LaGasper
25.04.10,22:03
Mam takú otázočku chcel by som sa opýtať na jeden problém mam kameru sony ktorá nahráva záznam na dvd ale keď dám dvd do pc vipiše mi ako prazni disk pokúšal som sa ho otvoriť viacerými programy na prehrávania a spracovanie dvd záznamu ale vždy mi vypisovalo že disk je prazni
zamestnankyna
25.04.10,20:19
Daj označenie kamery.
zamestnankyna
25.04.10,20:32
Pravdepodobne bolo ku kamere priložené CD s obslužným programom, ktorý nainštaluješ na PC, pripojíš kameru cez USB a uvidíš.
1a4ter
25.04.10,21:10
Kúpte si novú kameru, ale s HDD. To bude najlepšie a tu čo máte hodte do koša.
LaGasper
26.04.10,10:46
Označenie kameri je Sony Handycam dcr-dvd105 a nebolo k tomu žiadne CD ani kabel jedini vstup je A/V na TV.
Chobot
26.04.10,11:04
Označenie kameri je Sony Handycam dcr-dvd105 a nebolo k tomu žiadne CD ani kabel jedini vstup je A/V na TV.

Najprv som si myslel, že odpoveď od 1a4ter je totálne mimo a neužitočná, ale potom, čo som si pozrel recenziu kamery na tejto stránke:

http://reviews.cnet.com/digital-camcorders/sony-handycam-dcr-dvd105/4505-6500_7-31649591.html#cnetReview

tak mu asi musím dať za pravdu. Na jednej strane kameru chválili pre jednoduchosť, ale na druhej strane viacerí ju dosť skritizovali za to, že nemá pripojenie na PC (ani USB, ani firewire), teda neexistuje možnosť dostať video do PC.

Kamera zaznamená video priamo na mini DVD a toto je len ťažko editovateľné v PC (skúsenosti užívateľov). Kamera je určená na nahratie videa a jeho priamu archiváciu na mini DVD, čo je veľmi nákladné.

Nejaký spôsob na to, aby si dostal video z DVD do PC určite existuje. Skús po natočení videa DVD disk uzavrieť (sfinalizovať), možno potom uvidíš obsah DVD aj v PC. Pozri v návode, ako uzatvoriť nahratý disk. AK už raz dosiahneš, že uvidíš obsah DVD v PC, potom je už len otázkou nájsť aplikáciu, ktorá to skonvertuje do editovateľnej podoby.

Ak budeš robiť videá častejšie, lepšie bude skutočne kúpiť inú kameru. Aj z dôvodu tejto vety, čo na tej stránke uviedli:

"Less reliable for live recording; a single bad bit can render an entire disc of video unrecognizable"

Teda stačí nejaká prkotina (pár nefunkčných bitov v celom videu) a celý disk je tým pádom v háji aj s natočeným videom - a to sa možno stalo aj tebe. To už potom staršie miniDV kazety sú spoľahlivejšie.
zamestnankyna
26.04.10,19:17
Disky treba po nahratí finalizovať, robil si niečo také?
Laco-monter
26.04.10,19:22
Najprv som si myslel, že odpoveď od 1a4ter je totálne mimo a neužitočná, ale potom, čo som si pozrel recenziu kamery na tejto stránke:

http://reviews.cnet.com/digital-camcorders/sony-handycam-dcr-dvd105/4505-6500_7-31649591.html#cnetReview



"Less reliable for live recording; a single bad bit can render an entire disc of video unrecognizable"

Teda stačí nejaká prkotina (pár nefunkčných bitov v celom videu) a celý disk je tým pádom v háji aj s natočeným videom - a to sa možno stalo aj tebe. To už potom staršie miniDV kazety sú spoľahlivejšie.

Som presvedčený,že aj tento princíp sa používa proti kopirovaniu diskov, ale asi som mimotemy.
Stevo5
27.04.10,05:47
Som presvedčený,že aj tento princíp sa používa proti kopirovaniu diskov, ale asi som mimotemy.

Laco - ale ochrana proti kopírovaniu diskov ktoré si si vytvoril ty? Napríklad s rodinou na dovolenke a potrebuješ to zostrihať - ak toto kamera neumožňuje upraviť tak načo by mi taká bola?
salvosko
27.04.10,06:32
To sa musi dat prehrat na PC ked to vie prehrat stolny prehravac.
Ci ani stolny nevie ale len kamera?
jojom
27.04.10,06:46
Disky treba po nahratí finalizovať, robil si niečo také?

Finalizácia, ak to neurobil neprehrá to nikde iba na tej kamere. Moja skúsenosť ale nie z takou kamerou.
zamestnankyna
27.04.10,12:20
Finalizáciu máš v návode na strane 54.
Madam Kurie
29.04.10,15:19
Kamera zaznamená video priamo na mini DVD a toto je len ťažko editovateľné v PC (skúsenosti užívateľov). Kamera je určená na nahratie videa a jeho priamu archiváciu na mini DVD, čo je veľmi nákladné.

Všetko je možné . Zaoberám sa spracovaním videa. Nie je problém prekonvertovať Vaše video na disk DVD (sony@yeyra.eu)
LaGasper
29.04.10,18:35
Ďakujem všetkým za odpovede a áno ide to z tou finalizáciou len škoda že je disk potom nepoužiteľný ďalej ale aj tak rozmišlam nad inou kamerou z HDD pamäťou a kvalitnejším záznamom.
Stevo5
30.04.10,06:56
"len škoda že je disk potom nepoužiteľný ďalej" - toto by sa pravdepodobne dalo obísť tak, že by si používal miniDVD RW - prepisovateľné.
Predpokladám že po finalizovaní disku sa bude dať obsah disku stiahnuť do PC - pre následné úpravy, archiváciu (dá sa znovu po úprave napáliť napríklad na klasické DVD...) a podobne.
Po stiahnutí videa na disk počítača sa prepisovateľný minidisk len zmaže a použije znovu na natáčanie v kamere.