Martinsro
26.04.10,13:42
zaujimalo by ma ako by sa robilo uctovnictvo, ked konatel nema ziadny plat, sro nema ziadnych zamestnancov, a vybera cisto z firemneho uctu, z ktoreho aj prakticky aj zije. Viem, ze nakupy v potravinach, alebo vecere sa zapocitajulen tazko, ale ako by sa to najjednoduchsie dalo vyriesit? Zapocitat to do odmien, a nasledne zdanit, alebo si to napisat ako naklady na firmu?
Laco-monter
26.04.10,11:44
V takom pripade nech si taký konateľ , robí učtovníctvo SÁM .
Tweety
26.04.10,11:45
zaujimalo by ma ako by sa robilo uctovnictvo, ked konatel nema ziadny plat, sro nema ziadnych zamestnancov, a vybera cisto z firemneho uctu, z ktoreho aj prakticky aj zije. Viem, ze nakupy v potravinach, alebo vecere sa zapocitajulen tazko, ale ako by sa to najjednoduchsie dalo vyriesit? Zapocitat to do odmien, a nasledne zdanit, alebo si to napisat ako naklady na firmu?
Výber peňazí z účtu spoločnosti zaúčtuj ako poskytnutú pôžičku, ktorú musí spoločnosti vrátiť.
Johanka
26.04.10,12:13
zaujimalo by ma ako by sa robilo uctovnictvo, ked konatel nema ziadny plat, sro nema ziadnych zamestnancov, a vybera cisto z firemneho uctu, z ktoreho aj prakticky aj zije. Viem, ze nakupy v potravinach, alebo vecere sa zapocitajulen tazko, ale ako by sa to najjednoduchsie dalo vyriesit? Zapocitat to do odmien, a nasledne zdanit, alebo si to napisat ako naklady na firmu?
mimotemy Tebe niekto "nakukal", že založiť si s.r.o. je pre Teba to naj.... ? V inej téme riešiš auto, ktoré "nezarába" pre s.r.o...