Martinsro
27.04.10,10:15
Sro chce kupit ojazdene auto za hotove peniaze, nie na lesing/uver. No rozumiem, ze toto sa odpisuje 4 roky. Takze tento rok sa odpise iba 1/4. Otazka znie, ze co ak teoreticky dalsie 3 roky nebude ziadny obrat. To skoncim s tym, ze som si odpocital iba 1/4 z vozidla a na zbytok nemam narok?

Dalsia vec, pocul som, ze rok musi byt sro majitelom, aby pri pripadnom predaji auta nemusela firma platit dan z predaja, co sa mi tiez zda ako dalsie kladenie prekazok tohto byrokratickeho statu

za dalsie, a co ta kniha jazd? neda sa to zjednodusit? ved potom clovek nema cas na business ale to ako vyriesi tieto administrativne veci.

Nerozumiem tomu, ale zda sa mi to vsetko prehnane, a mam chut zacat lobbovat
za zjednodusenie podnikania na slovensku, a nie toto, co ludi len odradza.
A to myslim uplne vazne, nezalozime nejaku skupinu, co bude silno protestovat a nie bat sa autority, co je typicka slovenska ovcia ci holubicia vlastnost, v akej sme boli vychovavany, lebo uz teraz mam z toho hore zimomriavky a necudujem sa, ze preco tu business tak stagnuje, aj ked pred par rokmi sem dofrcalo par investorov....
Johanka
27.04.10,08:22
mimotemyPrečo nepokračuješ vo vlastnej téme ? http://www.porada.sk/t138884-p2-moze-sro-kupit-automobil-aj-ked-ho-nepotrebuje-na-zarabanie.html možno by stálo za to, pozrieť sa akú si dostal odpoveď a prípadne doplniť zadanie ....
Martinsro
27.04.10,09:03
no lebo mam pocit, ze toto je uplne ina tema. a predchadzajuca diskusia mi nie je uplne jasna, a mam v plane ju prestudovat trocha neskor.
andreaS
27.04.10,09:09
okolo aut je tu snad milion tem... staci zadat do vyhladavaca "auto" a dozvies sa toho viac...

zjednodusene:

auto sa odpisuje a vyska odpisu ide do nakladov, kt. ovplyvni danovy zaklad... neznamena to, ze odpis je suma o ktoru menej budes platit dan... takto doslova to nie je...

sro moze byt majitelom auta kolko chce, dolezite pri oslobodeni od dani z prijmov je pocet rokov vyradenia z majetku... netreba zabudat ze dan sa opat neplati len z cisto sumy, za kt. auto predas... vstupuje tu zostatkova cena do nakladov a do vynosu predajna cena...

a o knihe jazd je tu toho az az az...

ps: treba si uvedomit, ze tym, ze sa niekomu nechce, zahlti poradu nespocetnym mnozstvom tem a porada bude neprehladna... treba vyuzit existujuce temy a najskor si ich prestudovat a potom sa pytat ked ti nieco nebude jasne...

ps2: a to neplanujete mat uctovnicku? lebo viditelne je to pre teba spanielska dedina... ta by ti mala zodpovedat tvoje otazky ;)
Johanka
27.04.10,10:07
okolo aut je tu snad milion tem... staci zadat do vyhladavaca "auto" a dozvies sa toho viac...

zjednodusene:

auto sa odpisuje a vyska odpisu ide do nakladov, kt. ovplyvni danovy zaklad... neznamena to, ze odpis je suma o ktoru menej budes platit dan... takto doslova to nie je...

sro moze byt majitelom auta kolko chce, dolezite pri oslobodeni od dani z prijmov je pocet rokov vyradenia z majetku... netreba zabudat ze dan sa opat neplati len z cisto sumy, za kt. auto predas... vstupuje tu zostatkova cena do nakladov a do vynosu predajna cena...

a o knihe jazd je tu toho az az az...

ps: treba si uvedomit, ze tym, ze sa niekomu nechce, zahlti poradu nespocetnym mnozstvom tem a porada bude neprehladna... treba vyuzit existujuce temy a najskor si ich prestudovat a potom sa pytat ked ti nieco nebude jasne...

ps2: a to neplanujete mat uctovnicku? lebo viditelne je to pre teba spanielska dedina... ta by ti mala zodpovedat tvoje otazky ;)
Podčiarknuté platí iba pre FO ;) (§9 ZoDP).
andreaS
27.04.10,10:19
johanka: jasne ;)