alkologic
27.04.10,14:21
Dobrý deň,

po skončení školy som sa evidoval na úrade práce, po pol roku som sa stal konateľom a spoločníkom v s.r.o , ale nie som jej zamestnanec. Úrad práce som o tom neinformoval v domnienke, že ako spoločník s.r.o. bez príjmu môžem byť evidovaný ako nezamestnaný. Teraz, rok po začatí podnikania, som zistil , že to nie je možné, teda že sa musím z ÚP odhlásiť a zdravotné poistenie si platiť sám. Budem musieť doplatiť zdravotnej poisťovni poistné za toto obdobie? Bude mi zdravotná poisťovňa rátať úroky?
Prosím poraďte ako túto situáciu vyriešiť čo najlepšie.
Dana1
27.04.10,12:36
Tým, že ste aj spoločníkom v s.r.o. ste pre úrad práce samostatne zárobkovo činná osoba. k začiatku podnikania ste sa mali odhlásiť z ÚP a prihlásiť sa v zdr.poisťovni ako samoplatiteľ, keďže nie ste v s.r.o. zamestnancom. doporučujem dať to čo najskôr do poriadku a doplatiť dlžné poistné.
alkologic
28.04.10,10:53
ďakujem za radu
mariana11
28.04.10,11:11
Ja doplním , že konateľ môže byť evidovaný na úrade práce. Ak by to bolo pre teba lepšie stačí ak nebudeš spoločníkom a zostaneš len konateľom. Akurát bude treba dokladovať mesačne príjem ako konateľa.
Tunco
04.09.14,17:39
Viete poradiť ako dokladuje svoj príjem spoločník a konateľ zároveň, ak za výkon funkcie konateľa nedostáva odmenu?
Mishok
04.09.14,17:51
Podľa toho načo... k uveru, hypoteke uctovne vykazy a danove priznanie sro-cky

BTW: http://www.porada.sk/etiketa-porady
Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát.
Dana1
05.09.14,09:03
Tunco, myslíte na úrad práce ako zdokladovať... ? to nepomôže, jednoducho podľa najnovšieho znenia zákona (§5 zákona 5/2004 o službách zamestnanosti) pre ÚP ste SZČO a nezaevidujú Vás.
willma
05.09.14,10:02
má z toho pendrek a ani odvody do ZP za neho odvádzať nebudú, takže zbytočná byrokracia.
Mishok
08.09.14,12:30