maria73
25.04.10,21:14
Cestoval niekto autobusom 24 hodín s 5 ročným dieťaťom? Aké máte skúsenosti, dá sa prežiť takáto dlhá cesta v pohode, alebo radšej na to máme zabudnúť. Chcelme isť na dovolenku do Grécka, ale máme obmedzené financie, takže jedine autobusom. Ďakujem
220870
25.04.10,19:41
My sme do Grécka cetovali zo 4 ročným 38 hodín 2x.Deti tam bolo viacero.Na moje počudovanie nebol s nimi žiadny problém.Deti sa v autobuse skôr "usalašia " ako dospelí.Podaktoré aj spali na podlahe medzi sedadlami.
GABAZ
26.04.10,17:53
Ja by som s mojimi detmi v takom veku urcite nesla na taku daleku cestu / hlavne kvoli ostatnym cestujucim. Nase boli velmi zive a taka dlha cesta nie je nic pre nich.

Ked mal syn 6 rokov, boli sme na dovolenke autobusom v Chorvatsku - nedaleko Zadaru na ostrove Ugljan. Cestovali sme v noci, rano sme uz boli na mieste - cesta trvala 12 hodin, co je tak akurat. A deti mali aj zazitok kedze sme cestovali aj trajektom. Koncom augusta su ceny uz nizsie.
maria73
26.04.10,19:07
Ďakujem za Vaše názory. Aj mi sme boli v Chorvátsku, keď malá mala 2,5 a aj o rok keď 3,5, ale s autom a to je celkom iná záležitosť. Vlani sme neboli a ani tento rok nemáme možnosť cestovať autom, a Chorvátsko cez cestovky je veĺmi drahé. čo sa týka termínu, aj tam máme limit, lebo manžel bude mať celozávodnú dovolenku v júli, takže môžeme ísť len vtedy. Dnes som bola v cestovke s ktorým sme cestovali už dávnejšie ešte len s manželom a tam pani hovorila, že cestujú aj s takými malými deťmi a veľmi nám odporučila Bulharsko. Tak teraz neviem, tam to vôbec nepoznám, nikdy som tam nebola.V Grécku,v Chorvátsku , v Taliansku áno tam približne viem čo mám očakávať.
Flinstone
26.04.10,20:30
ak by bola alternatíva lôžkovým vlakom, tak to je ešte lepšie... dá sa tam postávať, poprechádzať, skôr ujde čas
Aankaa
27.04.10,06:21
Deti dlhé cesty zvládajú ľahšie ako dospelí. Vybavte sa na cestu s obľúbeným vankúšikom, dieťa sa skôr uloží do vhodných polôh na spanie. Odporúčam kúpiť novú zaujímavú knihu, zobrať pár farbičiek, papiere - nech si kreslí čo videlo. Mojim deťom sa osvedčujú mapy a komentáre k okoliu.
Dlhá cesta dá viac zabrať vám ako dieťaťu, to skôr vy sa obrňte trpezlivosťou, dieťa je závislé od schopnosti dospelákov vhodne sa im venovať.:)
Stanislav 1975
27.04.10,06:27
Deti dlhé cesty zvládajú ľahšie ako dospelí. Vybavte sa na cestu s obľúbeným vankúšikom, dieťa sa skôr uloží do vhodných polôh na spanie. Odporúčam kúpiť novú zaujímavú knihu, zobrať pár farbičiek, papiere - nech si kreslí čo videlo. Mojim deťom sa osvedčujú mapy a komentáre k okoliu.
Dlhá cesta dá viac zabrať vám ako dieťaťu, to skôr vy sa obrňte trpezlivosťou, dieťa je závislé od schopnosti dospelákov vhodne sa im venovať.:)

Ani by som nepovedal,totiž, ked ma niekto živé dieťa tak taká dlhá cesta ho určite nepoteší a bude len trpieť celú cestu -samozrejme,že sú aj deti, ktoré keď niekam posadíš tak tam budú sedieť 3 dni v kuse, ale pre živé dieťa to určite nieje ono...Ja by som to neabsolvoval-autom aj áno- keď treba zastavíš kde chceš ale v buse sa to nedá- takže nie...
Stanislav 1975
27.04.10,06:28
Ja by som s mojimi detmi v takom veku urcite nesla na taku daleku cestu / hlavne kvoli ostatnym cestujucim. Nase boli velmi zive a taka dlha cesta nie je nic pre nich.

