MikiBA
25.04.10,14:07
Ahojte,
mam WiFi DSL router Vigor 2700; nastavene DHCP pridelovanie IP; NAT presmerovanie portu 80 na staticku vnutornu IP adresu IP kamery na ktoru sa cez net pripajam.
Signal WiFi routra je ale slaby a na miesto kde mam WEBku nedosiahne - mam WiFi repeater Gigaset_SE365 ale akokolvek to skusam nedari sa mi to nastavit tak aby to fungovalo.
Viete niekto poradit?
dik
1a4ter
25.04.10,21:25
Ak ti v podstate ide len o ten signal, tak si len kup lepsiu antenu.http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=13768794
pistik71
26.04.10,05:40
Aka je to web kamera? Ten Gigaset pingnes? Neviem ako to mas zapojene, ake ak ten gigaset funguje ako router, tak na nom nastav routu na tu web kameru, a na Vigore zase routu na Gigaset (port 80) - cize budes mat dvojite routovanie. Ale v mode repeater by mal ten Gigaset len zosilnovat signal, len moze tam byt vela nastaveni (nejake filtrovanie, firewall a pod.). Skus to opingat, ako sa to tvari a kde sa dostanes.
Najprv skus zvnutra ci vidis cez ten Gigaset tu kameru (pripoj sa vo vnutri na Vigor). Ak nie, tak hladaj problem v Gigasete, pripadne sprav to dvojite routovanie.
salvosko
26.04.10,08:06
Tak ako bolo napisane, ak ti ten repeater funguje ako router tak aj tam musis nastavit port 80 forwardovanie. Lebo on nevie kam ma tie pakety poslat ktore pridu na 80-tku.
MikiBA
26.04.10,10:24
Ahojte - dakujem za rady. Ten Gigaset mi v zalozke "repeater" ukazuje v polozke WDS - 1link (cize asi napojeny na ten Vigor). Na Wigore je nastavenie forwardovanie portu 80 (a zapnuty DHCP s tym ze na WEBku prideli vzdy staticku 192.168.1.12 podla MAC kamery) - a na Gigasete vypnuty DHCP.
Skusal som ist s notebookom dalej od Vigoru a blizsie ku Gigasetu ale signal slabol ...
pistik71
26.04.10,17:41
Ahojte - dakujem za rady. Ten Gigaset mi v zalozke "repeater" ukazuje v polozke WDS - 1link (cize asi napojeny na ten Vigor). Na Wigore je nastavenie forwardovanie portu 80 (a zapnuty DHCP s tym ze na WEBku prideli vzdy staticku 192.168.1.12 podla MAC kamery) - a na Gigasete vypnuty DHCP.
Skusal som ist s notebookom dalej od Vigoru a blizsie ku Gigasetu ale signal slabol ...

Tak tomuto nerozumiem... :cool:
Skus ci to vidis zvnutra (kameru), az potom zvonku siete.
MikiBA
27.04.10,17:19
IP Kameru vidim aj z von (cez forwardovany 80 port) -na Vigore nastavene Bridge, na repeateri nastavene repeater :(
pistik71
27.04.10,19:35
IP Kameru vidim aj z von (cez forwardovany 80 port) -na Vigore nastavene Bridge, na repeateri nastavene repeater :(

Bohuzial, nie som z tvojej odpovede mudrejsi :confused:
Ked vidis kameru zvonku, tak o co ti ide?
salvosko
28.04.10,04:50
On si len mysli že ju vidí z vonku lebo pinguje externý IP.
Musíš skúšať napr. telnet na port 80 aby di to videl, ping mu tu nepomôže.
Fero11
28.04.10,07:05
Najlepsie bude asi ked nam to nakreslis, lebo ja som zatial nepochopil o co ti ide
MikiBA
02.05.10,16:20
Ahojte,

chcel by som idealne aby mi fungoval ten Gigaset SE365 ako repeater teda len zosilnoval WiFi signal DSL routra Vigor2700 - len neviem ako ich spojit (Gigaset ma nejake tlacidlo na registraciu ale Vigor ju nema)...vedeli by ste mi to popisat ako laikovi? (idealne v krokoch) - ze co mam nastavit na vigor2700 a co na gigasetSE365
dakujem !
Vlado40
02.05.10,16:25
Tlačidlo zvykne byť na zabezpečenie siete , nieje to náhodou to.
MikiBA
03.05.10,10:15
no v manuali je ze "registration button" - co sa tyka WPA zabezpecenia to viem nastavit na repeateri v jeho menu; potrebujem ale spojit VIGOR 2700 s GIGASET SE365 v mode repeater...a neviem ako :(
Fero11
03.05.10,13:56
Repeater (opakovac) je zariadenie, ktore dokaze signal prijat (demodulovat) pripadne zosilnit a modulovat na vystupe do anteny a posielat dalej.
Je to mozne na niektorych zariadeniach spravit na rovnakom kmitocte a z jednou antenou, ale nieje to najidealnejsie riesenie.
Tvoj repeater asi moc ludi nepozna, preto ti moc nedokazu poradit
MikiBA
03.05.10,15:41
dokazete mi niekto aspon poradit ako by sa tento Gigaset dal nastavit ako AP? (aby prijal po ethernete internet od D-Linku a pracoval ako AP?