SlavaK
26.04.10,20:57
Ahojte,
prosím o radu, či môžem po dnes vynesenom rozsudku o zvýšení výživného požiadať o úpravu časti rozsudku, lebo je v nom zrejmá chyba. Bola som zastupovaná právnou zástupkynou, ak je to možné môžem to urobiť aj ja bez právnej zástupkyne?

Srdečná vďaka vopred.
Mária27
26.04.10,20:17
Môžeš požiadať, ale chyby môžu byť rôzne - podľa toho sa aj žiada rôzne. Pozri či ti vyhovuje tento paragraf z obč. súdneho poriadku:

§ 164

Súd kedykoľvek aj bez návrhu opraví v rozsudku chyby v písaní a počítaní, ako aj iné zrejmé nesprávnosti. O oprave vydá opravné uznesenie, ktoré doručí účastníkom. Pritom môže odložiť vykonateľnosť rozsudku na čas, kým opravné uznesenie nenadobudne právoplatnosť.
SlavaK
27.04.10,05:51
Ďakujem za odpoveď.
Sudkyňa určila výživné spätne (odo dňa podania žiadosti o zvýšenie - žiadosť bola podaná pred 9.mesiacmi), ale určila ho do 1.5.2010 nižšie ako otec dieťaťa skutočne vyplácal. Od 1.5.2010 je určené vyššie výživné. Rozsudok hovoril o tom, že otec má uhradiť doplatok za predchádzajúce obdobie v splátkach. Ale žiadny doplatok touto chybou nevznikol.
Otec platil dovtedy vyššie výživné na základe dohody, ktorá nebola určená súdom. Tak neviem, či mám počkať na opravu súdu, alebo mám konať ja.
Môžem konať aj ja, hoci mám ešte stále právnu zástupkyňu?