LuciinkAA
24.04.10,20:08
Ahojte,
ja by som potrebovala dáke rady.
Bola som dávnejšie na gynekologickom vyšetrení, a urobili mi aj sono, na sone mi zistili, že v pravom prsníku mám malý uzlík, a tak ma nechali sledovať ešte 3 mesiace, a potom ešte ďalšie tri mesiace. Teraz je ten uzlík asi 0,8 mm veľký, a môj lekár mi povedal, že operácia je povinná len nad 1cm, takže je to vraj na mne, či mám ísť na operáciu,aby mi to vybrali, alebo nie. Ale ja práveže neviem. Jednak sa toho dosť bojím, lebo poriadne mi nikto ani nevysvetlil o čo vlastne ide, ako to vzniklo a tak...no neviem, proste čo mám robiť. Tak ak má s tým niekto dáke skúsenosti, alebo tak, prosím o pár rád. ďakujem za všetky informácie....
katarina.j
24.04.10,18:26
no ved zo sona prsnikov maš nejaku lekarsku spravu-lekarsky nalez, v nej sa dozvies vsetko potrebné, ked nevies niektore slovo, tak stači hladat na internete, pozri čo mas v sprave uvedene pod Dg-t.j.diagnoza a zadaj si na nete danu diagnozu-dočitas sa viac o tom. ako ti mame poradit, ked nevieme čo to mas-je to široky pojem "uzlik"-može to byt zväčšena mliečna žľaza/mavaju to väčšinou mamičky po kojeni-dojčeni/, môže to byt len zrazenina/ktora sa vytvori ked sa buchnes alebo silnejšie stlačis prsnik trocha to poboli a dalej si to nevsimas-a tym zanedbanim je zrazenina/, môže to byt maly tumor-zhubny alebo nezhubny.....no nebudem tu rozpisovat litánie, da sa to špecifikovat len na zaklade diagnozy...Inak čudný lekár, ked neoboznami pacientku vôbec o jej zdravotnom stave....v prvom rade ti to mali vysvetliť ked si bola na sono...a potom aj tvoj gynekolog po predlozeni spravy zo sona....takze niekde nastala chyba o neinformovanosti....asi by som zmenila gynekologa...asi by som nezila v neistote že neviem čo tam mam, či je to pozitivne či negativne pre teba, radsej to vediet a vediet sa rozhodnut čo robit dalej-ako postupovat v liečbe, ako nerobit nič a ani nič nevediet...môj skromny nazor....
kalkulka
25.04.10,15:28
To ti nepovedal nič, čo to je? môže to byť aj lymfatická uzlina, alebo nejaká cysta, nemáš tam náhodou napísanú diagnózu, cystická mastopatia, alebo čo máš uvedené v dokladoch? Lymfatické uzliny zvyknú označovať LU, ale toto tuším nezvyknú operovať, skôr cysty, alebo tumory, ale pri tumoroch by nečakali, čakajú skôr pri cystách. Veď sa popýtaj lekára, čo ti to vlastne našli.
mareko
25.04.10,17:50
Tak ako už písali vyššie, "uzlík" ...? Môže to byť napr. tuková gulička - hrčka či hocičo iné. Keďže ťa pozorovali na opakovaných vyšetreniach, tak to nebude nič vážne, lebo v opačnom prípade by ťa poslali na biopsiu a až potom by sa riešila operácia. A to, že operácia "je povinná", tak to je totálny blud. Pri tvojom zdraví nie je nič povinné (teda ani u nikoho iného). Operácia môže byť doporučená, resp. potrebná, ale isto nie povinná a ešte k tomu podľa rozmeru. Tiež "operácia" je čudný výraz, ktorý vlastne nič nešpecifikuje. Alebo ti vyoperujú hrčku, alebo aj okolie...alebo, alebo, alebo. Šup, šup, utekaj si nájsť iného lekára, resp. iných lekárov, ktorí ti vysvetlia o čo ide. Ak by bolo podozrenie na niečo zhubné, tak by to už zrejme riešili. Takže neváhaj a zmeň lekárov a nestresuj sa, lebo to ti ublíži najviac. Držím palce, neboj nič to nebude.
Rika
26.04.10,07:57
Súhlasím s ostatnými.
Zmeň lekára alebo sa minimálne popýtaj iného. Moja mama mala maličký nález, pri ďalšej kontrole mala tri ... Prepáč, ak som ťa vystrašila, ale nespoliehaj na lekára, ktorý ti nedá takmer žiadnu informáciu.
ubka
26.04.10,08:28
LucinkaAA, to je každý hrdina, kým sa neocitne v situácii, v akej si Ty. Súhlasím so všetkými, čo pridali názor, ale myslím, že Ty si bola vystrašená a ani si sa nespýtala na konkrétnosti. Vznik cysty, alebo iného útvaru kdekoľvek v tele nemá žiaľ na odbornej úrovni vysvetlenie. Cysty často vznikajú v súvislosti s hormonálnou liečbou, ale to nemusí byť Tvoj prípad.
Bez ohladu na to, či zmeníš lekára, alebo vyčkáš na kontrolu u svojho odporúčam Ti tento alternatívny spôsob odstranovania cysty. Je to overené a verím, že to pomôže aj Tebe a hlavne sa upokoj. Neistota a strach nie sú dobrí spoločníci, môžu Ti všetko skomplikovať.

