Robert Pekar
26.04.10,10:36
Zdravím,
vopred sa ospravedlňujem, ak to tu už náhodou niekde je, ale ja som to nenašiel a je pravda, že stránok je tu už strašne veľa a čas ma dosť tlačí.
Potreboval by som radu. Mám tabuľku o niekoľkých stĺpcoch, no len v dvoch z nich potrebujem do buniek vpisovať "x" ale tak, že po zadaní písmenka sa mi na konci v určitej bunke objaví ich súčet. V jednoduchosti, potrebujem sčitovať všetky "x". Je to možné?
Chobot
26.04.10,08:45
Zdravím,
vopred sa ospravedlňujem, ak to tu už náhodou niekde je, ale ja som to nenašiel a je pravda, že stránok je tu už strašne veľa a čas ma dosť tlačí.
Potreboval by som radu. Mám tabuľku o niekoľkých stĺpcoch, no len v dvoch z nich potrebujem do buniek vpisovať "x" ale tak, že po zadaní písmenka sa mi na konci v určitej bunke objaví ich súčet. V jednoduchosti, potrebujem sčitovať všetky "x". Je to možné?

Asi bude lepšie pripojiť názornú tabuľku, alebo lepšie popísať problém. Zo zadania som to nepochopil. Písmená nemôžeš spočítať, nie sú to čisla.

Alebo chceš spočítať všetky ostatné čisla, ak do stĺpca zadáš nejaké písmeno "x"?
zk24
26.04.10,08:48
Zdravím,
vopred sa ospravedlňujem, ak to tu už náhodou niekde je, ale ja som to nenašiel a je pravda, že stránok je tu už strašne veľa a čas ma dosť tlačí.
Potreboval by som radu. Mám tabuľku o niekoľkých stĺpcoch, no len v dvoch z nich potrebujem do buniek vpisovať "x" ale tak, že po zadaní písmenka sa mi na konci v určitej bunke objaví ich súčet. V jednoduchosti, potrebujem sčitovať všetky "x". Je to možné?


Správne chápem, ze mas napríklad v bunke:
A1 pismeno "X"
A2 pismeno "C"
A3 pismeno "F"
A4 pismeno "X"

a teraz chces aby ti do nejakej bunky napisal ze v stlpci A sa nachadzaju 2 X-ká?
sthruska
26.04.10,08:52
On chce spočítať počet písmen. Len neviem či aj medzery.
zk24
26.04.10,08:58
Aha, tak potom funkcia LEN?

=LEN(A1)
Chobot
26.04.10,08:58
Zdravím,
vopred sa ospravedlňujem, ak to tu už náhodou niekde je, ale ja som to nenašiel a je pravda, že stránok je tu už strašne veľa a čas ma dosť tlačí.
Potreboval by som radu. Mám tabuľku o niekoľkých stĺpcoch, no len v dvoch z nich potrebujem do buniek vpisovať "x" ale tak, že po zadaní písmenka sa mi na konci (čoho?? riadku? stĺpca...) v určitej bunke objaví ich súčet. V jednoduchosti, potrebujem sčitovať všetky "x". Je to možné?

Pripájam ti súbor, kde spočítava, koľko krát je v danom riadku písmeno x. To si mal na mysli?
Robert Pekar
26.04.10,09:01
Úplne jednoduchá tabuľka. Dajme tomu o 5 stĺpcoch. 1 stlpec je číslo výkresu napr.123. Druhý stĺpec je číslo výkresu 456, atd. Do buniek v stĺpcoch sa budú vpisovať písmená x a na konci každého stĺpca potrebujem mať číslenú hodnotu, koľko x je v ktorom tom sĺpci. V podstate je to ako súčet s 1. Keď dám do stĺpca napr. 7 jednotiek, na konci stĺpca mi to vyhodí 7. Lenže ja potrebujem 1 nahradiť x a súčet týchto mať v číselnej podobe.
Robert Pekar
26.04.10,09:06
Skúšam pripojiť prílohu, snáď prejde.

vyzerá, že to prešlo. takže, v stĺpcoch B a C potrebujem vpisovať x podľa skutočnosti umiestnenia a na konci stĺpca potrebujem mať súčet, koľko x je napísaných.
Chobot
26.04.10,09:13
Skúšam pripojiť prílohu, snáď prejde.

vyzerá, že to prešlo. takže, v stĺpcoch B a C potrebujem vpisovať x podľa skutočnosti umiestnenia a na konci stĺpca potrebujem mať súčet, koľko x je napísaných.Takže takto?

Použitá je funkcia COUNTIF.
Robert Pekar
26.04.10,09:13
Ánooo, to od Chobota je to, čo potrebujem. Super, ďakujem pekne. Nechcem to síce po riadkoch ale stĺpcoch ale to už si upravím sám. Ďakujem krásne.
marjankaj
26.04.10,14:58
Ánooo, to od Chobota je to, čo potrebujem. Super, ďakujem pekne. Nechcem to síce po riadkoch ale stĺpcoch ale to už si upravím sám. Ďakujem krásne.

Ty máš tú tabuľku na ležato? Ako si to urobil?:---:confused:
Robert Pekar
26.04.10,18:37
Nie, na lezato ju urobil Chobot, ja som si ju prehodil do stlpcov.
marjankaj
26.04.10,20:24
Nie, na lezato ju urobil Chobot, ja som si ju prehodil do stlpcov.
No podľa tvojho zadania by to nikto neurobil lepšie. A jeho posledná tabuľka je na stojáka.
Robert Pekar
27.04.10,03:15
No podľa tvojho zadania by to nikto neurobil lepšie. A jeho posledná tabuľka je na stojáka.

Ano, ale tá prvá pred ňou bola na ležato. Ja som si ju prehodil a medzitým ju aj on hodil sem. Ak si pozrieš časy odosielania oboch príspevkov, tak zistíš, že oba boli poslané v tú istú dobu. A poďakoval som za to. Ale nechápem, o čom je táto debata? Problém mám vyriešený s jeho pomocou a nepopieram to, tak o čo ešte ide??
2009
05.05.10,10:32
Pripájam ti súbor, kde spočítava, koľko krát je v danom riadku písmeno x. To si mal na mysli?

Zadávateľ chce asi spočítať všetky písmená. Na to by som použila funkciu COUNTA voď príloha. Pre Robert Pekar (http://www.porada.sk/member.php?u=116610) Pozor táto funkcia zráta iba všetky neprázdne bunky takže...
Chobot
05.05.10,10:38
Zadávateľ chce asi spočítať všetky písmená. Na to by som použila funkciu COUNTA voď príloha. Pre Robert Pekar (http://www.porada.sk/member.php?u=116610) Pozor táto funkcia zráta iba všetky neprázdne bunky takže...

Problém už bol vyriešený....;). Pozri si všetky príspevky, nie len zadanie.
2009
05.05.10,10:42
Problém už bol vyriešený....;). Pozri si všetky príspevky, nie len zadanie.

Práve pozerám Tvoju poslednú prílohu. Mala som na mysli ak sa pomýli a dá namiesto x napr. *. Ale vidím, že v jednej bunke použil dva krát x takže To potom nezoberie.
2009
05.05.10,10:55
Dokelu vyjadrujem sa ako hotentot. Proste preťukne sa dá tam napr * alebo dva krát x a už mu to nezráta dobre. Človek je Tvor omylný. :)
P.s. Tvoja príloha. Iba druhé spočítanie je inak. Ver tomu chyby sa v rýchlosti stávajú a ak dané stĺpce iba označuje omyl je možný