tanina11
26.04.10,08:54
Super vykradli nás. Je to úžasné, vykradli nám prevázku, manžel drie od rána do večera a nejakí dobráci si prídu a zoberú čo sa im páči. Ani psíkovia Vám nepomôžu. Taká som rozčúlená, že som to musela dostať von zo seba aj na porade. Takže dávajte si pozor na prevádzky, ale čo tam máme aj spať?
Laco-monter
26.04.10,08:04
Ano treba tam aj spať.

Veď súčasťou prevádzky je aj kancelária, či nie ?

Ja keď viem , že mám niekde uložené hodnoty v majetku,kľudne tam budem aj prespávať aby som ich ustražil.

Jednoducho netreba dávať zlodejom príležitosť, treba navštevovať priestory prevádzky nepravidelne v roznom čase, napr. vstať v noci a prísť tam autom trebars o 01:30 , alebo sobotu večer o 23:00.

Aby bol stale okolo budovy nejaký pohyb.
Laco-monter
26.04.10,08:10
Tiež by pomohlo prijatie tzv. "farmarskeho Zákona", a brokovnica.
tanina11
26.04.10,08:11
Áno, to sa robilo, ale stále sa to nedá, taraz zase budeme musieť začať. Človek si nemôže dovoliť zaplatiť silu na stráženie. To sa nedá utiahnuť. Najhoršie je, že tí grázli to predajú za maximálne polovičné ceny.
tanina11
26.04.10,08:13
Tak to by pomohlo, alebo čo taká tabuľa hanby, ale tím ľuďom je to vlastne jedno. Ich netrápi, koľko sme sa nadreli aby sme to ako tak vybudovali. V dnešenej dobe je ťažké začať z ničoho.
Laco-monter
26.04.10,08:14
Bolo treba mať namontované senzory na pohyb, poplašné zariadenie s hlásenim narušenia na mobil.
tanina11
26.04.10,18:09
Mali sme, psov vo dvore dielna - to je problém, senzor vám zaznamená všetko a poplach máte každý deň, takže v autodielni mať alarm nie je bohvie čo. Zlodeji všade nastriekali slzák, aby policajný psy nezaznamenali žiadne pachové stopy.To je vynaliezavosť. Dúfam, že dobre dopadne aspoň poistka. Ale čo sa týka poisných udalostí, som totálny skeptik, nakoľko poisťovne nasľubujú hory doly, keď sa poisťuje, ale keď dôjde k poistnej udalosti, tak hľadajú ako sa z toho dostať von.
Dantess
26.04.10,18:18
Super vykradli nás. Je to úžasné, vykradli nám prevázku, manžel drie od rána do večera a nejakí dobráci si prídu a zoberú čo sa im páči. Ani psíkovia Vám nepomôžu. Taká som rozčúlená, že som to musela dostať von zo seba aj na porade. Takže dávajte si pozor na prevádzky, ale čo tam máme aj spať?
uff tak to mi je ľúto. Krádež je vždy zlá a viem aký to je pocit. Ale naozaj ak by bol vyssie spomínaný zákon od laca montera uvedeny do kazdodenneho života hneď by bol svet krajší. Ved každy by mal mat pravo chranit si svoj tažko nadobudnuty majetok zubami nechtami, popripade brokovnicou :D
zalobaba
26.04.10,18:33
Bolo treba mať namontované senzory na pohyb, poplašné zariadenie s hlásenim narušenia na mobil.

..... dovoľ aby som sa zasmiala :D - z mojej skúsenosti: dnes ani napojenie za PCO nie je zárukou bezpečnosti.....
JaDo
26.04.10,18:40
Cítim s vami. Žiaľ niektorí ľudia sa živia okrádaním druhých.
Nám minulý rok v našom obch. ukradli peňaženku so 700€. Polícii sme dali CD s páchateľom a jeho komplicom z priemyselnej kamery. Pretože nie je priamo vidieť ako peňaženku berú, tak do dnes nie sú zadržaní ani vypočutí. Zo záznamu je jasne vidieť, ako prehľadávali priestor, dorozumievali sa a ako po krádeži utekali z budovy.
Laco-monter
26.04.10,18:50
..... dovoľ aby som sa zasmiala :D - z mojej skúsenosti: dnes ani napojenie za PCO nie je zárukou bezpečnosti.....


Smiech bez príčiny , je príznak duračiny, tak hovoria Vychodniari.:D

Ja som pisal o hlasení poplachu na MOBIL majiteľa, nie o pulte centralizovanej ochrany.
Dantess
26.04.10,18:54
Smiech bez príčiny , je príznak duračiny, tak hovoria Vychodniari.:D

Ja som pisal o hlasení poplachu na MOBIL majiteľa, nie o pulte centralizovanej ochrany.
no hej následne majitel zavolá políciu a skončíme pri tom istom... Bude si to musieť riešiť na vlastnú päsť a na slovensku niesu ojedinele pripady keď sa dostal do basy človek, čo len branil seba a svoj majetok.
tanina11
17.05.10,16:01
Ok. Teraz, po mesiaci zhruba mi príde oznam od polície, že nikoho nenašli - jasne. Môže mi niektor poradiť ako zaúčtujem diagnostiku - leasing. Chýbali ešte 3 splátky. Mám ju celú odpísať. Poisťovňa chce kartu majetku. Vôbec neviem ako to mám odpísať tento rok. Chýbali ešte 3 splátky. Viem mi niekto poradiť. Vedieme JU.