maska2
27.04.10,12:49
Ahojte poraďáci.Poporsila by som Vás o radu.Sama som si nie istá. Máme v práci televízor a platíme za dodávku káblového rozvodu na základe splátkového kalendára raz ročne. Sme plátci DPH. Doteraz sme vždy dostali splát.kaléndár bez vyčíslenia DPH. Teraz prišiel rozúčtovaný. Pýtam sa: Môžem si ja vôbec z tejto služby tú DPH uplatniť?Aby mi to náhodou DK nevyhodila...
Prosím, poraďte!Ďakujem, Andrea
IvoM
27.04.10,11:38
Keďže si nenapísla akú činnosť firma vykonáva tak sa to jednoznačne povedať nedá, pozri si §49.2 a ak je prvá veta tohto odstavca pravdivá tak áno, inak nie. Popravde si ale myslím že to bude na 99% nie.
maska2
27.04.10,11:57
Zabezpečujeme vodárenské práce , prípadne nejaké plynárske.rekonštrukcie , montáž,....
andreaS
27.04.10,12:11
a potom TV a kablovka Vam je naco? Dosahujete vdaka nej prijmy?

Ja by som neuplatnovala ani dph a dokonca by som to neuctovala ani medzi danove naklady... celu sumu by som dala na nedanove naklady...
babi2
27.04.10,12:48
a potom TV a kablovka Vam je naco? Dosahujete vdaka nej prijmy?

Ja by som neuplatnovala ani dph a dokonca by som to neuctovala ani medzi danove naklady... celu sumu by som dala na nedanove naklady...
Predpokladám, že je to zamestnávateľ, ktorý zamestnáva aspoň 3 zamestnancov a má zo zákona povinnosť platiť koncesionárske poplatky. Tieto poplatky si môže dať ako VOZD, nakoľko sú to poplatky zo zákona, tak prečo by nemohol mať VOZD aj TV či káblovku? Keďže Koncesionárske poplatky sú poplatky služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom . Keď nebude mať TV, tak začo tieto poplatky platí? akú službu mu potom poskytuje STV? Asi nebudete so mnou súhlasiť, ale tento úžasný "zástrčkový zákon" ma neskonale rozčuľuje a tak som to tu musela napísať:mad:
Stefan2005
27.04.10,13:50
Ak si dnes kúpi niekto do auta autorádio, nikto sa nepozastaví nad jeho daňovou uznateľnostou. Takisto nad prípadnou jeho opravou.

A čo keď si kúpime rádio do firmy? Je medzi autorádiom a normálnym rádiom z hľadiska daňovej uznateľnosti rozdiel?

A keď už rádia áno, televízory nie? Prečo?

Voľakedy v zákone 366/1999 bolo takéto ustanovenie:

§ 25, odst. 2 - "Za daňové výdavky nemožno uznať b) výdavky (náklady) vrátane odpisov na obstaranie televíznych prijímačov a rozhlasových prijímačov a prístrojov pre záznam a reprodukciu zvuku alebo obrazu (kód Klasifikácie produkcie 32.3) s výnimkou prípadov, ak sa využívajú na zabezpečovanie príjmov formou poskytovania služieb alebo sa používajú na účely zabezpečovania ochrany majetku daňovníka"

Dnes takéto znenie v ZoDP absentuje. Náhodou? Alebo akceptovali vývoj na poli IT čo sa týka vzájomnej prepojiteľnosti a pripojiteľnosti televízorov a monitorov ako zobrazovacích jednotiek?

Zakúpim si videoškolenie. Musím ho pozerať na malom monitore, alebo môžem si ho prezrieť na väčšom televízore?
Mám pripravených niekoľko prezentácií, ktorými obchodným partnerom propagujem služby, výrobky firmy. Snáď nemusím túto prezentáciu púšťať na svojom PC a posadiť klienta vedľa seba - ale asi si to radšej pozrie na LCD televízore.
Mám uvádzať ďalej príklady?

P.S. aby sme si rozumeli - nemám na mysli televízor umiestnený doma v obývačke, ale vo firemnej kancelárii (t.j. obývačka sa nerovná kancelária)
maska2
28.04.10,06:12
Ďakujem Vám všetkým za názory.Ja to dám do VOZD , ale bez rozpisu DPH. Myslím, že to tak bude istejšie.Čo vy na to? Andrea