nemôžem sa dopátrať jednoznačnej odpovede. Ďakujem
akire-erika
19.08.11,07:15
Miesto dodania je ČR (§15 ods.1), čiže nepodlieha DPH - tvoja fatkúra je bez DPH, ale treba vyplniť súhrnný výkaz. Český podnikateľ si to "samodzdaní" v ČR.
Ešte, aby som nezabudla, treba uviesť na faktúre odvolávku, ktorá je uvedená v §73 ods. 2h), že ".... osobu povinnou platiť daň je osoba, ktoej je služba dodaná."