rastik000
27.04.10,19:36
Prosím Vás o radu...mám priateľku ktorá asi týždeň dozadu do seba začala cpať neakú chémiu menom "Roaccutane"..dokonca to nemá na predpis ale len od neakej známej...

Všimol som si u nej zmeny v jej správaní, občas po nociach nespáva, nie je taká ukecaná, má asi hrozné sny...Proste vidím, že sa zmenila...
A moja otázka ako jej to zobrať tak aby nedošlo k hádke lebo reaguje moc podráždene, nepáči sa mi takto, nie je to ona a neviem čo mám robiť

Díky moc.....
arizona
27.04.10,17:42
rastik000
27.04.10,18:33
Keby si použil google, našiel by si toto ;):
http://www.google.sk/search?q=Roaccutane&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a

díK ja som hladal...lenže všade som našiel, skúsenosti ľudí s ním a, že sa používa na akné...Ale nikde som sa nedočítal nič konkrétne..akurát, že veľa mladých ľudí spáchalo samovraždu a to ma veľmi znepokojuje...
Musí to prestať brať...no neviem ako
arizona
27.04.10,18:44
díK ja som hladal...lenže všade som našiel, skúsenosti ľudí s ním a, že sa používa na akné...Ale nikde som sa nedočítal nič konkrétne..akurát, že veľa mladých ľudí spáchalo samovraždu a to ma veľmi znepokojuje...
Musí to prestať brať...no neviem ako
Mrkla som pár tém na nete. Vyzerá to na riadne svinstvo :eek:
Ak to tvoja známa zle znáša, daj jej prečítať zopár príspevkov z netu a prehovor ju, aby to prestala užívať. Lekárka jej môže predpísať niečo iné...
http://www.cme.sk/sz/510/t595778/p1/Aknenormin-alebo-roakutan.html
http://www.google.sk/search?q=Roaccutane,samovra%C5%BEdy&hl=sk&client=firefox-a&hs=fFq&rls=org.mozilla:sk:official&tbs=clir:1,clirtl:en,clirt:en+Roaccutane_2+suicide&ei=qi7XS4iSN5GTOKfstM0G&sa=X&oi=clir_tip&ct=search_link&resnum=11&ved=0CDgQ_wEwCg
misoft
27.04.10,19:02
rastik000
27.04.10,19:04
Panebože to je čo za svinstvo...Jak sa to vôbec môže predávať...
grammatika
27.04.10,19:08
ak pacientka je roacutane, tak musí byť pod kontrolou lekára, ktorý jej robí testy... riskuje veľa..
rastik000
27.04.10,19:16
ak pacientka je roacutane, tak musí byť pod kontrolou lekára, ktorý jej robí testy... riskuje veľa..


JJ...našiel som to niekde na nete, že treba robiť pečeňové a krvné testy..a že je to len na predpis a tiež, že ten liek nedostane každý....Ona si to neviem s akej ....... zohnala, že známa poradila, že je to účinné..No a vidím ako...Bože
misomiso
27.04.10,19:17
Tak jej to vyhod do kosa.
BXLmiami
28.04.10,09:15
Panebože to je čo za svinstvo...Jak sa to vôbec môže predávať...
Liečba Roaccutanom je liečba poslednej voľby na akne,kde zlyhá každá iná liečba a jedná sa o závažné akne,znemožnujuce človeku normálny spôsob života.Pokiaľ Roaccutane nasadí kožný lekár/aj to všetci s ním liečiť nevedia/,tak sa jedná o pacienta dôkladne poučeného a od hlavy po päty vyšetreného,pričom je neustále monitorovaný.Liečba prebieha okolo roka,takže ak má pár krabičiek,je to pre nu uplne zbytočné.Zahráva si so zdravím.
Žabinka
28.04.10,10:02
Tento liek užíval manžel ako chlapec. Mal ťažkú formu akné+sepsu. Liek bol vtedy nedostupný, nakoniec ho zohnali vo Švajčiarsku. Lekári upozorňovali na ťažké a nepríjemné nežiadúce účinky, bola to však posledná možnosť liečby. Samozrejme, bol pod dozorom v nemocnici, počas liečby sa cítil veľmi zle. Ale zachránil mu život.
grammatika
28.04.10,11:56
ešte podotknem, že žena by nemala minimálne do pol roka otehotnieť po ukončení liečby...
Kamarátka tento spôsob liečby zvolila, mala síce i veľa nežiadúcich účinkov ale nakoniec jej to ako tak pomohlo a stále bola monitorovaná lekárom!
rastik000
28.04.10,20:18
Liečba Roaccutanom je liečba poslednej voľby na akne,kde zlyhá každá iná liečba a jedná sa o závažné akne,znemožnujuce človeku normálny spôsob života.Pokiaľ Roaccutane nasadí kožný lekár/aj to všetci s ním liečiť nevedia/,tak sa jedná o pacienta dôkladne poučeného a od hlavy po päty vyšetreného,pričom je neustále monitorovaný.Liečba prebieha okolo roka,takže ak má pár krabičiek,je to pre nu uplne zbytočné.Zahráva si so zdravím.

