ondiiii
27.04.10,09:28
Zdravim vsetkych. Ako zacinajuci zivnostnik som narazil na firmu, ktorej sa nechce ako si platit.

Zameranie : programator internetovych stranok

Priebeh problemu :
1.podpis zmluvy
2.mesacna spolupraca
3.na konci mesiaca mi neuznali tretinu prace, ktoru pocas mesiaca kontrolovali a nemali ziadne namietky
4.rozviazanie zmluvy z oboch stran
4.OBE STRANY sme sa dohodli, ze na ostavajuce 2/3prace mozem poslat fakturu, ze suhlasia /komunikacia emailom/
5. zaplatili mi len 1/6 z faktury, a vraj su v problemoch, ze do mesiaca mi poslu ostatok /komunikacia emailom/
6. po 2tyzdnoch po splatnosti mi napisali email, ze tie 2/3 prace neuznavaju a ze mi nic nezaplatia, vraj mi fakturu budu dobropisovat
7. poslal som upomienku c.1
8. co teraz? mam po neposlani penazi do nahradneho terminu, poslat upomienku c.2, dalej pokus o zmier? nie som sice odbornik, ale mam pocit, ze dobropis mozem poslat len ja, teda strana, ktora vystavila fakturu. vie mi niekto poradit, ako postupovat v tejto situacii?
hnedoočka
27.04.10,07:53
máš dobrú domnienku: ty si im fakturoval a len ty im môžeš vystaviť i dobropis.
v mailoch máš uznanie prevedených prác i priznanie platobnej neschopnosti.
ináč u nás je zvykom na prevedené práce vypísať dodací list a dať si to potvrdiť písomne druhou zmluvnou stranou.
ďalej postup, ako uvádzaš: druhá upomienka, posledná výzva pred podaním na súd, resp. pokus o zmier.

len tak mimochodom, za čo ti potom zaplatili 1/6 faktúry?;)
ondiiii
27.04.10,08:07
Velmi pekne dakujem za radu a pomoc.
Co sa tyka toho pisomneho potvrdenia, dalsiu kazdu firmu, uz takato vec z mojej strany neminie. Aj ked tu bolo v zmluve uvedene, ze im to mam poslet len emailom.
No oni si vymsleli, ze nieco mi uznavaju, a to presne vychadza na tu 1/6. Proste skusaju vsetkymi sposobmi ako mi nezaplatit.
Este raz, dakujem ;)