bedulik
26.04.10,14:54
Ahojte,
mám len jednu otázku. Môžem okamžite skončiť pracovný pomer z dôvodu nevyplatenia mzdy a som ešte vôbec v lehote ak mi zamestnávateľ nevyplatil v poradí už 3. výplatu? Ako je to v tomto prípade s počítaním lehôt. Mohla som skončiť pracovný pomer len pri nevyplatení tej prvej alebo môžem napadnúť aj nevyplatenie 3. výplaty a udať to ako dôvod.
Ďakujem vám vopred za pomoc.
Mgr.Shrek
26.04.10,13:18
Ahojte,
mám len jednu otázku. Môžem okamžite skončiť pracovný pomer z dôvodu nevyplatenia mzdy a som ešte vôbec v lehote ak mi zamestnávateľ nevyplatil v poradí už 3. výplatu? Ako je to v tomto prípade s počítaním lehôt. Mohla som skončiť pracovný pomer len pri nevyplatení tej prvej alebo môžem napadnúť aj nevyplatenie 3. výplaty a udať to ako dôvod.
Ďakujem vám vopred za pomoc.

Samozrejme, že môžeš.
Podľa § 69 ods. 1 písm. c) z.č. 311/2001 Z.z. Zákonník práce:
Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,

Vzhľadom na závažnosť inštitútu Okamžitého skončenia PP, je treba presne vymedziť, z akého dôvodu.
Navrhujem niečo takéto, viď prílohu.

Vzhľadom na to, že tam už ubehlo niekoľko mesiacov v okamžitom skončení dať ako dôvod nevyplatenie mzdy za posledný mesiac.

Pekne si pozri vzor, napíš vlastné okamžité skončenie a zaslať doporučene do vlastných rúk. Doručenku uschovať. :)
Chobot
26.04.10,13:35
Ahojte,
mám len jednu otázku. Môžem okamžite skončiť pracovný pomer z dôvodu nevyplatenia mzdy a som ešte vôbec v lehote ak mi zamestnávateľ nevyplatil v poradí už 3. výplatu? Ako je to v tomto prípade s počítaním lehôt. Mohla som skončiť pracovný pomer len pri nevyplatení tej prvej alebo môžem napadnúť aj nevyplatenie 3. výplaty a udať to ako dôvod.
Ďakujem vám vopred za pomoc.

DAj si vyhľadať staršíe témy na základe kľúčových slov "nevyplatenie mzdy okamžité skončenie". Táto téma už bola diskutovaná veľakrát, skoro všetko nájdeš v starších diskusiách. Napr. tu:

http://www.porada.sk/t51878-nevyplatenie-mzdy.html

http://www.porada.sk/t120840-okamzite-skoncenie-p-p-problem.html
bedulik
26.04.10,13:59
Ďakujem veľmi pekne :)
dada 1
04.05.10,06:27
Ahojte prosím o radu, zamestnanec utrpel doma úraz, bol necelý rok na PN tento úraz dosť ovplyvnil výkon jeho práce má spomalené pohyby a nestačí s ostatnými zamestnancami. Ako máme ukončiť pracovný pomer, upozorniť ho na neuspokojivé plnenie prac.úloh na inú prácu ho nevieme preradiť.
Ďakujem
Chobot
04.05.10,07:16
Ahojte prosím o radu, zamestnanec utrpel doma úraz, bol necelý rok na PN tento úraz dosť ovplyvnil výkon jeho práce má spomalené pohyby a nestačí s ostatnými zamestnancami. Ako máme ukončiť pracovný pomer, upozorniť ho na neuspokojivé plnenie prac.úloh na inú prácu ho nevieme preradiť.
Ďakujem

Keby sa vám podarilo cez PZS dostať potvrdenie, že zo zdravotných dôvodov nemôže vykonávať danú prácu, tak ho môžete prepustiť zo zdravotných dôvodov.

Alebo mu to navrhnite, že ho prepustíte dohodou a že ak s tým nebude súhlasiť, tak ho prepustíte pre neuspokojivé plnenie prac. úloh.