Netka
26.04.10,15:27
Ahojte poraďáci,
prosím Vás neviete mi niekto poradiť, kam by sa dalo v rámci SR vycestovať
za oddychom.
Myslím konkrétne miesta s ubytovaním, z ktorého mi nebude "zle" /stačí čisto a útulne - žiaden luxus / a bude za prijateľnú cenu.

Vopred ďakujem za inšpiráciu. :):)
palčo
26.04.10,19:47
Kováčová, Margita Ilona pri Leviciach, Štúrovo, Diakovce,...
Laco-monter
26.04.10,19:55
Napr. Horský hotel Poľana pri Hrińovej, či lepšie povedané NAD Hrińovou
ďalej Oravice , či Zamagurie alebo narodny park Poloniny.
elaurie
27.04.10,20:50
Alebo napr. Orava, Spiš, Slovenský raj, Slovenský kras... konkrétne ubytovanie však poradiť neviem.
Arava
28.04.10,06:50
Moji rodičia si tento týždeň užívajú oddych www.melrose.sk (http://www.melrose.sk) a velmi si to pochvaľú.
hanelie
28.04.10,06:57
poznáte muráňskú planinu? odporučíte miesto na predlžený víkend?
Anna123
28.04.10,07:53
Vstupnou bránou Muránskej planiny je obec Pohronská Polhora,v prípade záujmu môžem ponúknuť ubytovanie, napíšte e-mail.
Blankake
28.04.10,08:33
Ahojte poraďáci,
prosím Vás neviete mi niekto poradiť, kam by sa dalo v rámci SR vycestovať
za oddychom.
Myslím konkrétne miesta s ubytovaním, z ktorého mi nebude "zle" /stačí čisto a útulne - žiaden luxus / a bude za prijateľnú cenu.

Vopred ďakujem za inšpiráciu. :):)
Má to byť ubytovanie bez stravy alebo so stravou?
Veľmi pekne je v Zázrivej na Orave.
ilona
28.04.10,09:49
Ak bez stravy,chodíme na peknú chatku v Podpoľaní,je tam tichúčko,len spev vtákov, je to veľmi lacné a keď hotel,tak Tatry napr.Hotel Hutník,Kriváň a pod.
tomasenkoslav
03.05.10,08:57
zaleži o aky oddych by sa malo jednat. pasivny ? s pivom v ruke sediet kdesi v tieni a pozerat ako sa ludia kupu? ci sa jedna o oddych i s detmi ? alebo aktivna dovolenka.

Ak sa jedna o aktívnu dovolenku, tak mam dva tipy:
1. tip
NP Pieniny; konkretne Červený Kláštor.
V Č.K. ale i v okoli je dostatok penzionov, minimalne dva kempy, ale i privatov.
Daju sa tam zapožičať kanoe, rafty a splavit Dunajec za použitia vlastných svalov alebo nechat sa zviezť plťou. Z Lesnice do Č.K. vedie popri Dunajci prijemny chodnik pre pešich i pre cyklo (tiež sa daju zapožicat).
Pre turistov sa ponuka výlet na Trzy Korony.
Kto chce ležat na plaži, može navštivit nedaleky (pár Km) polský hrad Niedzica, pod ktorym je priehradny mur. Nedaleke plaže poskytuju miesto na legalne kupanie sa v priehrade.

2.tip
Banská Štiavnica
V meste nenaročny vystup na kalvariu, nový a stary hrad, klopačku a pairskú branu.
Banske muzeum skanzen v prirode s možnostou exkurzie do bane.
Nedaleky Svaty Anton / Antol / možnosť prehliadky kaštiela s bohatou zbierkou loveckých trofeji , obrazov , rytín, histor. zbraní.
Pobyt v B.Š. sa da spojit s navštevou "parenice" alebo term. kupaliska v Sklených Tepliciach popripade Vyhniach.
V regione je cca 20 vodnych banskch stavieb "tajchov" niektore su ako stvorene na kupanie sa. Najznamejšie je azda Počuvadlo /ubytovanie, strava/. Od Počuvadla vedie tur. značeny chodnik na Sitno s vyhliadkou, ak ešte nebudete mat dost, staci prejst dalšich cca 30minut na zrucaninu hradu. Nenarocna tura je i hrebenovka cez Tanády.
V B.Š. je dostatok ubytovacich zariadeni ale su obdobia, ked je ubytovanie "narychlo" zohnat takmer nemožne !

