soraya
18.10.05,13:41
Ahojte,


jeden nas pracovnik mal pohreb otca, pohreb nevybavoval, ale sa zucastnil. Pohreb sa ale konal v sobotu. Mam mu dat napriek sobote v piatok §, alebo nema narok na § s nahradou mzdy a musi si v piatok vziat dovolenku?

Dakujem vsetkým za pomoc :)
elenka
18.10.05,11:54
Ahojte,


jeden nas pracovnik mal pohreb otca, pohreb nevybavoval, ale sa zucastnil. Pohreb sa ale konal v sobotu. Mam mu dat napriek sobote v piatok §, alebo nema narok na § s nahradou mzdy a musi si v piatok vziat dovolenku?

Dakujem vsetkým za pomoc :)
Podľa § 141 ZP ods. 2 písm. d.2. - pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytuje na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča.....
Ak bol pohreb v sobotu, , tak nič.
soraya
19.10.05,09:47
Dakujem vsetkym :)
pandorasbox
10.09.07,00:02
presurfovala som všetky články ohľadom náhrad mzdy na pohrebe matky-otca. Otázne pre mňa stále zostáva skutočnosť, že naši zamestnanci majú 12 hodinové služby, samozrejme adekvátne k tomu voľná - v mesiaci riadny mesačný fond prac. času. V ZP §141 ods. 2 písm d)2 sa píše 1 deň na obstaranie pohrebu a 1 deň na pohreb. V oboch prípadoch zamestnanec mal 12 hodinovú službu. Počítať 12 hodín alebo 8 hodín v zmysle PZ.
Vďaka za pomoc......príjemný začiatok týždňa
pandorasbox
10.09.07,05:23
presurfovala som všetky články ohľadom náhrad mzdy na pohrebe matky-otca. Otázne pre mňa stále zostáva skutočnosť, že naši zamestnanci majú 12 hodinové služby, samozrejme adekvátne k tomu voľná - v mesiaci riadny mesačný fond prac. času. V ZP §141 ods. 2 písm d)2 sa píše 1 deň na obstaranie pohrebu a 1 deň na pohreb. V oboch prípadoch zamestnanec mal 12 hodinovú službu. Počítať 12 hodín alebo 8 hodín v zmysle PZ.
Vďaka za pomoc......príjemný začiatok týždňa

nik mi nevie poradiť prosím?
Kazu
10.09.07,05:41
Jeho 1 pracovný deň trvá 12 hodín. Ja by som mu ich preplatila. Ak sa mýlim, dúfam, že ma niekto opraví.
abel
10.09.07,06:32
Súhlasím s Kazu, Zákonník práce nerieši hodiny, ale dni.