Každý deň si nájdi päť lístkov skorocelu, opláchni pod tečúcou vodou a vlož si do podprsenky na miesto lokalizácie hrčky.Listky sa vysušia a dalši deň si daj čerstvé.

Obklad si urob jeden krát denne: daj do mrazničky zamrznúť vodu a následne ju nechaj rozmrznúť, poslúži ti na schladenie masla, pravé kravské maslo daj na panvicu a priveď k varu, akonáhle sa robia bublinky vylej ho do rozmrazenej vody a nechaj vyzrážať-schladit.Potom maslo zozbieraj do kelimka a pozžiješ ho na prežehlený kapustný list, z bielej kapusty, kde nanesieš jemnú vrstvu masla, ostatne odlož do chladu.
List natretý maslom prilož na prsník a ponechaj zasa cez noc. Opakuj aspoň päť krát!
Daj vedie, čakám pozitívnu odpoveď:)
arizona
26.04.10,08:45
LucinkaAA, to je každý hrdina, kým sa neocitne v situácii, v akej si Ty. Súhlasím so všetkými, čo pridali názor, ale myslím, že Ty si bola vystrašená a ani si sa nespýtala na konkrétnosti. Vznik cysty, alebo iného útvaru kdekoľvek v tele nemá žiaľ na odbornej úrovni vysvetlenie. Cysty často vznikajú v súvislosti s hormonálnou liečbou, ale to nemusí byť Tvoj prípad.
Bez ohladu na to, či zmeníš lekára, alebo vyčkáš na kontrolu u svojho odporúčam Ti tento alternatívny spôsob odstranovania cysty. Je to overené a verím, že to pomôže aj Tebe a hlavne sa upokoj. Neistota a strach nie sú dobrí spoločníci, môžu Ti všetko skomplikovať.

Každý deň si nájdi päť lístkov skorocelu, opláchni pod tečúcou vodou a vlož si do podprsenky na miesto lokalizácie hrčky.Listky sa vysušia a dalši deň si daj čerstvé.

Obklad si urob jeden krát denne: daj do mrazničky zamrznúť vodu a následne ju nechaj rozmrznúť, poslúži ti na schladenie masla, pravé kravské maslo daj na panvicu a priveď k varu, akonáhle sa robia bublinky vylej ho do rozmrazenej vody a nechaj vyzrážať-schladit.Potom maslo zozbieraj do kelimka a pozžiješ ho na prežehlený kapustný list, z bielej kapusty, kde nanesieš jemnú vrstvu masla, ostatne odlož do chladu.
List natretý maslom prilož na prsník a ponechaj zasa cez noc. Opakuj aspoň päť krát!
Daj vedie, čakám pozitívnu odpoveď:)
So skorocelom mám aj ja veľmi dobé skúsenosti.
Pred mnohými rokmi som bola u gynekologičky, lebo som mala na prsníku bolestivú uzlinku, rýchlo sa zväčšovala.(asi 3 cm)
Lekárka ma odbila tým, že " u žien je to normálne..." a neposlala ma ani na vyšetrenie. Tak som sa dala na "babské recepty". Cez deň som si tú hrčku natierala domácou nechtíkovou masťou a na noc som si dávala skorocelové listy ( trošku posekať nožom, aby pustili viac šťavy ). Trvalo to asi dva mesiace a hrčky zmizli. Vyskúšaj, držím palce :)
kaivorus
26.04.10,09:02
uzlíky na prsníku nemusia byť cysty.
dôvod vzniku uzliniek:
porucha metabolizmu tukov -slabý odvod z tela a slabé vylučovanie-
hromadenie hlavne v orgánoch , ktoré majú nizku frekvenciu- hromadenie - lymfa je hustá ....
LuciinkAA
04.05.10,16:46
Ubka, na teba mám jednu otázku - tie babské recepty isto fungovali? nie som moc na takéto veci, takže sa ťa to chcem opýtať, a za aký čas ti zmizli?
ubka
04.05.10,20:29
Ubka, na teba mám jednu otázku - tie babské recepty isto fungovali? nie som moc na takéto veci, takže sa ťa to chcem opýtať, a za aký čas ti zmizli?

Je to individualne, podla toho, v akom stadiu sa cysta objavi. Respektujem tvoj zdrzanlivy postoj, som vsak terapeut a vysledky sa dostavili opakovane u viacerych mojich pacientov... zaznamenal sa úspech uz aj po dvoch tyzdnoch, ale aj po dvoch mesiacoch, kedy boli diagnosticky potvrdene zmnozene cysty mammograficky.