Ľuba
18.10.05,10:16
Ahojte,

jednočloveková s.r.o. si chce rozšíriť predmet podnikania o 1 činnosť. Zatiaľ sme urobili rozhodnutie jediného spoločníka, v ktorom sa schvaľuje rozšírenie predmetu činnosti. Na základe toho sme dostali nový ŽL. Chcela by som sa opýtať:

1) Musím urobiť novú spoločenskú zmluvu alebo dodatok alebo stačí len to rozhodnutie ?

2) Návrh na zápis zmeny podľa vzoru na www.justice.gov (http://www.justice.gov) obsahuje 15 strán - treba tam posielať všetkých 15 strán, aj keď 12 z nich je prázdnych ?

3) Čo všetko je tam potrebné doložiť a koľko krát ? Zatiaľ som dala len to Rozhodnutie 2 x a ŽL - 2 x .

4) K akému dátumu mám dať ten návrh - k tomu, kedy bolo uskutočnené rozhodnutie, alebo keď bol vydaný nový ŽL alebo k dnešnému ?

Ďakujem
andreaS
18.10.05,08:24
Odpoviem, na ktore viem. My sme sice menili sidlo, tak by to malo byt rovnake.

1) robila som nove znenie so smenenou adresou, tak asi ano, ale myslim, ze by sa to dalo riesit aj nejakym dodatkom k zmluve.

2) ano musi obsahovat vsetkych 15 stran

3) suhlasim, ale pridala by som aj zmenu alebo dodatok k spolocenskej zmluve, tiez 2x

4) ja som vsade davala datum rozhodnutia zivnostenskeho uradu, lebo my sme novy ZL nedostavali, takze by som v tvojom pripade dala datum noveho zivnostenskeho listu


Pisem len to, s cim som sa stretla.. takze ak to nie je spravne, opravte ma. Dakujem
Ľuba
18.10.05,08:40
Ďakujem Ada, z Obchodného zákonníka som vyčítala, že konateľ je po každej zmene spoločenskej zmluvy vyhotoviť bez zbytočného odkladu úplné znenie...
josh
18.10.05,08:43
1) Dodatok nie je nutne robit, rozhodnutie je miesto dodatku. Sprav iba uplne znenie Zakladatelskej (resp. spolocenskej)

2) áno, nezabudni overiť podpis

3) Rozhodnutie 2x, Uplne znenie 2x, ZL 2x, kolok 1.500 nalepit

4) K akemukolvek, len nie skorsi ako bolo rozhodnutie spoločníka a nie neskorší ako 15 dní od rozhodnutia - inak hrozí pokuta.