wynk11
27.04.10,18:49
cavte..
neviete mi nahodou poradit ako treba postupovat ked pridem do solaria? chcel by som zacat chodit ale neviem ako... mam na mysli ako dlho tam mmam byt pri prvom vstupe, kedy by som mal mat dalsi vstup s akym odstupom a akymi kremami sa natierat...diki
Silvernola
27.04.10,17:08
Najsprávnejšie opaľovanie v solárku: Žiadne opeľovanie v solárku!
http://www.zzz.sk/?clanok=6755
lenlenka
27.04.10,17:30
Začať pomaly najskôr 2-max. 4 minúty (takto aspoň 3 vstupy) neskôr pridávať minúty, 1.tyz po 3 min. 2. tyz. po 4 min. 3. po 6 a ak vydržíš tak si viac ako 10 min. nedávaj ...ale v každom solarku ti poradia a pomôžu vybrať kozmetiku na opaľovanie, najlepšie je tam chodiť pravidelne každý druhy deň
BXLmiami
28.04.10,08:18
Nijako.:D
Aankaa
28.04.10,11:27
Určite NIJAKO.
Dievčence, nepotrebujete to. Nadmerná opálenosť už nie je IN.
.... a skutočne, koža si pamätá.... Vlastná skúsenosť je taká, že mám pleť citlivejšiu, urobilo sa mi nemálo všelijakých škvŕn a pigmentových flekov aj po tele a na 100 % viem, že je to zo solárka ....
A to som chodila do solárka iba jeden kritický rok, cca 10-15 krát pred 8 rokmi.
Mať tak vtedy dnešný rozum:rolleyes:
misomiso
28.04.10,11:48
Určite NIJAKO.
Dievčence, nepotrebujete to.

Lenze to sa nepytaju dievcence, ale dievcenec. Dnes maju chlapci taketo problemy. Je mi naozaj luto mojich dcer - nebudu mat lahke najst si partnera.
Laco-monter
28.04.10,11:51
Len abyste nedopadli ako vo filme "Nezvratný osud".:o:rolleyes:
katarina.j
28.04.10,12:15
Inak ak ti už fakt ide o hnedu plet priamo zo solária, tak v každom prípade ti v normalnom "solarku" upresnia, kolko krat a na ako dlho môžeš ísť "dnu" na opalovanie-mal by tam robiť pracovník/čka znalý pokožky a obsluhy solária, tak nevidim dôvod tvojich obáv-musia ti tam poradit a pomôct. Samozrejme ti budu odporučat "svoje" krémy určené na solárne opalovanie, ale vôbec sa nič nestane, ak použijes normalny opalovaci krem-na bežné slnenie s UV A a UV B filtrom.
asdfghjkl121
10.05.11,07:46
tak ja teda neviem, co si ty za skveleho odbornika/odbornicku, ale robila som v solarku nejaku dobu a zakladne pravidlo je, ze V NIJAKOM PRIPADE SA PRED OPALOVANI V SOLARKU CLOVEK NESMIE NATRIET BEZNYM OPALOVACIM KREMOM!!! do solarka sa smie pouzivat jedine solarna kozmetika!
patalia
14.05.11,14:04
tiez by som radila nijako. i ked... mnohi tvrdia, ze im pomaha v boji proti akne. no co ja viem? podla mna umele ziarenie nenahradi prirodzene slniecko a prirodzene opalenie. a tiez, vznika riziko rakoviny koze, znamienok a urychlene starnutie koze. ( kamaratka tam chodi pravidelne a "vdaka" nemu vyzera dost staro ) taktiez ludia, ktori maju problem so zrakom a maju operovane oci, by tam VRAJ nemali ist ( uprimne, netusim, ako to s tym je, pretoze to nemam nijak overene, ale netreba pokusat stastie )

a hadam, uz do leta vsetci vydrzime aj ako bleduchy a nachytame pekny prirodzeny bronz pri vode :)
lienkam
14.05.11,14:13
ziadne solarko
stanco007
14.05.11,14:57
Solarko urcite nie! Preco nespojits prijemne s uzitocnym ako ja??? Zober bicykel a hajde do prirody... Slnko urobi vsetko samo a mas to aj zadara :D Samozrejme podla pokozky treba zvolit opalovacie kremy a ja jem aj betakaroten-tablety denne a aj vela paradajok a ovocia...
pivko
14.05.11,15:13
Solárko určite nie!Prečo nespojíš príjemné s užitočným:D a neprídeš si zamakať ku mne na stavbu. Robím prípravné práce pod zámkovú dlažbu , tak že keď pofúrikuješ v plavkách 20 ton makadamu budeš opálený ako Majga a ešte ti aj zaplatím;)
sibylla
16.05.11,16:58
nijak,-
bettylou
21.05.11,09:16
v solarku su tabulky, kde si najdeš svoj typ kože a podľa toho aj dĺžku pobytu. opaľovacie krémy sa v solarku nepoužívajú, ak chceš rýchlejšie hnednúť, tak solárna kozmetika (sú to ale väčšinou pigmentové krémy, ktoré potom vyblednú). vyber si radšej nejakú z nových mašín, napr turbo, sú kvalitnejšie, aj keď zhnednutie sa ti prejaví až ca po 6tich hodinách, tak aby si sa nespálil/a. záleží od typu pokožky. Do slnenia :)