Džejár
24.04.10,19:07
Dobry den,

v priebehu mesiaca máj si planujem zalozit s.r.o. a bojujem s par otazkami. Prvou z nich je byt platcom DPH alebo nie? Moja spolocnost bude poskytovat obchodne sluzby vyhradne pre jedneho obchodneho partnera. Pre tuto spolocnost budem vyhladavat klientov, s ktorymi si po uspesnom rokovani uzavrie zmluvu moj obchodny partner. Ja mam s nim dohodnute urcite percento z trzieb za dohodnuty obchod, ktore mu budem fakturovat. Moj obchodny partner bude fakturovat klientom, ktorich ja zazmluvnim sluzby s 19 % DPH ale aj sluzby s 0 % DPH v zmysle zakona o DPH - zdravotne sluzby. Z obidvoch tychto sluzieb mam dohodnute x %, ktore bude moja spolocnost fakturovat mojmu obchodnemu partnerovi. Mam sa stat dobrovolnym platcom DPH alebo nie? V mojej spolocnosti nebudem mat zamestnanca a zaroven nebudem nic nakupovat. Poradte mi prosim... Dakujem
dalilada
24.04.10,19:57
V prípade, že nebudete nič nakupovať, nie je výhodné sa stať dobrovoľným platcom DPH, nakoľko nebudete mať veľmi kde odpočítať DPH. Predpokladám, že budete s partnerom dohodnutí na percentuálnych províziách z jeho tržby bez DPH, preto nemá vplyv o aké služby ide ( či s daňou alebo oslobodené).