Ked mal syn 6 rokov, boli sme na dovolenke autobusom v Chorvatsku - nedaleko Zadaru na ostrove Ugljan. Cestovali sme v noci, rano sme uz boli na mieste - cesta trvala 12 hodin, co je tak akurat. A deti mali aj zazitok kedze sme cestovali aj trajektom. Koncom augusta su ceny uz nizsie.

GABAZ- namiesto užitočné som nechtiac stlačil zábavné- omlúvam sa veľmi...:mee::mee::mee:
Aankaa
27.04.10,07:15
Ani by som nepovedal,totiž, ked ma niekto živé dieťa tak taká dlhá cesta ho určite nepoteší a bude len trpieť celú cestu -samozrejme,že sú aj deti, ktoré keď niekam posadíš tak tam budú sedieť 3 dni v kuse, ale pre živé dieťa to určite nieje ono...Ja by som to neabsolvoval-autom aj áno- keď treba zastavíš kde chceš ale v buse sa to nedá- takže nie...

Má si odoprieť aspoň ten kúsok dovolenky, na ktorý poctivo šetrí? Aj keď nemá financie na full servis dovolenkových ponúk, to more predsa chce aj pre dieťa.
Ja som cestovala sama s dvoma malými deťmi 16 hodín v plnom autobuse, menší mal 2 + plienky, starší 5 a že boli neposední, to si píš. Hovorím o tom, že je na dospelákoch, ako sa pripravia na dlhú cestu. Aj neposedné deti sa dajú ovplyvniť.
Stanislav 1975
27.04.10,07:17
Má si odoprieť aspoň ten kúsok dovolenky, na ktorý poctivo šetrí? Aj keď nemá financie na full servis dovolenkových ponúk, to more predsa chce aj pre dieťa.
Ja som cestovala sama s dvoma malými deťmi 16 hodín v plnom autobuse, menší mal 2 + plienky, starší 5 a že boli neposední, to si píš. Hovorím o tom, že je na dospelákoch, ako sa pripravia na dlhú cestu. Aj neposedné deti sa dajú ovplyvniť.

No neviem ale ja ísť s mojími tajfúnmi niekde 20 hodín,tak by asi rozobrali bus..:D:D:D
zlatica76
27.04.10,07:22
A prečo nerozmýšľate nad tým, urobiť si dovolenku na Slovensku?
Veď je tu toľko krásnych kútov... a nemusíte toľko cestovať.

Doteraz som mala dovolenky len na Slovensku a nikdy som neľutovala :)
GABAZ
27.04.10,07:32
Stanko, to je v poriadku. Inak tiez suhlasim s tvojim nazorom, ze je to velmi dlha cesta, preto som aj spomenula prave to Chorvatsko. Tam je ta vzdialenost taka optimalna. Co sa tyka cien zajazdov, skuste si pozriet ponuky CK Fifo, pripadne CK Atlas Adria, pripadne CK GLobtour. Snad by sa tam nieco naslo.

