Mickya
18.10.05,14:39
Prosím, stále mi nie sú jasné určité veci:
Keďže má SZČO (nemá zamestnancov) zaradené auto v majetku firmy, tak mám postupovať stále podľa § 19 ods. 2, písm. l. alebo ako?
1) Ak ide táto SZČO na obchodné stretnutie do Čiech, beriem už v tomto prípade na vedomie §19 ods. 2 písm. d a e a SZČO si vypíše sám sebe cestovný príkaz?
2) V prípade, že ide len do banky (v tom istom mieste kde podniká), postupujem podľa § 19 ods. 2, písm. l. stále?
Ako to, prosím, vlastne je? Nerozumiem tomu.
3) Ako mám robiť prepočet podľa normy EHK?: aritmetickým priemerom alebo ako píšu v zákone o cestovných náhradách (§7 ods.4 písm.b)?: spotreba sa ráta aritmetickým priemerom a v meste sa použ. spotreba určená na jazdu v meste.
Ďakujem za odpoveď
Vladimír Ozimý
18.10.05,12:48
Ked ide do ciech a nie je to miesto pravidelneho vykonu (to tam dali naschval aby to nebolo jednoznacne, to znamena ja poviem ze v tomto pripade o nepravidelnost niekto povie ze nie lebo zoberte si co je nepravidelnost ak idem niekam dvakrat po sebe uz je to pravidelne alebo nie hm) no ale to je jedno co sa tyka toho tak potom treba jednoznacne postupovat podla paragrafu 19 ods 2 pism e (pism. d ide o zamestnancov)...no a ak je to v mieste podnikania tak presne pismeno l s tym ze sa netreba lakat treba zauctovat spotrebu benzinu pricom si vediete knihu jazd kde vypocitavate spotrebu presne podla tohto postupu na konci roka v pripade ak mate hodnotu benzinovych blockov vacsiu ako spotrebu v knihe jazd tak si uznate max. do vysky spotreby v knihe jazd no a v pripade ze je to naopak tak do vysky spotreby benzinovych blockov...
blcha
18.10.05,13:33
Cestovné "príkazy" vypisujeme iba do zahraničia, my to voláme "vyúčtovanie služobnej cesty" a tam napíšeme výdavky v cudzej mene - stravné, vreckové, potrebu benzínu v cudzej mene,ubytovanie - vyjde jedna suma a tú potom jedným kurzom z posledného dňa zahraničnej cesty prepočítame a tak zapíšeme do denníka. Samozrejme, že to poznačíme v knihe jázd s odkazom na tento účtovný doklad.. Jazdy v tuzemsku (nielen v svojom meste) zapisujeme iba do knihy jázd, ale z každej jazdy je zrejmé, kam a prečo sa šlo. Na konci roka postupujeme presne ako pán Ozimný, ešte sme však nikdy spotrebu podľa bločkov nekrátili - vždy sme to "prejazdili".
Cestovný príkaz vypisuješ iba zamestnancom. Vlastne im na tom tlačive prikážeš, kam majú ísť, ako sa tam, majú dostať a čo tam majú robiť.