No ona vyšetrená teda vôbec nebola...teraz má tuším 3 krabičky takže 90 liekov...No veľmi ľahko sa dostane k ďaľším..a ešte čítam, že je to na veľmi tažké formy akné..No to ona má tak pár vyrášiek na celej tvári a to bez akýchkoľvek flakov alebo hlbších zápalov..Proste vytvorí sa a zmizne..úplne bežné..nič hrozné...Lenže povedať si nedá a to ma na nej hrozne vytáča...
ludex
28.04.10,20:29
No ona vyšetrená teda vôbec nebola...teraz má tuším 3 krabičky takže 90 liekov...No veľmi ľahko sa dostane k ďaľším..a ešte čítam, že je to na veľmi tažké formy akné..No to ona má tak pár vyrášiek na celej tvári a to bez akýchkoľvek flakov alebo hlbších zápalov..Proste vytvorí sa a zmizne..úplne bežné..nič hrozné...Lenže povedať si nedá a to ma na nej hrozne vytáča...


Keď to nejde podobrotky,tak to musí ísť po zlotky!!! :mad:

Keď ju máš rád,tak jej to zober a vyhoď a dobre jej vynadaj,aby sa
spamätala! Niekedy musíme robiť aj bolestivé a tvrdé rozhodnutia,
pokial to je na prospech veci! ;)
misomiso
28.04.10,20:45
Zmlatit, vyhodit do kosa, dohovorit.
SašaD
29.04.10,15:52
Roaccutane sa v ziadnom pripade nesmie uzivat teraz na jar a cez leto, ak uz kozny lekar po zlyhani inej liecby pristupi na toto extremne riesenie, vzdy ho predpisuje pacientom na jesen a v zime, berie sa do jari. Pokozka sa totiz pri jeho uzivaní nesmie dostat do styku so slnkom, ak je aj v zime slnecno, treba sa natierat opalovacim prostriedkom so silnym faktorom ochrany.
rastik000
29.04.10,16:02
Roaccutane sa v ziadnom pripade nesmie uzivat teraz na jar a cez leto, ak uz kozny lekar po zlyhani inej liecby pristupi na toto extremne riesenie, vzdy ho predpisuje pacientom na jesen a v zime, berie sa do jari. Pokozka sa totiz pri jeho uzivanie nesmie dostat do styku so slnkom, ak je aj v zime slnecno, treba sa natierat opalovacim prostriedkom so silnym faktorom ochrany.

Dík za ďaľšiu užitočnú informáciu...Takže sa vôbec nemá brať ak svieti slniečko...super...No nič dnes to rozšlapem, a vyhodím von oknom...Neviete niekto o neakom "normálnom" žiadnom agresívnom lieku alebo prípravku na tieto vyráštičky..??? Nech to môžem kúpiť...??? Niečo čo ozaj pomáha...Díky...
ludex
29.04.10,20:43
Dík za ďaľšiu užitočnú informáciu...Takže sa vôbec nemá brať ak svieti slniečko...super...No nič dnes to rozšlapem, a vyhodím von oknom...Neviete niekto o neakom "normálnom" žiadnom agresívnom lieku alebo prípravku na tieto vyráštičky..??? Nech to môžem kúpiť...??? Niečo čo ozaj pomáha...Díky...


Jediné,čo naozaj pomôže,je odborné vyšetrenie
a stanovenie presnej diagnózy a nie všelijaké mastičkárstvo!

