kanal
27.04.10,12:32
OZ zalozene 2006 dostalo na ucet v 2009 prostriedky, ktore neminie do konca 2010 a chce ich poukazat OZ vzniknutemu v 2008, ktore je riadne registrovane pre prijem v 2010. Predmety cinnosti oboch zdruzeni su zhodne. Ide asi o 2000 eur.

JE TO MOZNE?
suzvedava
05.05.10,10:56
Ja si myslím, že schodnejšie je nakúpiť to, čo potrebuje to druhé združenie a potom mu to zapožičať alebo darovať na základe príslušnej zmluvy.
promont maja
05.05.10,11:07
... zaujímal by ma dôvod. Nemohla by si ho tu uviesť? Vieš, aj ja práve riešim podobný problém.
suzvedava
06.05.10,06:26
Podľa Zákona o dani z príjmov je financie z 2% možné použiť výlučne na tieto účely:

a) ochrana a podpora zdravia; prevencia, liečba, resocializácia drogovo závislých v oblasti zdravotníctva a sociálnych služieb
b) podpora a rozvoj telesnej kultúry
c) poskytovanie sociálnej pomoci
d) zachovanie kultúrnych hodnôt
e) podpora vzdelávania
f) ochrana ľudských práv
g) ochrana a tvorba životného prostredia
h) veda a výskum

ja si myslím, že ak zákon stanovuje na čo sa dajú finančné prostriedky použiť, nemôžem ich posúvať niekomu ďalej,ale musím ich minúť ja. Darovanie alebo zapožičanie sa mi zdá schodnejšie ako prípadné vrátenie sumy za neoprávnené použitie.
Mária27
06.05.10,13:56
OZ zalozene 2006 dostalo na ucet v 2009 prostriedky, ktore neminie do konca 2010 a chce ich poukazat OZ vzniknutemu v 2008, ktore je riadne registrovane pre prijem v 2010. Predmety cinnosti oboch zdruzeni su zhodne. Ide asi o 2000 eur.

JE TO MOZNE?

Myslíš tým združenie podľa § 829 obč. zákonníka? Také združenia nemajú právnu subjektivitu a majetok je v spoluvlastníctve. Tak sa s ním aj nakladá.
promont maja
07.05.10,04:17
Myslíš tým združenie podľa § 829 obč. zákonníka? Také združenia nemajú právnu subjektivitu a majetok je v spoluvlastníctve. Tak sa s ním aj nakladá.
Keďže v téme uvádza, že "zdruzenie dostalo na ucet v 2009 prostriedky" a " je riadne registrovane pre prijem v 2010" a " predmety cinnosti oboch zdruzeni su zhodne" ... tak to bude iste občianske združenie založené podľa Zákona o združovaní občanov, ktoré nie je založené za účelom dosahovania zisku, t. j. ide o " neziskovú" organizáciu, ktorá je aj zaregistrovaná v súvislosti s poberaním 2% zo zaplatenej dane ...
skocko
24.06.10,10:57
Pokiaľ viem, tak tento rok je možné takto prijaté 2% dane z príjmu posunúť aj ďalšiemu o.z. ale s tým, že musia byť tiež použité na účely vymedzené zákonom a používaní 2% z dane z príjmu. Zodpovednosť za správne použitie však zostáva na pôvodnom príjemcovi.