Moj nazor je samozrejme subjektivny, hodnotim podla toho, ako by sa spravali moje deti. Su deti, ktore to zvladnu v pohode. Robila som pred 15 rokmi v CK, skusena sprievodkyna sa vyjadrila v tom zmysle, ze zvycajne s tymi malymi detmi nie su zavaznejsie problemy. Mam znamu, ktora si trufla Grecko s dvojrocnymi dvojickami / podla jej vyjadrenia boli na Kynedrile / ako je zname, dost uspava. Ale napriklad u mna funguje tak, ze po odzneni prvotneho ucinku som doslova zuriva, takze neviem, ci je to pre deti prave optimalne ale lieky mozu posobit na kazdeho inak. Ja mam skusenost s niekolkymi cestami z Bratislavy na vychod vlakom cez den a niekedy to bolo so synom dost pestre.
GABAZ
27.04.10,07:35
Aj ja som uvazovala minuly rok o dovolenke na Slovensku, ale ked som si to preratala, ceny vychadzali velmi vysoke. My chodime k moru napriklad aj kvoli alergiam.
Stanislav 1975
27.04.10,07:36
Aj ja som uvazovala minuly rok o dovolenke na Slovensku, ale ked som si to preratala, ceny vychadzali velmi vysoke. My chodime k moru napriklad aj kvoli alergiam.

Pravda-to chorvátsko je asi najlepšia voľba...
GABAZ
27.04.10,07:39
Ano / Chorvatsko do apartmanu, stravovanie vlastne s obcasnymi navstevami restauracii / da sa to financne zvladnut. Da sa najst apartman za prijatelnu cenu aj mimo cestovky a da sa zabezpecit samostatna autobusova doprava aj bez pobytu. My sme boli minuly rok v apartmane hned pri mori cez cesku cestovnu agenturu za velmi prijatelne ceny porovnatelne s cenami priamych ubytovatelov. Bolo to nedaleko Splitu, dalo by sa tam dostat v pohode priamymi spojmi.
GABAZ
27.04.10,07:56
Skuste pozriet aj ponuku CK More / maju apartmany a zabezpecuju aj dopravu.
greco
30.04.10,10:26
My cestujeme do Grécka s malými deťmi no rozhodne s mojej skúsenosti odporúčam keď do Grécka tak vlastnou dopravou zastavím si kedy potrebujem a nie keď deti spia a zvládame to úplne bez problémov.
Tony1
30.04.10,10:36
My sme boli minulého roku v lete so 6-ročným synom v Bulharsku autobusom. Tiež sme šli prvýkrát takto, tak sme sa obávali ako to zvládne. Zobrali sme mu nejaké autíčka na cestu a MP3,takže troška počúval aj hudbu. A zvládol to lepšie ako niektorí dospelí. Naozaj deti znášali cestu lepšie, aj sa vedeli nejak usalašiť na tých sedadlách, aj lepšie spali ako dospelí cestujúci.
aneurizma
30.04.10,14:19
Maria73, mám skúsenosti s 24-hodinovým cestovaním s 5 ročným synom do Španielska do Albeny, problém nie je vo veku dieťaťa, problém je v nás rodičoch. Ako zabaviť tak malé dieťa počas tak dlhej cesty? Môj syn nikdy nebol hyperaktívne dieťa. Preto som zobrala sadu farbičiek - základné farby, blok s papiermi, jeho najobľúbenejšiu knihu Princ a bedár, jednoduché PEXESO a hlavne nočník. Smeješ sa, že Tvoj syn nechodí už na nočník v tomto veku? Ani môj, avšak vodiči autobusu, ako som predpokladala, odmietli zastaviť po každé, keď môj syn zahlásil: "Treba mi cikať". Sadol si na nočník, ktorý som mu dala medzi sedadlá, vycikal sa, vhodila som tam viac savého toaletného papiera a zabalila do dvoch igelitových tašiek, aby to nezapáchalo a každé tri hodiny, keď sme stáli na odpočívadle, som to vyčistila. Cestou sme sa hrali všetky možné aj nemožné hry, vtedy mal najradšej hru "Hádaj načo myslím?" Cestu sme prežili v pohode, pretože som sa mu stále venovala a zároveň využívala voľné minúty pri autobuse, keď stáli autobusy a my sme sa mohli naháňať za parkoviskom.
Moja rada na záver, necestuj až tak ďaleko, Chorvátsko je rovnako krásne a cesta je polovičná, časovo menej náročná.