pato100
26.04.10,18:16
Ahojte.
Mám takýto problém. Pred časom mi nabúral auto jeden chlapík a kedže nemal vyplatené PZP, jeho poisťovňa mi opravu auta v servise nevyplatila, ale odovzdala všetky papiere o nehode a oprave Slovenskej kancelárii poisťovateľov, ktorá mi vyplatila výšku škody zníženú o nejakú amortizáciu ( podľa Zákona č. 381/2001 ). Mám šancu nejako získať ostatné peniaze?
zk24
26.04.10,16:27
Podla mna sa vzdy pocita s amortizaciou. Aj keby on tu PZP mal. na vykryvanie amortizacie a doplacanie inych oprav sa zvykne vyuzivat havarijna poistka... Nikdy ti piostovna nepreplati 100 percent skody... vzdy sa rata s tymto opotrebenim...

Lebo ty ked rozbijes naraznik na aute ktore je trebars 10 rokov stare, tak ti poistovna nepreplati 100 percent sumy, ale podla nejakych koeficientov podla veku auta tusim.... Tebe totizto nevedia dat 10 rocny naraznik... daju ti novy, na com by si ty bol vlastne ziskovy... preto sa pocita s amortizaciou...


Bohuzial.

Opravte ma prosim, ked sa mylim....


P.S. podla coho si vyberal sekciu, kam zaradit temu? ;)
pato100
26.04.10,17:08
Ďakujem za odpoveď, ale je to nespravodlive. Niekto ti spôsobí škodu a časť z tej škody si zaplať sám!!!

PS: nevedel som kam mám príspevok zaradiť.
zk24
26.04.10,17:11
Ďakujem za odpoveď, ale je to nespravodlive. Niekto ti spôsobí škodu a časť z tej škody si zaplať sám!!!

PS: nevedel som kam mám príspevok zaradiť.


Nespravodlive urcite... mne niekto oskrel auto na parkovisku, nove uplne nove auto... a nenechal mi listok za stieracom... a mozem si opravu platit sama. Ti poviem ze radsej by som si doplatila amortizaciu ako celu skodu....

Na spravodlivost som uz daaaaaaavno zabudla. :mee: Naco je akoze potom cely princip PZP? Clovek aby nezaplatil o sto korun vyssie poistne na buduci rok sa radsej neprizna a ja to mozem platit za neho... hm...

Sice nepomoze, ale mozes byt rad, ze mas aspon vinnika...