natys
24.04.10,08:59
Dobrý deň,

manžel si kúpil staršie športové auto (r.v.1990) - pre radosť, začal ho postupne prerábať a upravovať, až prišiel rad na kolesá. Veľmi by chcel aby to auto stálo na širších diskoch než povoľuje zápis v technickom preukaze, aby to auto bolo okrem iného pri jazde bezpečnejšie a musím povedať, že pri skúšobnom nahodení väčších diskov skutočne vyzeralo lepšie.
A tu prichádza otázka, ako sa dopracovať k zápisu väčších ráfikov do technického preukazu. Je to vôbec možné vybaviť s ohľadom na vek auta?
Martin Mocko
24.04.10,07:21
O vek auta tam ani tak nejde..ako o zhovievavosť na odbore dopravy.

http://www.renaultforum.sk/diskusia/topic228.html
misoft
24.04.10,15:55
Ide aj o to, či rozmer ráfikov je pre toto vozidlo schválený, resp. či ráfiky tohto rozmeru môže dané vozidlo používať. To už však môže potvrdiť (pretože už sme v EÚ a potvrdenia - myslím si - platia v celej únii) jedine výrobca vozidla.

Pokiaľ ráfiky sú schválené, príp. typ vozidla umožňuje použitie ráfikov tohto rozmeru - nemal by byť problém, atestácia by mala platiť pre celú EÚ.
Laco-monter
25.04.10,00:53
Ja by som sa staral v prvom rade o to aby som na tých kolesach dobre a správne dotiahol skrutky.

O nič iné pri kolesach nejde.
natys
25.04.10,12:07
Ďakujem za pomoc.
Tiež som sa v snahe o získanie nejakých informácií ako zapísať väčší rozmer ráfikov do TP dopátrala k tomu, že potrebujem akýsi doklad - certifikát od výrobcu, že auto je konštruované aj na väčší rozmer diskov. A tiež mi povedali, že tu by mi také potvrdenie mal vydať ich výhradný zástupca. Avšak po rozhovore so zástupcom mi tento povedal, že takýmto dokladom nedisponujú, pretože v čase keď bolo toto auto vyrobené, oficiálne sa na Slovensko nedovážalo a ak by ho aj v Nemecku mali, určite neplatí u nás.
Má pravdu? Neviem čo mám robiť. Nemyslím si, že mi stačí mať len certifikát od ráfikov.
misoft
25.04.10,15:48
Má pravdu. V tej dobe, keď sa nedovážali, nemohlo Slovensko disponovať informáciou o kompatibilite (zlúčiteľnosti) rôznych rozmerov ráfikov. Preto odporúčam spojiť sa s predajcom, aby pomohol získať oficiálne potvrdenie od výrobcu týchto vozidiel. Výrobca má zaručene nejakú databázu, v ktorej sú asi zaznačené všetky konfirmity pre daný typ a model.
BTW: za opýtanie predsa nič nedáš :D - a pokiaľ to pomôže - bod pre teba.