adatu
25.04.10,07:28
Dobrý den,
nájde sa prosim vas niekto,kto by mi vedel poradiť?Ide o ročné zdravotné zúčtovanie za rok 2008,o ktoré sa stale doťahujem s poisťovnou Union.V roku 2008 som bola do 31.8.na RD,trval mi do toho dátumu aj pracovný pomer,celý rok 2008 som bola aj SZČO.Do 31.8.Zdrav.poistenie za mna platil štát,ako za matku na RD,od septembra do decembra som platila preddavky ako SZČO.Mojej účtovničke vyššiel pri RZZ preplatok cca157€,kedže mi do februara 2010!!nič nedošlo,kontaktovala som poisťovnu(mimochodom na moju doporučenú poštu reagovali až na tretí krát),poslali mi list,vraj urobili vnutornu kontrolu na moje RZZ a zistili nedoplatok 131€,ktoré žiadajú do 15 dni uhradiť. na list som reagovala,nech mi to vysvetlia,pretože som presvedčená,že keby som ich neurgovala kvôli preplatku,o mojom nedoplatku ani nechýrujú.Napisali mi,že to,že štát platil za mna 8 mesiacov,nemá vplyv na RZZ,ja som platila len zostavajúce 4 mesiace a tým mi vznikol nedoplatok,ktorý žiadaju uhradiť.Nerozumiem tomu,keby som bola na RD celý rok,mam nedoplatok ešte vyšší?
Vie mi niekto poradiť,moja účtovnička je už z hoto tiež hotová,vraj som zložitý pripad-zamestnanec.RD,SZČO.podotýkam,že v roku 2008 som podnikala bez zisku.
dakujem za každú radu
adatu
11.05.10,19:21
prosim,neviete mi nikto poradiť???
dakujem
zk24
11.05.10,19:40
Ahoj,

ak som to dobre pochopila, tak pocas RD treba byt odhlaseny zo zivnosti.

http://poradne.rodinka.sk/viewtopic.php?t=7284

"3. Z predošlého bodu vyplýva, že v čase poberania rodičovského príspevku nemôžete vykonávať zárobkovú činnosť a preto musíte mať pozastavenú živnosť už pred poberaním rodičovského príspevku"...

A ak sa dobre pamatam z cias SZCO, tak odvody do zdravotnej poistovne su povinne i ked SZCO nedosahovala prijem, staci ze SZCO existovala.

Ak sa mylim, prosim opravte ma.
veronikasad
11.05.10,19:53
prosim,neviete mi nikto poradiť???
dakujem
doplň prosím základ dane z podnikania a úhrn zaplatených preddavkov za rok 2008. Počas rodičovskej dovolenky si mala príjem z podnikania ?