brucháč
25.04.10,09:29
Ahojte poraďáci , zase sa pýtam ,
vie mi prosím Vás poradiť niekto s napísaním vzorca , resp. Fcie.?
Keď zadám do bunky A1 údaj Jožo, potrebujem aby mi v C1 automaticky napísalo číslo2,14;keď tam zadám údaj Mišo aby automaticky napísalo číslo 2,47 ; keď tam zadám údaj tak nech dopíše 2,78 ; ak tam zadám hocijaké iné meno , aby dopísalo číslo 2,50. Potrebujem , aby to potom fungovalo aj v ďalších riadkoch v stlpci A a C.
Ja som zatiaľ nič nevyhútal ,skúšal som makro no nefunguje korektne, možno sa už niekto z Vás stretol s niečim podobným
Ď K
marjankaj
25.04.10,08:04
Ahojte poraďáci , zase sa pýtam ,
vie mi prosím Vás poradiť niekto s napísaním vzorca , resp. Fcie.?
Keď zadám do bunky A1 údaj Jožo, potrebujem aby mi v C1 automaticky napísalo číslo2,14;keď tam zadám údaj Mišo aby automaticky napísalo číslo 2,47 ; keď tam zadám údaj tak nech dopíše 2,78 ; ak tam zadám hocijaké iné meno , aby dopísalo číslo 2,50. Potrebujem , aby to potom fungovalo aj v ďalších riadkoch v stlpci A a C.
Ja som zatiaľ nič nevyhútal ,skúšal som makro no nefunguje korektne, možno sa už niekto z Vás stretol s niečim podobným
Ď K

skús túto funkciu
Stefan2005
25.04.10,08:10
skús túto funkciu

... funguje to.
Páči sa mi, že si pripol aj otázku, ktorá sa rieši v súbore fero.xls.
A nemohol by si pod to uviesť aj riešenie? Pre tých menej zdatných...
marjankaj
25.04.10,08:23
... funguje to.
Páči sa mi, že si pripol aj otázku, ktorá sa rieši v súbore fero.xls.
A nemohol by si pod to uviesť aj riešenie? Pre tých menej zdatných...

Je to vlastná funkcia.
Môžeš si ju pozrieť ak stlačíš ALT+F11
pomocou príkazu select (je to niečo ako príkaz IF, ale prehľadnejšie a ľahšie sa to dá doplňať) priradíš potrebné hodnoty.