kacena666
26.04.10,09:21
Chcem Vás poprosiť o radu. V marci sme vystavili faktúru na tovar s dátumom dodania 26.3.2010. Dnes sme vystavili dobropis vzťahujúci sa k danej faktúre. Aký dátum dodania uviesť, resp. do ktorého obdobia DPH mi dobropis pôjde, do marca alebo apríla?
Tweety
26.04.10,07:23
Chcem Vás poprosiť o radu. V marci sme vystavili faktúru na tovar s dátumom dodania 26.3.2010. Dnes sme vystavili dobropis vzťahujúci sa k danej faktúre. Aký dátum dodania uviesť, resp. do ktorého obdobia DPH mi dobropis pôjde, do marca alebo apríla?
Dátum jeho vystavenia, t.j. aprílový.
kacena666
26.04.10,07:27
Twety, ďakujem za odpoved. Ide mi aj o to, že máme nový software, ktorý v podstate testujeme ešte a vychytávame muchy a práve som prišla na to, že mi na vystavenom dobropise ako Dátum dodania udáva dátum dodania faktúry, s ktorou dobropis súvisí, čiže konkrétne v tomto prípade dátum 26.3. Takže problém bude len v uvádzaní dátumu dodania na faktúre, rátať mi to ráta do apríla aj ked píše marec.
lenkam68
26.04.10,07:39
Záleží aj na tom, z akého titulu dobropis vystavuješ. Ak vystavuješ dobr. v zmysle § 25, tak dátum dodania môže byť totožný s dátumom vystavenia. Ak vystavuješ dobropis z iného z iného dôvodu, ako je uvedené v § 25 ods. 1, dátum dodania na dobr. bude totožný s dátumom dodania na pôvodnej faktúre.
kacena666
26.04.10,07:57
Dievčatá a môžem ešte jednu otázku. Máme dvoch zahraničných konateľov. V marci sme im zaplatili ubytovanie, iba ubytovanie v penzione, dostali sme pokladničný doklad obsahujúci samozrejme všetky náležitosti ako faktúra. Otázka - môžem si uplatniť DPH na vstupe?
lenkam68
26.04.10,08:06
Dievčatá a môžem ešte jednu otázku. Máme dvoch zahraničných konateľov. V marci sme im zaplatili ubytovanie, iba ubytovanie v penzione, dostali sme pokladničný doklad obsahujúci samozrejme všetky náležitosti ako faktúra. Otázka - môžem si uplatniť DPH na vstupe?
Skús tu:
http://www.porada.sk/t124539-dph-a-ubytovanie.html?highlight=ubytovanie+DPH