Taserda
26.04.10,11:46
Čo znamená tento výraz?Pred kopou rokov som poistil dcéru v posťovni,poisťovňu pohltila iná a tú iná...Ide o to že mi z terajšej poisťovne píšu a volajú aby som podpísal nejakú zmenu.V telefóne ma raz pani utvrdila že sa jedná o zmenu v môj neprospech.Teraz mi došiel list že moja poistka bude zaradená do konverzie ak neurobím zmenu.Poistka končí na budúci rok.Preto sa pýtam znalých a skúsených ako postupovať?
Chobot
26.04.10,10:15
Čo znamená tento výraz?Pred kopou rokov som poistil dcéru v posťovni,poisťovňu pohltila iná a tú iná...Ide o to že mi z terajšej poisťovne píšu a volajú aby som podpísal nejakú zmenu.V telefóne ma raz pani utvrdila že sa jedná o zmenu v môj neprospech.Teraz mi došiel list že moja poistka bude zaradená do konverzie ak neurobím zmenu.Poistka končí na budúci rok.Preto sa pýtam znalých a skúsených ako postupovať?

Ťažko povedať, akú konverziu chce poisťovňa vykonať.

Z popísané však usudzujem, že nakoľko došlo k fúzii poisťovní, tá, ktorá pohltila pôvodnú, prebrala aj celý poistný kmeň s podmienkami poistenia. A teraz sa snaží tie pôvodné poistky nejakým spôsobom napasovať na vlastné produkty.

Či urobiť konverziu alebo nie, bez znalosti podmienok novej poistky je ťažké povedať. Ale vo všeobecnosti - ak ti poistka končí už budúci rok, tak žiadnu konverziu nerob. Ty si uzavrel poistku za daných podmienok a tie platia, aj keď sa zmenila poisťovňa. Ak by si pristúpil na konverziu, tak by sa určite niečo zmenilo v tvoj neprospech - nová poistka by mala buď nižšiu garantovanú tech. úrokovú mieru, alebo by sa ti predĺžila poistná doba alebo niečo iné. Nechaj dobehnúť pôvodnú poistku a potom sa môžeš rozhodnúť, či uzatvoríš nejakú novú s novými podmienkami.

Ak máš k dispozícii nejakú korešpondenciu alebo ponuku, môžeš mi poslať jej kópiu na chrobak7(zavinač)post.sk, aby som sa na to pozrel.
58vlasta
26.04.10,16:58
Čo znamená tento výraz?Pred kopou rokov som poistil dcéru v posťovni,poisťovňu pohltila iná a tú iná...Ide o to že mi z terajšej poisťovne píšu a volajú aby som podpísal nejakú zmenu.V telefóne ma raz pani utvrdila že sa jedná o zmenu v môj neprospech.Teraz mi došiel list že moja poistka bude zaradená do konverzie ak neurobím zmenu.Poistka končí na budúci rok.Preto sa pýtam znalých a skúsených ako postupovať?

No asi predvlani prišiel synovi list z ČSOB o možnosti indexácie poistného...:eek::eek::eek:, kto mohol tomu rozumieť??? Nakoľko je v zahraničí, tak s tým neurobil nič. Vlani mu zvýšili mesačnú platbu za poistku...Dúfam, že ju nebudú zvyšovať každý rok.:cool::cool::cool:
58vlasta
26.04.10,17:07
Čo znamená tento výraz?Pred kopou rokov som poistil dcéru v posťovni,poisťovňu pohltila iná a tú iná...Ide o to že mi z terajšej poisťovne píšu a volajú aby som podpísal nejakú zmenu.V telefóne ma raz pani utvrdila že sa jedná o zmenu v môj neprospech.Teraz mi došiel list že moja poistka bude zaradená do konverzie ak neurobím zmenu.Poistka končí na budúci rok.Preto sa pýtam znalých a skúsených ako postupovať?

Niečo som našla: http://www.axa-sk.com/data/Documents/Links/Mediamonitoring z 100408.pdf Tajomstvá: :):)
220870
26.04.10,17:15
Indexácia znamená to ,že poisťovňa každý rok dvihne platbu za poistku o toľko percent ,koľko percent bola inflácia v predchádzajúcom roku.Zároveň sa dvíhajú aj všetky vyplácané sumy plynúce z poistky, poistná suma.
Taserda
27.04.10,04:37
Ťažko povedať, akú konverziu chce poisťovňa vykonať.

