Vlastas
26.04.10,15:11
Nakoľko som bola nútená si vybaviť dohodu s DU na elektronické podávanie SV DPH,teraz som chcela využiť tento spôsob a zaslať aj daňové priznanie DPH.No samozrejme sa mi to nepodarilo. Uložila som súbor do xml. a postupovala som presne ako pri podaní SV /samozrejme že som vybrala DPH platné od 1.1.2010/. Pri vložení údajov sa mi zobrazilo: Nesprávny vstupný súbor pre dané tlačivo. Netuším kde som urobila chybu. Po hodine som si tlačivo vytlačila a bežala som s ním osobne na DU. Ale ja tak by som to chcela v budúcnosti využívať, VIE niekto pomôcť kde som urobila chybu????:confused::confused::confused:
domenico.office
26.04.10,13:41
Odkiaľ si uložila xml súbor? Z účtovného programu?
Vlastas
26.04.10,13:46
Odkiaľ si uložila xml súbor? Z účtovného programu?
ÁNo z MRP cez odoslať a uložila som to s koncovkou xml.
lenkak
26.04.10,13:48
Súhrnný Ti prešiel v poriadku?
Vlastas
26.04.10,13:51
Súhrnný Ti prešiel v poriadku?

Po dvojdňových útrapách prešiel v poriadku, mám aj potvrdenku o akceptácii, prvú stranu aj vyhlásenie o podaní.
domenico.office
26.04.10,13:51
Ako mám skúsenosti, MRP generuje správne xml, ale možno sa stala chyba niekde pri generovaní. Skús ho ešte raz vygenerovať a skúšaj načítavať, niekde bude chyba. Ak ti nebude vadiť, môžeš mi poslať xml a odskúšam cez moje kontá, prípadne sa pozriem do zdrojového kódu, kde by mohla byť chyba. Pri súhrnnom výkyze ti načítalo xml výstup? Prečo si nevypísala tlačivo ručne a neodoslala elektronicky?
lenkak
26.04.10,13:53
Potom by Ti malo prejsť aj DPH. Ale vyskúšaj ako píše domenico.office
Vlastas
26.04.10,13:56
Ako mám skúsenosti, MRP generuje správne xml, ale možno sa stala chyba niekde pri generovaní. Skús ho ešte raz vygenerovať a skúšaj načítavať, niekde bude chyba. Ak ti nebude vadiť, môžeš mi poslať xml a odskúšam cez moje kontá, prípadne sa pozriem do zdrojového kódu, kde by mohla byť chyba. Pri súhrnnom výkyze ti načítalo xml výstup? Prečo si nevypísala tlačivo ručne a neodoslala elektronicky?

Skúšala som to generovať viac krát, stále to nešlo. Ako a kde vypíšem ručne a zašlem elektronicky - neviem ako sa to dá!!!
Budem sa s tým ešte zabávať ak sa to neporadí, budem rada ak mi pomôžeš, aby som to o mesiac bez problémov zaslala.
domenico.office
26.04.10,14:00
Samozrejme, pomôžem..... , vypísať ručne sa tak dá, že si vyberieš obdobie, dátum, do jednotlivých kolóniek vyťukáš čísla, dáš označiť a odošleš :).
Vlastas
26.04.10,14:07
Samozrejme, pomôžem..... , vypísať ručne sa tak dá, že si vyberieš obdobie, dátum, do jednotlivých kolóniek vyťukáš čísla, dáš označiť a odošleš :).

Ale musím byť už prihlásená na stránke DU?
domenico.office
26.04.10,14:08
Samozrejme. Prihlásiť sa do svojho konta, výber subjektu, podanie dokumentov, vybrať v práznom riadku príslušné podanie, pod tým elektronické podanie, v novom okne pokračovanie...... Ty si nebola prihlásená? Hm?
Vlastas
26.04.10,14:18
Samozrejme. Prihlásiť sa do svojho konta, výber subjektu, podanie dokumentov, vybrať v práznom riadku príslušné podanie, pod tým elektronické podanie, v novom okne pokračovanie...... Ty si nebola prihlásená? Hm?
Vždy som bola prihlásená, ale ručne vypísať som to ešte neskúšala. Vyskúšam všetky Vaše rady a dám vedieť či som to zvládla. Ďakujem za pomoc.