TulenPE
25.04.10,11:25
ahojte chcel by som vas poprosit o radu kedze mi nejde spustit pc beznym sposobom . po normalnom vypnuti mi pc nejde znovu spustit , ale pokial na par sec vypnem zdroj ide normalne zapnut a takto je to vzdy ked ho vypnem . pc ide normalne ziadne chyby nehlasi len skratka nereaguje po vypnuti tlacitko na spustenie ... pokial to sem nepatri ospravedlnujem sa .
zamestnankyna
25.04.10,09:51
Na ploche klikni pravým a Tento PC, Spravovať- Event Viewer- Windows Logs- System, a tam by si mal mať nejaké chybové hlášky, ktoré treba popozerať.
TulenPE
25.04.10,10:12
takze prezrel som si to a nasiel som chybu , ale jedna sa o Service Controle Manager - Služba Cardex neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
Nelze vytvořit soubor, který již existuje. Ale to asi nie je ono ... teda posledne chybove hlasnia neobsahuju nic co by mi pomohlo pravdepodobne .
Vlado40
25.04.10,10:18
Ak pri opätovnom spustení Ti neprebehne ani kontrola biosu , tak chybu vo windows nehľadaj.Doska , zdroj.Skontroluj pri odpojení od zdroja HDD , DVD mechanik a zapni.Načítanie biosu musí prebehnúť.
TulenPE
25.04.10,10:48
takze skusil som odpojit co sa dalo a spustit pc ale stale to iste ... rozmyslal som ci nemoze byt chyba aj samotnom vypinaci... pretoze pc ide dobre bez problemu ale po vypnuti ani nezopne skratka nic stlacam ho a nereaguje len pokial odpojim dosku od prudu vypinacom priamo na zdroji pockam pokial zhasne ledka a vybiju sa kondiky ... potom to zas ide a akoby sa nechumelilo... som z toho jelen vazne ...
Vlado40
25.04.10,10:53
Od vypínača idú dva kábliky na dosku.Ak máš merací prístroj , tak tie kábliky skontroluj .Odpoj od dosky a skontroluj či pri zatlačení tlačidla vznikne okruh .Ak nemáš tak tie kábliky odpoj od dosky a spoj to pinzetou na doske , či potom doska nabehne.Môžeš skontrolovať aj zdroj ,ale musíš všetky káble od zdroja odpojiť a nechať zapojenú DVD mechaniku kvôli odberu .

Alebo si vymeň na skúšku kabliky od tlačidla ktorým zapínaš PC a tlačidla reset.
TulenPE
25.04.10,11:06
takze chybu vypinaca som vylucil za pomoci pilniku :) dakujem za radu ... ale pc sa po vypnuti a po spojeni vodicov na panel na vypinac a nic sa nestalo . znovu som odpojil dosku od prudu a zas spojil pilnikom tie dva samce a normalne sa spustil pc ... a ten zdroj ako vyskusam ? trosak presnejsie nechem to pokazit viac ako to je ... som taky domaci kutil ale elektrikar ani nie :). a chybu na zakladnej doske asi nie pretoze doteraz lezala v obale ako novy kus z reklamacie pred casom ....
Vlado40
25.04.10,11:43
Zdroj sa dá zapnúť tak , že na najširšej koncovke 20/24 pin je asi v strede jeden zelený kablik -to je power.Na koncovke je viacej čierných káblikov , tie sú všetky zem.Ak spojíš ten zelený káblik s jedným čiernym ,tak zdroj musí nabehnúť.Ak ich rozpojíš zdroj zastane.Odpoj všetko od zdroja ,nechaj pripojenú napr.DVD mechaniku.Ja zvyknem starý HDD.
TulenPE
25.04.10,15:57
takze skusil som ten zdroj a 3x po sebe normalne zapol mechaniku bez problemu takze ostava len zakladovka ale ta je uplne nova to by bol snad len zly vtip keby mi poslali dalsi zly kus... a predpokladam ze viem co bude dalsia odpoved :) "treba novu dosku" ...... ale aj tak by som rad vedel v com to je :/

vlastne je jedna vec co som este robil ale uplne nepodstatna a to ze som na novej skrinke zapajal predne audio ale inak hmmm nic take..
Vlado40
25.04.10,16:06
Ak máš dve pamäte ,tak skús to s jednou a potom s druhou.Na skúšku by som aj tak skúsil s iným zdrojom aby som vylúčil chybu zdroja..Mne tak blblo jedno PC kvôli procesoru ,ktorý nakoniec odišiel.Raz som nezapol PC kvôli DVD mechanike , tak ju odpoj od zdroja a skúšaj aj bez nej.
lenkak
25.04.10,16:15
Nám blbol pc kvôli jednej pamäti. Jedna bola vadná.
Treba vyskúšať.
TulenPE
25.04.10,16:25
noooo takze skusil som odpojit mechaniku a nic skusil som prehodit vypinac start/reset a nic skusil som ramky pojdenej kedze mam teraz len dva moduly len dva :) ale co sa stalo v poslednom case sa mi stava ze mi zacne pipat ako aj teraz "one long two short beep" po mojom googleni som zistil ze to je pravdepodobne chyba v grafike a riesenie je vytiahnut a zasunut ju spat a malo by to ist noooo mne to spravilo aj teraz ale skusil som ramky vymenit ale nic pipalo to stale skusil som aj tu grafiku aj som odpojil externy disc pretoze pri bootovani mi aj ten robil problemy a potom to uz islo normalne ale spravil som to po sebe bez skusky funkcnosti a neviem ci tomu pomohla ta grafika alebo disc ...ale este jedna zavada ze ten disc nejde odobrat cez bezpecne odobratie hw neviem preco hmm...


a este jednu vec som teraz zaregistroval , pri spustani v repro zacut take divne cvaknutie ...
1a4ter
25.04.10,21:23
Mne sa raz pri jednom pc stal, ze polial som mal napojenu myš, tak to blblo tiez s vypinačom.Ked som napichol USB myšku bolo po probléme.Skus to psutit aj bez klavesnice,ale ozaj to vyzera na to ze je tam spatna doska. Najlepsie je kupovat asusky.