Z popísané však usudzujem, že nakoľko došlo k fúzii poisťovní, tá, ktorá pohltila pôvodnú, prebrala aj celý poistný kmeň s podmienkami poistenia. A teraz sa snaží tie pôvodné poistky nejakým spôsobom napasovať na vlastné produkty.

Či urobiť konverziu alebo nie, bez znalosti podmienok novej poistky je ťažké povedať. Ale vo všeobecnosti - ak ti poistka končí už budúci rok, tak žiadnu konverziu nerob. Ty si uzavrel poistku za daných podmienok a tie platia, aj keď sa zmenila poisťovňa. Ak by si pristúpil na konverziu, tak by sa určite niečo zmenilo v tvoj neprospech - nová poistka by mala buď nižšiu garantovanú tech. úrokovú mieru, alebo by sa ti predĺžila poistná doba alebo niečo iné. Nechaj dobehnúť pôvodnú poistku a potom sa môžeš rozhodnúť, či uzatvoríš nejakú novú s novými podmienkami.

Ak máš k dispozícii nejakú korešpondenciu alebo ponuku, môžeš mi poslať jej kópiu na chrobak7(zavinač)post.sk, aby som sa na to pozrel.
------------------------------------------------------------------------
Vaša zmluva xxxxxxxxxx-xxx,detské poistenie bola zaradená do konverzie.Pretože sa mi nedarí s Vami skontaktovať,prosím ozvite sa mi na telef.číslo 0917xxxxxx.Je to neodkladné.
meno
viazaný finančný agent
------------------------------------------------------------------------
Telefonoval som s tou agentkou keď mi poslala taký alebo podobný list a povedal som že nemám záujem o zmenu,skúša to zase.Dovolať na pevnú linku sa mi z poisťovne vedia a sa aj dovolali.Myslím že minulí rok niečo podobné o nátlaku zo strany poisťovne bolo v TV .Neviem v ktorej,vedieť to a nájsť v archíve by bolo možno pre mňa prínosom.Nepamätá sa niekto?Fakt neviem či Paľba či...
jamboree
27.04.10,05:32
Dôležité je na aký účel máš tú piostku uzatvorenú. Čo ňou sleduješ, na čo má konkrétne slúžiť, čo zabezpečiť... od toho závisí, ako postupovať ďalej. určite si nechaj poradiť nezívislým poradcom, nie pracovníkom poisťovne, kde máš poistku uzatvorenú.
Stanislav 1975
27.04.10,06:13
Určite ťa chcú opinkať v niečom-ako písal chobot- prerobiť alebo také niečo-určite nič v tvoj prospech...- len ty radšej nič nekonverzuj...
Laco-monter
27.04.10,06:17
Určite ťa chcú opinkať v niečom-ako písal chobot- prerobiť alebo také niečo-určite nič v tvoj prospech...- len ty radšej nič nekonverzuj...

Ako to podobne urobilo AMSLICO, že znížilo hodnotu odkupneho podielu pri zmluvach uzatvorených pred 20 rokmi.
Chobot
27.04.10,09:58
Ako to podobne urobilo AMSLICO, že znížilo hodnotu odkupneho podielu pri zmluvach uzatvorených pred 20 rokmi.

Bolo to určite AMSLICO? Veď AMSLICO je na slovenskom trhu od r. 1995, teda nemajú 20 ročné zmluvy!!!!!:eek::eek:

A určite znížili odkupnú hodnotu? Ako to vieš? Vieš dať odkaz na zdroj, odkiaľ to máš? Alebo je to len informácia JPP?
Chobot
27.04.10,10:05
No asi predvlani prišiel synovi list z ČSOB o možnosti indexácie poistného...:eek::eek::eek:, kto mohol tomu rozumieť??? Nakoľko je v zahraničí, tak s tým neurobil nič. Vlani mu zvýšili mesačnú platbu za poistku...Dúfam, že ju nebudú zvyšovať každý rok.:cool::cool::cool:

Práveže mu ju budú zvyšovať v súlade s výškou inflácie. Ak o to nemá záujem, môže indexáciu kedykoľvek odmietnuť.