smachotka
27.04.10,08:10
Ahojte, viete mi niekto poradit ako mam vybavit IČO?. firma ma vybavenie osvedcenie o SHR a ma vybavene DIČ na dan. urade.Kde mam ist vybavit IČO? dakujem
andreaS
27.04.10,06:12
a firma je co? sro, fyzicka osoba??

hm, prva cesta ma byt na zivnostensky urad... a ico je na zivnostenskom liste...
Laco-monter
27.04.10,06:15
Ja by som si chcel vybaviť titul "SIR" ale akosi to tiež nejde .:):(
Timka1
27.04.10,06:17
Ahojte, viete mi niekto poradit ako mam vybavit IČO?. firma ma vybavenie osvedcenie o SHR a ma vybavene DIČ na dan. urade.Kde mam ist vybavit IČO? dakujem

Identifikačné číslo a jeho prideľovanie

1.)

Identifikačné číslo sa používa na jednoznačnú identifikáciu právnickej osoby a podnikateľa. Má evidenčný význam. Spôsob jeho tvorby určuje úrad.


2.)

Identifikačné číslo je jedinečné 8 miestne neutrálne (nevypovedajúce) číslo. Prvých 7 číslic je poradovým číslom, posledná ôsma číslica má charakter kontrolného kľúča. Je nemenné počas celej doby právnej existencie právnickej osoby a fyzickej osoby vedenej v registri organizácií.


3.)

Identifikačné číslo sa prideľuje každej právnickej osobe a každému podnikateľovi. Pridelené identifikačné číslo sa nesmie prideliť inej právnickej osobe alebo inému podnikateľovi, a to ani v prípade zániku právnickej osoby alebo podnikateľa, ktorému bolo pridelené.


4.)
Každej právnickej osobe a každému podnikateľovi sa prideľuje len jedno identifikačné číslo. Právnická osoba a podnikateľ, ktorým bolo v súvislosti s ich podnikateľskou činnosťou pridelené identifikačné číslo, a ktorí chcú vykonávať ďalšiu podnikateľskú činnosť, sú povinní uvádzať pridelené identifikačné číslo v každom úradnom styku s orgánom, ktorý je oprávnený vydať doklad o oprávnení na vykonávanie tejto ďalšej činnosti.


5.)
Identifikačné číslo odštepného závodu alebo inej vnútornej organizačnej jednotky s rovnakým právnym postavením vytvorí úrad z identifikačného čísla právnickej osoby, ktorej je odštepný závod alebo vnútorná organizačná jednotka súčasťou a z poradového čísla.


6.)
Identifikačné číslo prideľuje:


a.)
právnickým osobám zapísaným do obchodného registra - súd,

b.)
neinvestičným fondom, záujmovým združeniam právnických osôb a neziskovým organizáciám poskytujúcim verejnoprospešné služby - krajský úrad,

c.)
zahraničným osobám, rozpočtovým organizáciám a príspevkovým organizáciám, nadáciám, pozemkovým a iným účelovým spoločenstvám, politickým stranám a politickým hnutiam, cirkevným organizáciám a náboženským spoločnostiam a ostatným právnickým osobám, ktoré sa nezapisujú do obchodného registra - úrad,

d.)
podnikateľom podnikajúcim na základe živnostenského oprávnenia - okresný úrad,

e.)
podnikateľom podnikajúcim na základe iného než živnostenského oprávnenia - úrad.

7.)
Ak dôjde k prideleniu nesprávneho identifikačného čísla, nápravu zabezpečí ten orgán, ktorý nesprávne identifikačné číslo pridelil.

.....

ďalej čítaj na stránke Štatistického úradu

http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=134

a žiadosti máš tu

http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=133
smachotka
27.04.10,06:42
je to fyzicka osoba, konkretne samostatne hospodariaci rolnik / SHR/
Timka1
27.04.10,06:54
je to fyzicka osoba, konkretne samostatne hospodariaci rolnik / SHR/

IČO pre SHR sa vybavuje na Štatistickom úrade v Banskej Bystrici

je potrebné zaslať:
- žiadosť o pridelenie IČO pre fyzickú osobu
- kópiu osvedčenia z obecného úradu o SHR,
- 3,0 € kolok

žiadosť nájdeš tu: http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=133

všetky tieto veci zaslať na adresu: Štatistický úrad SR, Trieda SNP 75, 974 89 Banská Bystrica


živnostenský úrad nemá s tým nič spoločné, pretože nejde o živnosť
smachotka
27.04.10,06:59
Dakujem velmi pekne, velmi mi to pomohlo
BLINDSIDE
28.04.10,20:36
Ja by som si chcel vybaviť titul "SIR" ale akosi to tiež nejdeSIR je šľachtický titul používaný v Spojenom kráľovstve alebo USA pre oslovovanie vyšších dôstojníkov armád, prípadne policajných funkcionárov. Stačí občianstvo daného štátu :D
Rozalka
28.04.10,20:39
V GB nestačí, musí vyčkať na udelenie od HM EIIR.
profesional
30.04.10,06:12
Ak chces byt SIR, tak daj vediet.. vybavim ti..
Ale nechces byt radsej SYR? Ten ma aspon nejake vyuzitie..hihi