Pretože,z malej "vyráštičky" môže byť velký "vred" ! ;)
krater
04.05.10,09:32
Rastik tvoju priatelku vobec nechapem ale je to v povahe ked je pre nu par vyraziek vacsi problem ako zahravanie si so zdravim je to v aj v jej hlave! Mne hrozil tento liek pretoze za posledny rok sa mi nekutocne zhorsila plet citala som vselico je to dost zavazna liecba a vsetky neziaduce priznaky sa nemusia vobec prejavit mne ho odporucila kozna ale pretoze sa neodporuca otehotniet rok radsej budem mat bolave vyrazky. Myslim si ze by si sa s nou mal porozpravat lebo ked takto pristupuje k sebe samej este si v zivote mozete spolu vselico preskakat. Teraz radikalne riesi par vyraziek potom si vsimne ze pribrala a zacne zvracat? Darmo jej budes zakazovat, lieky vyhadzovat treba sa s nou porozpravat z oci do oci!!! nech aj ty vies co mozes od nej ocakavat!
A k tomu kremu mne velmi pomohol Duac gel je vyborny a nanasa sa fakt len na pupak nie na celu tvar pouzivala som ho pol roka a velmi sa mi zlepsila plet a nema ziadne vedlajsie ucinky ale je na predpis ale to asi u tvojej priatelky nie je problem ;)
Bionda
04.05.10,10:21
... jednoznačne treba nasmerovať priateľku ku kožnému lekárovi a na pravidelnú kozmetiku- k dobrej kozmetičke- naozaj nie je vyrážka ako vyrážka, aby z toho nemala nejaký furuncul a či carbuncul - po infikácii staphylokokom. Zvoliť správnu kozmetiku a správne pravidelné čistenie pleti, veď pleť je po 25ke hlavne odrazom nášho zdravia, toho čo jeme a ako žijeme ......
Jednoznačne je problém tvojej priateľky v jej hlavičke, jej sa nepáči ako vypadá - mal by si byť jej oporou a stále ju presviedčať že je pre teba kásna taká aká je !
Prajem veľa šťastia!
EMILY04
04.05.10,10:42
Ja by som odporúčala navštíviť dermatológa. Verím, že aj v tvojom okoli nejaky dobrý je. Ak má tvoja priateľka problémy s pleťou, možno stačí len odborné vyšetrenie dermatológa a správny postup a možno aj prípadna liečba inými prípravkami.
Možno stačí len zmeniť stravu, či používanie iných prípravnov na čistenie pleti, no to by jej určite poradil.
Držím ti prsty a hlavne jej nezabudni povedať, že ju máš rád takú aká je, že ju neľúbiš len pre jej zovňajšok ale hlavne pre jej srdiečko.
Vieš my ženy možno viac prikladáme dôraz hlavne na to, aby sme sa vám mužom páčime a keď od vás tie slová aké sme pekné počúvame menej a menej máme pocit, že musíme urobiť všetko preto, aby sme boli pre vás znova príťažlivé.
Veľa šťastia.
Lululienka
07.01.12,23:04
Ahojte... a nejake gynekologicke problemy (zapal, vytok) sa Vam nevyskytli? Beriem R uz mesiac a posledne 2 tyzdne je to neznesitelne. Bola som uz aj u gynekologa - lieky pomohli, ale po vyuzivani sa neprijemny pocit vratil. Chodit za nim kazdy treti tyzden tiez nie je prijemne... Pytam sa preto, lebo neviem ci to suvisi prave s R... http://static.asmira.com/img/general/n.gif Vie mi niekto poradit?
lujza.j
07.01.12,23:15
Lululienka
07.01.12,23:46
Dakujem za link, ale nic konkretne som tam nenasla :-(
Estetic
08.01.12,05:30
Ako tu už bolo napísané,Roaccutane je liekom poslednej voľby na akne a to liekom veľmi ťažkým.Lekár by mal vždy veľmi dobre zvážiť,či k tejto liečbe pristúpi a poriadne informovať pacienta.Ciže informovať aj o tom,že liek celkove vysušuje organizmus,vysušuje kožu aj sliznice,a výnimkou nie je ani sliznica genitálií.Takže o probléme treba informovať svojho dermatologa a s ním prebrať možné spôsoby riešenia.V prípade,že sa nejedná o gynekologický infekt,je potrebné zvlhčovanie a hydratácia slizníc.Alebo zníženie dávky lieku.
Lululienka
08.01.12,10:44
Dakujem, veru pojdem za koznou, urcite bude vediet co treba robit... Pekny den. Ľ.