Plus bonus tip na zaver:
Ak nechce niekto stretnut cely den nikoho, tak odporučam túru od Dukly-rozhľadne do Svidníka cez Pisanu a Kapišovu ? :eek: stretne jedine ak-tak nejakeho Banderovcu. Ale tých už asi všetkých pochytali partizani. :---
KEJKA
04.07.10,14:29
moja otázka - kam do kempu v rámci Slovenska? (vlastné auto,. stan, spacáky)
Pozná niekto momentálne podmienky na Zelenej Vode pri N.Meste n.V.?
Druhý cieľ je Zemplínskla Šírava, ale aká je tam voda, kde by sa dalo dobré kúpať?
prípadne aká lokalita s vodnou plochou je toto leto na úrovni - aj vzhľadom na nedávne záplavy?
alaya1
05.07.10,04:31
moja otázka - kam do kempu v rámci Slovenska? (vlastné auto,. stan, spacáky)
Pozná niekto momentálne podmienky na Zelenej Vode pri N.Meste n.V.?
Druhý cieľ je Zemplínskla Šírava, ale aká je tam voda, kde by sa dalo dobré kúpať?
prípadne aká lokalita s vodnou plochou je toto leto na úrovni - aj vzhľadom na nedávne záplavy?
Tak na Siravu sa kupat by som urcite nesla, mozno snad do tych bazenov tam. Ale do nadrze isto nie.
KEJKA
05.07.10,05:00
Tak na Siravu sa kupat by som urcite nesla, mozno snad do tych bazenov tam. Ale do nadrze isto nie.
Tiež mám na to rovnaký názor, dcéra s priateľom toto práve mali ako voľbu č.1 - nostalgické spomienky na detstvo?.
Kvôli bazénom nemusia cestovať 2x 600km, som im povedala, to potom tá Zelená voda by bola viac poruke a príroda je tam krásna. Takže aké ďalšie skúsenosti z tohto roku alebo minulého roku máte?
Laco-monter
05.07.10,05:35
Chodím na Šíravu pár x cez leto,lebo to mám relatívne blízko ,

ale cestovať na Šíravu 600 km ?

Asi nie.

Mimochodom inšpirovala ma jedna relacia v TV, kde propagovali

termálne kúpaliska v Hévíz pri Balatone , tam by som išiel kempovať !

Treba si to vygoogliť , obrázky vyzerajú lákavo.
durisovad
05.07.10,05:56
Odkedy byvame v dome so zahradou, ja mam dovolenku kazdy den a vobec sa mi neziada niekam chodit. Ale ja som skor doma-sed ako cestovatel.
arizona
05.07.10,06:06
Chystáte sa po výletoch do Štiavnických vrchov?

Ak máte radi ubytovanie v súkromí, za prijateľné ceny s príjemnou domácou pani , tu je link : http://www.uby.sk/privat-emilia-tencerova-brehy
KEJKA
05.07.10,09:37
ešte stále mi chýbajú tipy na dovolenku so stanmi a spacákmi na Slovensku pri vodnej ploche, kde sa dobre kúpať. .............
KEJKA
06.07.10,04:08
posúvam
tomasenkoslav
06.07.10,05:48
ešte stále mi chýbajú tipy na dovolenku so stanmi a spacákmi na Slovensku pri vodnej ploche, kde sa dobre kúpať. .............

Otazku treba lepšie špecifikovať.
Mate zaujem tam /pri tej vode/ stravit tyžden alebo len vikend. Ma sa jednat o tečucu vodu s možnostou kupania alebo stojatu vodu. Zariadený kemp alebo síce kemp ale samotu bez prislušenstva.

Stanovat pri vode sa da na mnohych miestach.
Liptovska mara, Počuvadlo, Širava, Duchonka, Nitr. Rudno, Teply Vrch, Kurinec, Or. priehrada, štrkovisko Rieka / Šútovo /.....Slňava, Ružina .....a tak dalej. Kvalitu vody a uroven kempov za tie roky už bohužiaľ nepoznám....
Ja mam dobre-pekne spomienky na Kurinec okr. R.S.

Stanovat sa da aj vo vodackych kempoch s možnostou kupania sa v tecucej vode napr. rieka Dunajec v Červenom Kláštore.
Andrej Šeban
20.07.14,20:36
Nerád stretám na výletoch zástupy ďalších turistov, ktorí sa tlačia, len aby si mohli odfotiť ďalšiu atrakciu. Radšej si vychutnám miesta, ktoré sú takmer nepoznané, alebo ich čaro nedokáže hocikto oceniť. Práve preto mi učarila Plešivecká planina (http://dobryden.sk/dobryden/p/1622/krizom-cez-luky-plesiveckej-planiny) - odporúčam navštíviť a zažiť. Je viac určená milovníkom botaniky, než adrenalínu.
bodliak
20.07.14,20:43
Lepšie, ale tiež 4 roky staré.