andrea4211
25.04.10,10:04
Ahojte, prosim poradte mi, ako mam zauctovat pohyb na bankovom vypise: Prevod účt. pol. a vedenie účtu/konta ..... +3,84EUR.
Dakujem.
Johanka
25.04.10,08:09
Banka platí klientovi za to, že má tú česť hospodáriť s jeho euríkmi :)?

Alebo je to len oprava nejakých omylom odpísaných poplatkov ?
Zita5
25.04.10,14:23
Ahojte, prosim poradte mi, ako mam zauctovat pohyb na bankovom vypise: Prevod účt. pol. a vedenie účtu/konta ..... +3,84EUR.
Dakujem.

Jedá sa o jeden účet , alebo v danej banke sú založené dva účty a viac ?
Pýtam sa preto , lebo už som účtovala aj taký prípad , že klient mal dva účty v tej istej banke a konci mesiaca z účtu A mu previedli časť na účet B a potom z účtu B stiahla banka poplatky .


Alebo možno vo výpise máte ešte aj položku - 3,84 a potom je + 3,84.
Málo informácii , tak ich doplňte .
zlatica76
27.04.10,10:23
Mimo témy:

Niekedy mám nasledovný pocit:
zadávateľka sa stretne s nejakým problémom
nevie čo s tým
rýchlo napíše na poradu
medzitým príde kolegyňa/alebo hocikto
poradí jej
zadávateľka už neukončí tému, ani sa už neukáže

Toto nie je len v tejto téme, stretávam sa s tým na Porade už často.
betka
28.04.10,06:28
Ahojte, prosim poradte mi, ako mam zauctovat pohyb na bankovom vypise: Prevod účt. pol. a vedenie účtu/konta ..... +3,84EUR.
Dakujem.

Ak máte zriadenú platobnú kartu a platíte ňou, tak Vám banka pripisuje najaké promile na účet: " Je to podporovanie platieb kartou" Vyníkajúci ťah baniek, ak náhodou je to to, čo myslím.

Príklad:Vaša spoločnosť "A" platila kartou spoločnosti "B" tovar 1000 €. Spoločnosti B stiahlo z účtu napr. 2% z obratu-bankový poplatok: 20 € a VAšej spoločnosti A pripísali na účet 0,05%, t.j. 5 € za to, že ste platili kartou-výnosy

BAnky podporujú takéto platby, lebo im zostane rozdiel medzi 2-1=1,5. Ten čo platí kartou je spokojný má nejaký výnos. Ak by nebola podpora platieb kartou a klient by nemal finančný prospech, všetci platia naďalej cash.

Asi toľko...:)