najpredeti
26.04.10,15:16
Zdravim,

chcel by som zacat podnikat s predajom detskeho tovaru (kociky, autosedacky, postielky...)

Mam vybavenych dodavatelov z Polska za skvele ceny.
Nie ziadne smejdy, ale veci co su kvalitne a u nas stoja cca o 70% viac.

Potrebujem vediet, ako je to z dovozom tovaru z PL ja nie som platcom DPH.
Ked to beriem rovno z vyroby, tak vyrobcovia asi budu platcom DPH v polsku.

Nejde tu len o DPH, ale aj o vsetky pravne nalezitosti z dovozom tovaru z Polska.

Dalsia zalezitost je zmluva. Je potrebne zmluva s dodavatelom? Alebo ako sa to obycajne riesi?

Dakujem a dufam ze sa dockam odpovedi.


PS: Presiel som si vsetko z dovozu tovaru z PL ale nejak som nenasiel odpovede na moje konkretne otazky. Skuste konretne rady.
profesional
03.05.10,07:28
1. Ak ty nie si platca DPH a tvoji dodavatelia su, tak budes musiet zaplatit splnu cenu s DPH podla sadzby v Polsku. Poliaci maju DPH 22 %. Zatial co na Slovensku je len 19 %. Preto sa ti jednoznacne oplati sa na Slovensku zaregistrovat ako platca DPH.

Co sa tyka pravnych nalezitosti dovozu z Polska, tak si nemyslim ze tam nejake su. AK ide o Polske vyrobky alebo o vyroky z tretich krajin ktore boli uvolnene do volneho obehu, nemoze tu existovat ziadna bariera. Cize ziadne obmedzenia v tomto neexistuju.

Zmluva sice nie je potrebna, avsak urcite je lepsie ju mat. Zavisi to od objemu a procesu ako to bude cele fungovat. Na toto je dobre mat urobenu ramcovu zmluvu.
katya5
04.05.10,16:04
ja som pred mesiacom začala dovažat tovar z polska- inak je velmi tažke od nich chciet zmluvu alebo niečo take. inak obmedzenia niesu a ako sa tu už piše budes to musiet kupit v plnej výške z dph.
JaDo
05.05.10,17:06