Zuzana2211
10.02.10,14:24
Rada by som sa opytala na vyreklamovany tovar po podani danoveho priznania.

V decembri sa kupila tlaciaren, v januari sa podalo danove priznanie DPH za predchdzajuci stvrtrok. Koncom januara sa, ale tlacieren pokazila a vysledok reklamacie bol vratenie penazi za ktore sa nakupila nova tlaciaren, ale vo vyssej sume. Ako to mam zauctovat a je potrebne opravit danove priznanie DPH?

Vopred dakujem za odpovede.
Chobot
27.04.10,12:19
Rada by som sa opytala na vyreklamovany tovar po podani danoveho priznania.

V decembri sa kupila tlaciaren, v januari sa podalo danove priznanie DPH za predchdzajuci stvrtrok. Koncom januara sa, ale tlacieren pokazila a vysledok reklamacie bol vratenie penazi za ktore sa nakupila nova tlaciaren, ale vo vyssej sume. Ako to mam zauctovat a je potrebne opravit danove priznanie DPH?

Vopred dakujem za odpovede.

Ja ti síce neodpoviem, ale snáď sa niekto nájde. Zaradila si totiž otázku do zlej témy, preto si ju doteraz asi nikto nevšimol. Treba dať pozor, do akej témy zadávaš otázku. Presunul som ti ju do samostatnej témy.
Luba
27.04.10,15:51
Zuzana, asi je tá odpoveď dosť oneskorená, ale možno poslúži. V zásade je platná aj k dnešnému dňu. Takže:
V súvislosti s vrátením peňazí a nákupom novej tlačiarne by bol mal dodávateľ vystaviť nejaký doklad - faktúru / dobropis alebo blok cez ERP a na základe toho, kedy by si mala tieto doklady prijaté, by si ich zahrnula do daňového priznania za dané obdobie. Ak doklady nemáš, tak si ich pýtaj. Ak prebehlo všetko iba z rúčky do rúčky, potom ťažko niečo o tom zaúčtuješ alebo dáš do daňového priznania.
Môžeš si tie doklady pýtať aj teraz, hoci sa to udialo v januári. Kedy ich dostaneš, vtedy dáš do priznania.
Zuzana2211
28.04.10,06:07
Ďakujem za odpoveď. Presne rak som to aj spravila. Len som si chela overiť aj u niekoho iného.